Bude zápas ve Valmezu předehrou k play-off?

10.02.2012 | Tomáš Vlček

Po středeční kanonádě proti Uherskému Hradišti zamíří v sobotu havířovští hokejisté na led HC Bobři Valašské Meziříčí. Tedy soupeře, který se možná stane naším soupeřem v prvním kole play-off. Jestli se jím ovšem stane, rozhodnou až poslední dvě kola základní části soutěže. Zápas začíná v 17:00.

Domácí tým se nachází v poměrně zajímavé pozici. Po 42 odehraných kolech má na svém kontě 52 bodů, což mu zajišťuje sedmé místo v tabulce bez možnosti posunu nahoru či dolů. Pro play-off tak má jistotu, že bude začínat s druhým týmem tabulky – tedy nejspíše s AZetem nebo Karvinou. A právě tyto dva soupeře přivítají Bobři v následujících dvou kolech na vlastním ledě. Mohou si tak vyzkoušet, co je ve vyřazovacích zápasech zřejmě čeká.

V posledních době mají domácí značně kolísavou formu a tomu odpovídají i jejich výsledkové série (3 výhry - 3 prohry - 2 výhry – 4 prohry) a vypadá to, že se zrovna nenacházejí v ideálním rozpoložení. Tým se dopouští zbytečných faulů, které soupeři trestají a sám naopak selhává v koncovce – šest branek vstřelených posledních čtyřech duelech je toho důkazem.

Nicméně zkušený trenér Jaroslav Stuchlík jistě bude umět své, převážně velmi mladé svěřence, na následující domácí duely připravit. A i když AZet Bobry letos třikrát porazil (5:1, 3:1, 3:0), myslet si, že se to počtvrté podaří samo, je minimálně nerozumné.

Na koho si dát především pozor? Nejstabilnější výkony z útočníků podává zkušený Martin Ambruz (17+14), následován Lukášem Bokrošem (12+10) a Miroslavem Vargou (9+11). Velmi dobrou posilou se ukazuje havířovský odchovanec Radim Haas (11 zápasů, 14 bodů!), zapůjčený na hostování z prvoligové Olomouce.

V obraně leží největší tíha na trojici Milan Ovšák (5+12), Přemysl Vašut (3+9) a Werner Hartmann (4+6). Brankářskou jedničkou je třiadvacetiletý Jiří Slovák, záda mu kryje stejně starý Václav Vlachynský.

O formě AZetu se toho v posledních týdnech napsalo až až. Jestli je pravda blíže výkonu ve Vsetíně (2:5) nebo tomu proti Uherskému Hradišti (12:0) se můžeme přesvědčit už v sobotu. Zápas začíná v 17:00 a pro ty z vás, kteří nebudou přímo na utkání, je samozřejmě připraven on-line přenos.

Soupiska obou mužstev z minulého kola:
HC Bobři Valašské Meziříčí: Vlachynský - Ambruz, Bokroš, Černý, Dostál, Haas, Hartmann, Knebl, Lehečka, Machala, Mikel, Musil, Ovšák, Varga Ma., Varga Mi., Vašut, Vodný, Voznica, Zábojník.
HC AZ Havířov: L.Daneček (Vrba) - Prokop "A", Krisl "C", Machálek, Balčík, Vydra, L.Zientek, M.Zientek, Jonáš - Klimša, Maruna, Sztefek, Potočný "A", Stránský, J.Daneček, Říčka, Lhotský, Brezani, Kraft, Pechanec, Pavlas.

Další zápasy 43. kola:
Frýdek-Místek - Poruba, Uherské Hradiště - Nový Jičín, Přerov - Prostějov, Vsetín - Karviná