Havířovský dorost ustál drama a v tabulce přeskočil Olomouc

Josef Nudera | 16.11.2012

H A V Í Ř O V - Havířov vstupoval do utkání oslaben o několik kvalitních obránců, vlivem zranění, ale nakonec to na výsledku vidět nebylo. Havířovu se sice nepodařilo dostat do vedení ihned na začátku zápasu, ale na branku Betáka dokázal ještě do třetiny reagovat Orság. Druhá třetina, která se nesla v duchu dobrého hokeje, nahoru - dolu, vyšla lépe AZ, když odskočil do dvoubrankového vedení. Olomouc ale karty nesložila a ve třetí třetině dokázala srovnat. Kdo si myslel, že to už bude tečka dnešního utkání a uvidíme prodloužení, se mýlil. Havířov v poslední minutě zásluhou Ondřeje Carbola zápas strhnul na svou stranu a i přes dramatickou koncovku, kdy hráli hosté 6 na 4, zápas ustál. Zítra hraje Havířov v Třinci.

Extraliga staršího dorostu - 19.kolo pá 16.11.14:00
AZ Havířov - HC Olomouc
4:3
(1:1, 2:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 8. Orság, 27. Sonnek (Chroboček, Potočný V.), 37. Wróbel (Polak E.), 59. Carbol (Caruk) - 5. Beták (Nesvadba, Pavlovský), 42. Konečný (Beták), 49. Brandýs (Beták). Rozhodčí: Šutara - Hanzlík, Lederer. Vyloučení: 5:7 (navíc Minařík (OLO) 10 min. za zásah do oblasti hlavy a krku. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 128. Střely na branku: 35:30. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 4:3.
AZ Havířov: Turšner - Chroboček, Adamík, Potočný J., Potočný V., Heinzl, Šteffko, Ďurkáč - Gola P., Bednář, Orság, Gola R., Pořízek, Carbol, Caruk, Polak, Synek, Sonnek, Wróbel, Polak E.
HC Olomouc: Motálek - Zbořilák, Gatěk, Hes, Horák, Majer, Brandýs, Horák R., Nesvadba, Markl, Pavlovský, Čamek, Minařík, Beták, Vrána, Štefka, Kropáč, Konečný, Galeta, Ministr
Do dnešního utkání vstoupila mnohem lépe Olomouc, když dokázal Šimon BETÁK trefit kotouč naprosto nekompromisně pod horní tyčku – 0:1! V 8. minutě musel předvést Turšner první kvalitní zákrok, kdy se natáhnul k vyraženému puku ve vlastním oslabení, aby Nesvadbovu ránu pokryl. V téže minutě už ale bylo na straně Havířova taky dost důvodů k radosti. Jakub ORSÁG dokázal odrazit puk do středního pásma a ve vlastním oslabení přebruslil celou obranu Olomouce a v zakončení se natlačil před Motálka, kterého pak překonal – 1:1.

Ve 12. minutě se vyznamenal brankář Motálek, to dokázal je jemně tečovat dobře mířenou střelu Jana Šteffka, zde pomohlo i štěstí. V 16. minutě byl Patrik Gola blízko brankáře Mory, ale ten dokázal vymrštit svou lapačku velmi pohotově. Dvě minuty před koncem prvním třetiny se dostal Martin Konečný u levé tyčky k volnému kotouči, ale z této stoprocentní pozice trefil pouze tyč!

Bednář se pokoušel najít Václava Potočného před brankou, vše se podařilo, ale Motálek vystavil puku jasnou stopku! Ve druhé třetině jsme viděli skvělý hokej, kdy se hrálo nahoru dolu. Ve 27. minutě využil AZ nabídnutou přesilovku, Jan SONNEK dokázal před Motálkem zamířit, tak přesně, že mohl být spokojený každý fanoušek Havířova – 2:1.

Ve 30. minutě vystihnul dobrou chvíli ke střele olomoucký David Nesvadba, když vystřelil puk od modré čáry do chuml, který se vytvořil před Turšnerem, někdo z nich, ale puk tečoval mimo. Chvíle brankáře Motálka přišla zanedlouho, Martin Caruk jel sám na olomouckého brankáře, ale ten dokázal vše skvěle vystihnout a do kličky mu vložil hůl a puk mu vypíchnul.

Že se hrálo nahoru dolu, potvrzuje i akce ihned na to. Tomáš Ministr se ocitl ve výhodné pozici před Turšnerem, ale Turšner dokázal do této střely vložit zázračně svůj beton. Ve 35. minutě spálil tutovku Radek Pořízek, který byl sám před Motálkem a měl spoustu času, jenže trefil horní tyčku! Ve 37. minutě už to ale vyšlo. To dokázal Kamil WRÓBEL trefil přesně volný prostor, který mu olomoucká jednička nabídla – 3:1. Za tohoto stavu se šlo do šatny a bylo jasné, že Olomouc bude v poslední části hry hodně aktivní.

Olomouc vstoupila do třetiny bleskurychle a už v čase 42:00 dokázal využít nepozornosti v obraně Martin KONEČNÝ a vrátil olomouckou Moru do hry. O šest minut později se snažení Olomouce vyplatilo. Jan BRANDÝS si vzal puk na modré čáře, vystřelil do klubka hráčů před Turšnerem, který nemohl nic vidět, a trefil se přesně k tyči – 3:3.

Hned potom trefil Pavlovský Turšnerův beton a zahodil tak další velkou šanci. Následovala pasáž hry, která přinesla na obou stranách nějaké šance, ale nic zásadního se nedělo. To závěr byl opravdu dramatický. V poslední minutě trefil Ondřej CARBOL přesně horní růžek z mezikruží a předvedl tak moment celého utkání – 4:3!

Hosté si pak vzali oddechový čas a po něm to zkusili v šesti. Celou snahu jim ještě umocnilo vyhození Adamíka, který si musel odsedět dvě minuty. Olomouc se nastěhovala do pásma a hrála 21 sekund přesilovou situaci 6 na 4. Celou tu dobu se hrálo před Turšnerem a v závěru vše šikovně vyřešil Caruk, který puk udržel v souboji u mantinelu. Havířov vyhrál 4:3 a i přes několik zraněných hráčů si připsal 3 body. Olomouc tak pro tento den přepustila Havířovu svou pozici číslo 4 v ligovém pořadí.

Martin JANEČEK (trenér AZ Havířov): Těsně před utkáním se nám zranili další hráči, museli jsme jít do utkání i s mladšími dorostenci – s okleštěnou sestavou. Nicméně se nám povedlo během dvou třetin otočit nepříznivý stav z 0:1 na 3:1. Špatně jsme ale vstoupili do třetí třetiny, chtěli jsme hrát dále aktivní hru – přestali jsme hrát a hlídali jsme výsledek. Těsně před koncem se k nám otočilo štěstí, když jsme tam dotlačili branku na 4:3 a jsme strašně moc rádi za tři body.