AZ vstupuje do třetí čtvrtiny ligy, míří na led Motoru

10.01.2016 | Tomáš Vlček

Po sobotním vyloupení Horáckého zimního stadionu v Jihlavě, sehrají už dnes havířovští hokejisté předehrávané utkání 40. kola WSM ligy v Českých Budějovicích. Zápas začíná v 17:00.

Jihočeši vystoupali na 2. příčku

Hokejisté Motoru České Budějovice se sice (i díky dvěma kontumacím) do letošního ročníku WSM ligy rozjížděli trochu pomaleji, než se čekalo, ale devítizápasová vítězná šňůra na konci listopadu a v prosinci je vynesla na očekávané pozice. Pravda od vánoc střídají pravidelně domácí výhry s venkovními prohrami, ale stále si drží druhou příčku. Byť jen o skóre před Jihlavou.

Kapitán Jihočechů Josef Straka

V sobotu neuspěli na ledě Benátek, kterým podlehli 1:4. „V prvních dvou třetinách jsme podali žalostný výkon. Za tohle jsme si body nezasloužili. Ve třetí třetině jsme začali hrát. Ale jak říkám čtyřicet minut bylo z naší strany hodně špatných,“ nebral si servítky trenér Motoru Radek Bělohlav.

Gólman David Gába

Kouč Jihočechů se stejně jako v předchozí sezoně může spolehnout na ofenzivní kvality trojice Josef Straka (17+25), Tomáš Nouza (19+22) a Martin Heřman (15+18). V obraně je kvalitními výkony podporují Jakub Suchánek (4+15) a Roman Vráblík (6+11). V brankovišti si dosavadní porci zápasů spravedlivě rozdělili Ondřej Bláha (2,26 br./zápas, 92,41% úspěšnost zákroků) a David Gába (2,27 br./zápas a 93,09% úspěšnost zákroků)

Sestava ČEZ Motor Č. Budějovice v posledním utkání:
Bláha – Kříž, Kolmann, Suchánek, Vráblík, Bohunický, Zíb – Květoň, Babka, Chovan – Nouza, Straka, Kuchejda – Žálčík, Rob, Švihálek – Guman, Mikyska, Marek

Výhra v Jihlavě znamená pátý korálek na šňůrce výher

AZ vyjížděl na Vysočinu s vědomím dobré formy, ale také respektu k jednomu ze spolufavoritů soutěže. Domácí šli sice z přesilovky do vedení, ale ještě v první třetině ze stejné situace vyrovnal Jirka Krisl. Ve druhé třetině šel AZ poprvé do vedení díky důrazu Tomáše Gřeše, ale i tentokrát to byli domácí, kdo skóre srovnal. Ve třetí třetině měl Havířov hned několik gólových šancí. Prosadil se však až Jakub Kotala a pak do prázdné branky Martin Lenďák.

Střelec vítězné branky Havířova v Jihlavě Jakub Kotala

„Do Jihlavy jsme přijeli s velkým respektem. Věděli jsme, že proti nám hraje výborně bruslící a poctivé mužstvo. S respektem jsme i konečně poctivě bránili, tak jako v posledních zápasech, což se nám vyplatilo. Mužstvo se semklo, hráli jsme poctivě v obraně, čekali jsme na brejky a přišlo k tomu samozřejmě i štěstíčko, kdy jsme dali takové náhodné góly. Ale i díky poctivosti jsme mu šli naproti,“ hodnotil zápas asistent trenéra Martin Janeček.

Předchozí souboje AZetu s Motorem byly hodně vyhecované

Pátá výhra v řadě posunula AZ už do první poloviny tabulky. Přeskočil totiž Prostějova a momentálně je na 7. místě. Nicméně situace ve středu tabulky je hodně vyrovnaná o čemž svědčí, že havířovští mají 3 body náskok na desáté Ústí a stejně tak tři bodu ztrácí na pátou Kadaň. Tým je odhodlaný bojovat o body i na ledě dalšího favorita ligy. Sestava by měla být stejná jako v Jihlavě.

Sestava HC AZ Havířov v posledním utkání:
Laco – Lenďák, Krisl, Mazanec, Bahounek, Punčochář, Graca – Štumpf, Pechanec, Maliník – Kanko, Hudeček, Okál – Kotala, Sedláček, Kalus – Matějek, Bednář, Gřeš

Utkání v Budvar Aréně startuje v neděli 10. ledna v 17:00 a Vy jej můžete sledovat prostřednictvím textovému on-line přenosu na tomto odkazu.