Bobři zdoláni i počtvrté

Tomáš Vlček | 11.02.2012

Předposlední kolo základní části 2. ligy svedlo dohromady potenciální čtvrtfinálovou dvojici pro play-off, tedy Valašskomeziříčské Bobry a AZ Havířov. Domácí šli sice už ve 3. minutě do vedení po přesné střele Miroslava Vargy, ale za Havířov vyrovnával v 10. minutě Antonín Pechanec. Ve druhé třetině pak šel AZet brankami Jiřího Krisla a Roberta Říčky do dvoubrankového vedení, které už vydrželo až do konce zápasu. AZet tak v souboji s Valašským Meziříčím letos ani počtvrté nazaváhal a nejméně do zítřejšího zápsu Vsetín - Karviná se posunul do čela tabulky.

2. liga východ - 43.kolo so 11.2.17:00
HC Bobři Valašské Meziříčí - AZ Havířov
1:3
(1:1, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Varga Mir. (Ambruz) - 10. Pechanec (Pavlas), 28. Krisl (Potočný), 34. Říčka (Balčík, Daneček L.). Rozhodčí: Jeřábek - Dučák, Poláček. Vyloučení: 3:7, navíc Balčík (HAV) 10 min. OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Průběh utkání: 1:0, 1:3.
HC Bobři Valašské Meziříčí: Slovák - Ambruz, Blažek, Bokroš, Černý, Dostál, Hartmann, Haas, Knebl, Martiník, Mikel, Musil, Novosad, Ovšák, Rác, Varga D., Varga Mir., Vašut, Voznica, Vodný, Zábojník
AZ Havířov: Daneček L. - Krisl, Balčík, Machálek, Zientek M., Zientek L., Vydra, Jonáš, Deutsch - Lhotský, Klimša, Maruna, Pechanec, Potočný, Brezani, Sztefek, Daneček J., Říčka, Kraft, Pavlas

Domácí nastoupili do utkání nebojácně a i když si první šanci vytvořil hostující AZet, ve třetí minutě šli ze své první větší šance do vedení. Po přihrávce Martina Ambruze se k puku dostal sám nehlídaný Miroslav Varga, který "vymetl pavučinu" hostující brány. Bobři nadále působili hokejovějším dojmem, a byl to převážně hostující brankář Daneček kdo měl co dělat ve svém brankovišti.

Po počátečním tlaku Bobrů se hra na chvíli uklidnila a oba týmy se snažily o zodpovědné výkony obran, podpořené výtečnými zákroky obou brankářů. V osmé minutě však Havířov dokázal nebezpečně zahrozit. Obránce Bobrů v útočném pásmu nastřelil pouze holení chrániče hostujícího útočníka, který ujížděl sám na domácího brankáře. Domácí obránce však výtečně holí zneškodnil pokus Potočného, jenže tím i doslova "sestřelil" Slováka ve své kleci.

Po několikaminutové pauze na opravu brankoviště se pokračovalo dále. V desáté minutě utkání však již AZ dokázal vyrovnat. Antonín Pechanec nabral rychlost po levé straně a nadvakrát dokázal dostat puk za Slovákova záda. Bobři, byť předtím měli na hokejkách další branky, vstřelená inkasované branka zaskočila. I přes možnost přesilových her na obou stranách se po první dvacetiminutovce odcházelo do šaten za stavu 1:1.

Do druhé třetiny vstoupili opět aktivněji domácí, kteří především díky olomoucké lajně mnohokrát zamotávali hlavu havířovským obráncům. Michal Vodný svými kličkami vyšachoval hostujícího Danečka, nicméně už nedokázal puk dovést až do prázdné brány. To samé minutu po něm zopakoval Roman Rác, který krásnou stahovačkou jen těsně minul Danečkovu klec. Ve 28. minutě přišla druhá branka hostů. Dá se říci jako blesk z čistého nebe a dle hesla "nedáš - dostaneš". Potočného přihrávku zpoza brány jako by nikdo Bobrů nečekal a osamocený Jiří Krisl ranou pod břevno překonal Slováka podruhé.

Hosté poté na chvíli přebrali iniciativu, především opětovně Pechanec, Potočný či Pavlas ohrožovali Slováku bránu. Ve 29. minutě utkání Lhotského střelu od modré tečoval Pechanec a za Slovákem zazvonila tyč. Domácí hráči však přečkali tuhle pětiminutovku, kterou ovládli hráči AZetu a opětovně se pouštěli směle do útočných tažení, ale po nevyužití šancí přišel trest. Z nenápadné akce Robert Říčka střelou zápěstím z mezikruží prostřelil Slováka zvýšil na 3:1 pro Havířov. Bobři po inkasované brance přidali a tlačili se do pozic, které by znamenali vstřelení kontaktní branky. Miroslava Vargu i Romana Ráce tváří v tvář Daneček vychytal.

Třetí třetina začala opětovně aktivitou domácích, ale ani Knebl, ani Haas v rychlém sledu po sobě nedokázali vyzrát na připraveného Danečka. Ve 45. minutě utkání po chybě dvou beků AZ šli domácí ve třech na osamoceného Danečka, nicméně ani tato situace neskončila brankou. Bobři se stále snažili Danečka překonat. Ve 49. minutě střídající Voznica měl na hokejce druhou branku. Puk již měl na brankové čáře, ale k údivu všech snad ještě nyní nedokázal puk dostat do sítě.

Hosté především bránili a občas vyráželi do rychlých brejků, které však eliminovala domácí obrana nebo Jiří Slovák v brance. Do konce zápasu už nakonec žádná branka nepadla. AZet si závěr zkušeně pohlídal a veze si tak domů výhru 3:1. Domácí však ukázali, že pro play-off nebudou rozhodně snadným soupeřem.

Jaroslav Stuchlík (HC Valašské Meziříčí): Ve druhé i třetí třetině jsme soupeře přestříleli, ale on byl daleko efektivnější. Ty šance, které si vytvořil, dokázal zužitkovat naprosto parádně. My jsme měli ve druhé třetině tři tutovky, nic z toho ani ze šancí ve třetí třetině. Je to třetí zápas s jedním gólem, to se těžko vyhrává. Pro diváka to musel být pěkný hokej, bylo k vidění spousty šancí, hrálo se nahoru dolů, oba týmy hrály otevřený hokej, ale hold body nejsou. Doufejme, že jsme si ty góly schovali na později, ale ta naše produktivita je špatná.

Jan Daneček (HC AZ Havířov): Sice jsme dostali v úvodu rychlý gól, ale na ten jsme poměrně rychle odpověděli a pak jsme hráli svoji hru. Ve druhé řetině jsme proměnili i některé z našich vyložených šancí a to rozhodlo zápas. V úvodu třetí třetiny jsme (vlivem vyloučení a zranění obránců) sice byli trochu pod tlakem, ale podržel nás skvělými zákroky gólman a závěr jsme už měli pod kontrolou. Domácí mladé mužstvo hrálo ale také velmi dobře.