Havířov čeká slavnostní zahájení sezony v rámci utkání s extraligovým Třincem

30.07.2013 | David Motloch

Poslední zápas loňského ročníku sehráli naši hokejisté 15.4.2013, což znamená, že hokejový půst v Havířově už trvá přes tři a půl měsíce. Ve čtvrtek 1.8. se však hokejisté i fanoušci opět dočkají. Kolotoč s nápisem „Sezona 2013/14“ se totiž roztočí na plné obrátky, startuje série dvanácti přípravných zápasů. Hned na první zastávce se máme opravdu na co těšit, Havířov vyzve na souboj svého regionálního souseda z extraligy – HC Oceláři Třinec. O samotném zápase a také o doprovodném programu v rámci „Otevření prvoligové sezony“ se dozvíte více v článku.

Zápasy Havířova s třineckými Oceláři patří z historického hlediska mezi ty nejvydařenější. Utkání plná dech beroucí atmosféry a velkého napětí vystřídal útlum, jelikož cesty obou klubů se v posledních letech rozešly. Vzájemnou rivalitu tak mohou oba kluby ze Slezska oprášit alespoň v rámci přípravného zápasu, který je na programu ve čtvrtek. Přestože se jedná pouze o přípravný zápas, ve kterém nepůjde o nic jiného, než si poprvé v horkých letních dnech opět začít zvykat na hokejovou výstroj a tempo zápasu, utkání bude zajímavé hned z několika různých pohledů.

Pokud vynecháme vzájemnou rivalitu klubů, obě strany spolu v posledních letech intenzivněji spolupracují. Stačí si jen vzpomenout na loňskou sezónu, kdy při rozsáhlé marodce přišli Havířovu na pomoc dva třinečtí mladíci – Jan Diviš a Martin Kasperlík. Nesmíme zapomenout ani na naší brankářskou stálici – Lukáše Danečka. Právě tento gólman v minulosti v Třinci působil a dokonce zde dostal možnost na pár zápasů chytat v nejvyšší české hokejové soutěži.

Jan Peterek - slavný havířovský odchovanec a člen vedení AZetu

Bylo by více než příhodné, aby právě tento brankář stál v brance AZetu v průběhu čtvrtečního klání, ve kterém by gólman s číslem #30 neměl o motivaci nouzi. O konečném scénáři se ale raději nechme překvapit. Velice zajímavé bude také sledovat na ledě třineckého Oceláře – Jana Peterka. Tento hráč patří mezi vůbec ty nejvýznamnější odchovance havířovského klubu a v současné době se navíc podílí na spolupráci v našem vedení.

Ve čtvrtek půjde o zajímavý souboj i v samotných ochozech. Havířovští fanoušci se netají tím, že právě na toto střetnutí chystají organizovaný kotel (zřejmě jediný během přípravy) a chtějí soupeři ukázat, že ačkoliv se oba kluby nachází v rozdílných soutěžích, rivalita přetrvává dodnes. Bude tak zajímavé sledovat, jestli si i třinečtí fandové najdou na náš stadion svou cestu. Kapitán obránce týmu Jiří Krisl si myslí, že konečná návštěva bude především kvůli dlouhé hokejové odmlce hodně vysoká. „Návštěva se asi bude odvíjet i od počasí, ale je to velmi atraktivní soupeř a stejně jako my se na novou sezonu těší i plno fanoušků a fanynek, tím pádem by tohle utkání mohlo přilákat i utkaní slušnou návštěvu, něco okolo 1800-2000 diváků. Je ale těžké tohle tipovat.“

Lukáš Daneček si třineckým klubem prošel, ve čtvrtek ale bude stát na opačné straně

On sám se na zápas velice těší. „Nemám nějaká očekávání, je to první zápas, takže nejspíš nic moc velkého se očekávat ani nedá a ještě s extraligovým týmem. Takže to bude takové zpestření po tom, na co jsme byli zvyklí. Nastupovali jsme, dá se říct, jen proti druholigovým týmům. Takže se těším.“

Otevření prvoligové sezony 2013/14

Kromě atraktivity samotného duelu zpříjemní čtvrteční večer fanouškům Havířova i program na oslavu loňského úspěchu našich svěřenců v kombinaci se startem nového ročníku. Ten bude zahrnovat exhibiční zápas mládežnických kategorií (4.-8.třída) pod vedení trenérského dua Jan Daneček – Stanislav Sztefek. Před samotným zápasem mužů bude následovat slavnostní nástup našich hokejistů na led – poprvé v nové sezóně a poprvé pod označením prvoligového klubu. Po utkání se budou vypouštět lampióny doprovázené přáním samotných fanoušků, hráčů i vedení. Celý program ukončí autogramiáda hráčů A-týmu a následovat bude volná zábava.

Doprovodný program

Pokud přijdete navštívit náš zimní stadion už od 16 hodin, čeká vás hned řada doprovodných akcí. Budete si moct nechat na svůj obličej namalovat logo AZ, nebo dostanete možnost si vyzkoušet brankářskou či hráčskou výstroj. K dispozici budou i různé dovednostní soutěže na suchu. Chybět samozřejmě nebudou stánky s občerstvením a pivem Radegast. Na akci navíc bude přítomný moderátor a hrát bude i hudba.

Přijďte se společně pobavit uprostřed léta a buďte součástí jedinečného okamžiku, kdy se AZ Havířov poprvé představí na domácím ledě jako prvoligový tým! S AZetem se baví DĚTI, MLÁDEŽ I RODIČE aneb všichni jsme jedna rodina!

Zápas startuje ve čtvrtek 1.8. na ledě K&K Pneu arény od 18 hodin, k dispozici bude i klasický online přenos zde.