SDO: AZet nedal gól a podlehl Motoru

Petr Miklas | 29.01.2016

Dnešní utkání staršího dorostu přineslo vyrovnanou bitvu s málem hokejové krásy. Dvě třetiny jsme branku neviděli a bylo jasné, že vyhraje ten, kdo se prosadí jako první. To se povedlo hostům poté, co domácí nedali gól z vyložené šance a následný protiútok přinesl vítěznou branku Motoru. Brankář Václav Sonnek dělal co mohl, ale dvěma gólům za svými zády nezabránil. Třetí gól přidaly České Budějovice při power-play AZetu, asistencí se na tomto gólu podílel i hrdina v brance Motoru Martin Hauser, jenž si tak z utkání odnesl kromě čistého konta i bod. Zítra sehrají starší dorostenci utkání s Kladnem, začátek je ve 13 hodin.

ELSD - 37.kolo pá 29.1.18:00
AZ Havířov - HC Motor České Budějovice
0:3
(0:0, 0:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 41. Bláha (Káník), 55. Matys (Sigmund, Kondelík), 59. Kondelík (Hauser, Tintěra). Rozhodčí: Trombík - Bojda, Mikler. Vyloučení: 3:2. Využití: Bez využití. Diváci: 68. Střely na branku: 32:38. Průběh utkání: 0:3.

AZ Havířov: Sonnek – Adámek, Aulehla, Chujac, Szturc, Ševěček, Srníček, Mrowiec – Potočný, Strakoš, Pecka, Peterka, Piš, Lenomar, Rzekanowski, Pawliczek.
HC Motor České Budějovice: Hauser – Hadžič, Kubeš, Dosek, Tintěra, Dvořák, Doktor – Bláha, Pánek, Rolínek, Kondelík, Tejko, Káník, Egert, Matys, Sigmund, Kašper, Toman.

Utkání se od začátku hrálo ve vysokém tempu. Trochu více ze hry měl zpočátku hostující Motor, ale pak se hra postupně vyrovnala. Hosté měli také první možnost zahrát si přesilovku, ale tuto výhidu nedokázali využít. Na začátku 12: minuty si mohl Motor přesilovku zopakovat, jenže ani tentokrát to ke gólu nevedlo.

Jedinou větší šanci domácích měla dvojice Rzekanowski-Pawliczek, po jejichž výpadu se měl Hauser co ohánět, ale čisté konto udržel A protože AZet ustál tlak Motoru v závěru třetiny, byl stav po první třetině bezbrankový.

Druhá třetina se hrála v podobném duch jako ta první. Viděli jsme bojovnost na obou stranách, ale mnoho hokejové krásy nám hráči obou týmů nenabídly. Přesilovku si zahráli také domácí hráči, ale ani oni tuto výhodu nedokázali využít. Šance, které by stály za zmínku byly v podstatě jen tři – dvakrát mohl udeřit hostující Toman, ale jednou jej vyhcytal Sonnek, podruhé netrefil branku.

Tou třetí šancí pak byla akce domácího Aulehly, který se uvolnil a vyslal ránu na Hausera. K dorážce se dostal Potočný, ale ani on českobudějovického brankáře nepřekonal. V závěru třetiny měl Motor přesilovku, ale nedokázel ji využít, i když se celé dvě minuty udržel v útočném pásmu a Tintěra si na modré otevřel střelnici. I po dvou třetinách tak platil bezbrankový stav.

Hned na začátku třetí třetiny přišel vítězný gól, který vstřelil hostující Michal Bláha, jenž po chytré Káníkově přihrávce pálil do odkryté branky. Ve 44. minutě trefil domácí Peterka při přesilovce jen tyč a o čtyři minuty později na druhé straně ztroskotal na Sonnkovi Matys. V 53. minutě mohl přidat druhou branku hostí Kondelík, ale z bezprostřední blízkosti minul odkrytou branku. To ale hosty mrzet nemuselo, protože o dvě minuty později vysunul Sigmund dlouhou přihrávkou do brejku Lukáše Matyse, který perfektním forhendovým blafákem překonal Sonnka podruhé.

Domácí se snažili o kontaktní gól, ale Mrowiece v 57. minutě vychytal Hauser. AZet ještě zkusil hru bez brankáře, ale tento risk jim nevyšel, protože puk do odkryté branky poslal Jáchym Kondelík, kterému asistoval brankář Hauser. V poslední minutě se ještě domácí snažili o čestný úspěch, ale ani ze závaru před Hauserem gól nedali. České Budějovice si tak odvážejí výhru 0:3.

Martin Janeček (AZ Havířov): Jsem si vědom, že máme momentálně hodně rozbité a omlazené mužstvo. Nicméně hráči, kteří teď dostávájí víc příležitosti, si toho neváží tak, jak by měli a ukazují nám, že jejich pozice pro příští rok bude hodně těžká. Utkání rozhodl začátek třetí třetiny, kdy se po naší neproměněné vyložené šanci a naopak využitým protiútokem soupeř dostal do vedení a tím utkání zlomil.