Už se těšíme na play-off, říká Karel Vydra

14.02.2012 | Petr Miklas

H A V Í Ř O V - Po předposledním zápase základní části druhé ligy, který Azet na ledě Valašského Meziříčí vyhrál, jsme si popovídali s dalším hráčem Havířova. Je to obránce Karel Vydra, který se bohužel v tomto utkání zranil.

Obránci většinou nejsou tolik vidět, protože mají za úkol gólům hlavně zabraňovat, ale to není až tak Tvůj případ, protože si rád, a často úspěšně, zaútočíš, že?

Jo, ale teď se mi ty moje útočné choutky staly osudným. Jeli jsme s Honzou Marunou dva na jednoho, on vystřelil, puk se odrážel ke mně, ale já bych na něj nedosáhnul a hráč, který mně dojížděl, mě poslal proti mantinelu. Já jsem už jen korigoval pád, dal jsem ruce před sebe a náloketník se mi shrnul z ruky, takže jsem si rozříznul o mantinel loket.

Jak vážné to zranění je?

Mám tam čtyři stehy, nemůžu ohnout ruku, takže jsem ani netrénoval. Určitě nebudu hrát v Porubě a možná ani v sobotu v prvním zápase play-off. Nevím jak dlouho to budu léčit.

Šití probíhalo asi hned na stadionu, že?

Jo, jo, byl tam nějaký doktor, co měl službu na stadionu, tak mi to tam hned sešil.

A potom jsi byl na nějaké vyšetření?

Nebyl, ale chystám se.

Vraťme se k tomu minulému utkání. Jak jsi viděl zápas ve Valmezu z Tvého pohledu?

Moc ho nemůžu hodnotit, protože jsem po druhé třetině musel kvůli zranění odstoupit. Třetí třetinu jsem ani neviděl, protože jsem se převlíkal. Ale k těm prvním dvoum třetinám něco říct můžu. Začal bych tím, že pro nás je Valmez dobrý soupeř, jezdíme tam rádi, protože tam většinou vyhráváme. Teď to bylo podobné, jenom jsme nechytli ten začátek. Dostali jsme rychlý gól, byla to taková nešťastná náhoda, puk se odrazil před bránu a oni nám dali hned z první střely gól. Ale potom už jsme to měli pod kontrolou, dali jsme branky a vyhráli jsme zaslouženě.

Karel Vydra
- narozen 3.9.1988
- výška: 185 cm, váha: 90 kg
- svobodný, děti - žádné
-povolání: student
- předchozí kluby: Orlová, Třinec

Takže jste měli herně navrch a pak už jen kontrolovali průběh zápasu a hlídali si vedení?

Nejdříve jsme museli ten zápas otočit, protože jsme prohrávali, ale to byla jen otázka času. Pak už jsme to měli pod kontrolou.

Ve středu vás čeká poslední zápas před play-off. Pojedeš do Poruby, i když jsi zraněný?

Určitě se pojedu podívat. Pojedu je povzbudit, ale nejdůležitější je, ať se nikomu nic nestane.

Co od toho zápasu čekáš? Poruba je beznadějně poslední, takže by měla přijít jasná výhra Azetu, i když Porubě se v posledních zápasech dařilo bodovat…

Těžko říct. Já si myslím, že se všichni zaměříme na to, aby se nikdo nezranil. Ani nevím, kdo tam bude hrát. Starší hráči si asi před play-off trochu odpočinou, aby se do hry dostali ještě ti, kteří v play-off prostor nedostanou. Samozřejmě k tomu musíme přistoupit tak, abychom si neurazili fanoušky. Jsme druzí, pořád můžeme být první, Poruba je poslední, takže se od nás čeká vítězství. Nebudeme nic vymýšlet, určitě tam jedeme pro 3 body.

Takže se pořád chcete poprat o první místo?

Jo, tak určitě chceme být nejlepší. Nemáme to už sice ve svých rukou, ale budeme se snažit o první místo. Na play-off rozhodně nespekulujeme o tom, koho budeme mít na čtvrtfinále a pak dále.

Cíl je tedy jasný – vyhrát vše, co půjde?

No jasně.

Měl jsem připravenou otázku, jestli se nějak chystáš na play-off. Ale vzhledem k tomu zranění, se asi moc nepřipravuješ, nebo jo?

I tak se připravuju.

A jak vypadá tým? Připravujete se nějak speciálně? Je cítit změna atmosféry, když play-off visí ve vzduchu?

Už padají hlášky, že se nebudeme holit, možná každý zvolí nějaký individuální účes nebo něco podobného. Bavíme se o tom už delší dobu, ale teď už je play-off na krajíčku, takže pomaličku už jde ve vzduchu cítit atmosféru play-off.

Dá se tedy čekat, že na soupeře vlítnete s maximálním nasazením a uděláte všechno proto, abyste se dostali co nejdál?

No určitě. To je vlastně vyvrcholení celé sezóny. Po tom pětadvacátém kole už byla tabulka nějakým způsobem daná, tak už ta motivace nebyla taková. Bylo vidět, jak na tom je kdo fyzicky a psychicky. Nechci, aby to vyznívalo nějak blbě, ale už jsme vyhlíželi konec sezóny. Už jsme chtěli hrát play-off.

O play-off se říká, že je to v podstatě jiná soutěž, každý se na to těší. Jsem rád, že i vy se na to těšíte a přeju vám hodně štěstí a Tobě brzké uzdravení. Díky za rozhovor.