Junioři smazali dvougólové manko, radují se po prodloužení

Lukáš Jandora | 01.03.2024

Junioři havířovského AZetu cestovali v pátek do Šumperku, i proto, aby si ještě zachovali šanci na postup do vyřazovacích bojů. I když ta šance byla už před zápasem přeci jen trochu vzdálená. Mladí AZeťáci však jeli bojovat, stále nic nevzdávat, a i díky tomu nakonec slavili úspěch...

Liga juniorů - 38.kolo pá 1.3.19:00
Draci Šumperk - AZ Havířov
3:4p
(0:0, 2:0, 1:3 - 0:1)

Branky a nahrávky: 28. Jeřábek, 39. Tomeš (Plhal, Jeřábek), 54. Slabý (Jeřábek) – 49. Lipka (Siekierka, Kolat), 54. Vizváry (Čmiel), 54. Toma (Juřík, Middleton), 61. Lipka (Kolat, Middleton). Rozhodčí: Vepřovský — Kolář, Obr. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 61. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:4.

Draci Šumperk: Putin — Němec, Plhal, Souček, Jarmara, Cekr, Vrána, Slabý — Szabó, Jeřábek, Bařica, Lichner, Netolický, Izák, Haas, Seidenglanz, Tomeš, Najman
AZ Havířov: Michalik — Jurček, Kreutz, Bohatý, Juřík, Čmiel, Kósa, Barnošák — Middleton, Kubečka, Bielesz, Apolenář, Lipka, Siekierka, Toma, Kolat, Zálesňák, Vizváry, Jarolím, Konesz

První třetina zápasu branku nepřinesla, nic na tom nezměnily ani dvě přesilovky, které byly nabídnuty domácím, to když na trestnou lavici putovali Siekierka a Vizváry.

Na gól se muselo čekat do dějství druhého, ve 24. minutě byl na trestné lavici jeden z domácích hráčů, však Šumperk udeřil i v oslabení. Po samostatné akci jej do jednogólového vedení poslal Dominik Jeřábek - 1:0. Druhou branku pak domácí přidali prakticky do šatny, ve 39. minutě se po přihrávkách Plhala a Jeřábka prosadil Tobias Tomeš - 2:0. Oba mančafty ve druhé třetině nevyužily dvě nabídnuté přesilovky a tak do kabiny se šlo za stavu 2:0 pro domácí.

Ve třetí části jsme nejprve přežili oslabení po vyloučení Vítka Apolenáře, abychom ve 49. minutě konečně překonali velmi dobře chytajícího Putina. Přihrávali Siekierka s Kolatem, 18. branku v tomto ligovém ročníku přidal nejlepší havířovský střelec Jakub Lipka - 2:1. No a v 54. minutě bylo dokonce vyrovnáno, Marek Ćmiel přihrával, branku zaznamenal Richard Vizváry - 2:2. Věci se děly i nadále, uběhlo jen 44 vteřin a Draci šli znovu do vedení. 3. bod v utkání zaznamenal Jeřábek, po jeho příhře rozvlnil síť Matěj Slabý - 3:2. Bláznivý zápas však pokračoval, uběhlo jen dalších 9 vteřin a opět bylo srovnáno, jelikož přihrávky Juříka a Middletona zužitkoval Jakub Toma - 3:3. Tři góly během 54 vteřin v bláznivé 54. minutě!

Velkou šanci rozhodnout dostali AZeťáci v čase 59:16, kdy na trestnou lavici putoval domácí obránce Plhal. Trenér Křivohlávek si vzal oddechový čas, do konce základní hrací doby sice gól nepadl, však Slezané se nakonec, stále ještě v přesilovce, radovali v prodloužení! Dominik Kolat přihrával a vítěznou branku, svou druhou v utkání, vstřelil v 61. minutě Jakub Lipka - 3:4

V Šumperku jsme vybojovali 2 body a ještě živíme jakés takés šance, i když opravdu už jen spíše malé, na vybojování Play-off. Další šanci na sběr bodů budou mít junioři za týden, v pátek na vlastním ledě hostí brněnskou Techniku.