Junioři deklasovali Prostějov 4:0

David Motloch | 02.10.2013

4.kolo Ligy juniorů zaneslo naše mladé hokejisty do Prostějova, kde sehráli bitvu o další tři body do tabulky. Po bezbrankové první třetině se svěřenci trenéra Jaromíra Vengláře dokázali brankově prosadit a v průběhu 40 minut si připsali hned čtyři zářezy. Dvěma brankami se blýskl junior Tomáš Matějek a Dominik Suchý. Juniorka AZetu se tak v tabulce vyšvihla na druhé místo za vedoucí Porubou se ziskem osmi bodů. Další zápas sehraje družina Jaromíra Vengláře v pátek 4.10. doma proti Přerovu.

LJ - 4.kolo ne 29.9.
LHK Jestřábi Prostějov - AZ Havířov
0:4
(0:0, 0:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 27. Matějek (Mihal, Flamík), 37. Suchý (Graca), 47. Suchý (Diviš, Chroboček), 50. Matějek. Rozhodčí: Přikryl - Kašík, Vožda. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:4.
LHK Jestřábi Prostějov: Vysloužil (od 50. Strašák) - Arnošt, Liška, Krček, Vykopal, Prokop, Tomek, Medek, Mašek, Matoušek, Hofman, Wind, Dočkal, Adam, Kaluža, Galeta
AZ Havířov: Slanina - Weisser, Gawlas, Chroboček, Graca, Flamík, Potočný - Mihal, Caruk, Matějek, Synek, Diviš, Suchý, Wolek, Lenomar, Taras

Domácí tým Prostějova potvrzoval v průběhu první třetiny psychickou výhodu a na ledě působil daleko nebezpečněji. Havířov v čele s brankářem Slaninou se ale tlaku soupeře dokázali ubránit, na skóre zápasu nemělo vliv ani oslabení družiny trenéra Vengláře.

Ve druhé části se ale vývoj zápasu výrazně obrátil. Prostějovským se osudným prvkem zápasu staly brejkové situace, které po chybách v obraně svému soupeři nabídli. První brejk dokázal ve 27. minutě využít Tomáš Matějek. Do konce druhé části se ale hosté z Havířova prosadili ještě jednou, po takřka identické herní situaci. V 37. minutě využil Dominik Suchý přečíslení a zvýšil na 2:0 pro AZ.

Chyby v rozehrávkách Jestřábů rozhodly celé utkání. Prostějov už se totiž zpět do utkání dostat nedokázal, naopak Havířov i nadále potvrzoval svou herní převahu a psychickou výhodu získanou po úvodní vstřelené brance. V naskytnuté přesilovce to potvrdil svou druhou brankou v zápase Dominik Suchý. Dvakrát se do listiny střelců připsal i Tomáš Matějek, který dokázal v 50. minutě ujet domácí obraně a v oslabení zvyšil na konečných 4:0 pro Havířov.