VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Marek Kalus: hattrick i výhra jsou super, ale musíme makat dál

23.11.2015 | Petr Miklas

Od předsezónní posily se čekala hra do těla a branky. Ale dvaadvacetiletý útočník splňoval jen první část těchto očekávání, na první gólový příspěvek si museli fanoušci počkat až do 20. kola. Za nedlouho ale přišla další branka a v minulém kole dokonce hattrick. Marek je tak teprve druhým hráčem v dresu novodobého AZetu, kterému se tento kousek podařil. Zatím jediným byl Jan Daneček, který v sezóně 2012/13 dokázal zkompletovat hattrick dokonce dvakrát. Před pondělním tréninkem jsme krátce vyzpovídali jeho následovníka Marka Kaluse.

Marku, nemůžu začít jinak než otázkou na utkání proti Mostu, kterému jsi nasázel hattrick. Byl to Tvůj první v naší druhé nejvyšší soutěži, nemám pravdu? Povedlo se Ti už v minulosti nastřílet tři góly mezi dospělými?

Byl to můj první hattrick v 1. lize, ale v mužské soutěži už jsem měl hattrick loni v Polské lize.

Předpokládám, že jsi se svým výkonem ze zápasu v Mostě spokojen?

Samozřejmě, ale hlavně jsem rád, že se daří týmu. Vyhráli jsme venku 9:2, což je super, ale ještě zdaleka není konec. Čekají nás těžké zápasy, ve středu první Jihlava a v pátek České Budějovice. Pořád máme na čem pracovat.

Tobě se na začátku sezóny nedařilo, na první gól jsi čekal poměrně dlouho, ale pak už se čekání zkrátilo a teď jsi dokonce dal hattrick. Znamená to, že ses dostal do pohody a do formy? Nebo jsi něco změnil na své hře?

Já bych řekl, že je to spíš o štěstí. Měl jsem spoustu šancí i v zápasech, kdy jsem góla nedal. Jednou jsem trefil tyčku, puk se odrazil do druhé tyčky a pak šel ven z branky. Prostě jsem se nemohl trefit. Teď po reprezentační přestávce mi to tam začalo padat, za což jsem samozřejmě rád. Projeví se to i na pohodě hráče a na všem okolo. Hlavní je, že teď vyhráváme a v týmu je pohoda.

Možná je to o štěstí, ale Ty jsi mu šel hodně naproti při svém prvním gólu proti Mostu, kdy jsi byl důrazný v brankovišti. Bylo vidět, jak moc chceš gól dát…

Vojta Tomi dobře vystřelil, puk šel přes brankáře a zastavil se těsně před čarou. Viděl jsem, že je puk před čarou a že by ho gólman ještě mohl mít, tak jsem do puku šťouchl a spadlo to tam.

Hodně se diskutovalo o situaci ze závěru zápasu, kdy jsi dohrál u mantinelu Vaňka. Zazněly názory, že to bylo zbytečné. Jak vypadala situace z Tvého pohledu?

Já nevím, každý na to má jiný názor. Já jsem ani nevěděl, kolik zbývá do konce. V zápalu hry jsem viděl u mantinelu hráče s pukem a chtěl jsem ho dohrát. Teď se ani nedivím, že do mě skočil a chtěl se pobít. V tu chvíli jsem byl zaujatý hrou a neřešil jsem, jestli je to zbytečné nebo ne. Stalo se a teď už s tím nic nenadělám.

Za následnou potyčku jste oba dostali dvouminutový trest. Následoval ještě nějaký další? Co na to říkal trenér?

Žádný jiný trest za to nebyl. A trenér to taky nijak neřešil, alespoň ne se mnou.

Teď vás čeká tým na prvním místě tabulky – Dukla Jihlava. Připravili nebo připravujete se na Duklu nějak?

Teď se na ně budeme připravovat. Měli jsme den volna a až dneska posilovnu a teď trénink na ledě. Máme na to dva dny, musíme se na to připravit velmi dobře, protože Jihlava je ve formě. Vyhrávají skoro každý zápas, takže to nebude vůbec jednoduché. Bylo by fajn,kdybychom vyhráli.

Budete rozebírat své chyby a soupeře na videu? Patří i tohle k přípravě na zápas?

Někdy je video, někdy ne. Myslím si, že v tomhle případě bude. Určitě se na zápas takticky připravíme a uvidíme ve středu, jestli nám taktika vyjde. Doufám, že s nimi minimálně sehrajeme dobrou partii.

Po Jihlavě nás čekají České Budějovice, další těžký soupeř. Kolik bodů si myslíš, že z těchto dvou utkání AZet pobere? Kolik by sis přál?

Přál bych si šest, to je jasné. Ale nebude to vůbec lehké, jsou to přední týmy tabulky. Netroufnu si říct, jestli vyhrajeme, remizujeme nebo prohrajeme. Do každého zápasu jdeme s tím, že chceme vyhrát. Ale budu rád, i když z těch dvou zápasů budeme mít tři body.

Díky za rozhovor a přeji, ať se daří.