Havířovská demolice - AZ venku vyprášil Most devíti brankami!

David Motloch | 21.11.2015

Havířov zajížděl na půdu předposledního Mostu v roli favorita, přesto se nečekal nijak atraktivní hokej, ve kterém by měli snad hokejisté AZetu svého soupeře válcovat. Konečný výsledek 9:2 je však více než výmluvný. Svěřenci trenéra Mikeše sice v Mostě inkasovali jako první, ještě do konce první části však strhli vedení na svou stranu a už jej po zbytek zápasu nepustili. Toto utkání má řadu NEJ. Tak například Marek Kalus (na snímku) si v něm připsal svůj první hattrick za AZ. Petr Kanko posbíral hned pět asistencí a má nyní takřka bilanci bodu na zápas. A nezapomeňme - Havířov si vítězstvím 9:2 připsal nejvyšší výhru v letošní sezóně a upevnil si sedmou pozici v tabulce. Příští zápas nás čeká ve středu 25.11. doma proti vedoucí Jihlavě.

WSM liga - 25.kolo so 21.11.17:30
HC Most - AZ Havířov
2:9
(1:2, 0:4, 1:3)
Branky a nahrávky: 7. Slavíček (Kubinčák, Hanzl), 57. Baránek (Přeučil) – 10. Krisl (Kanko, Meidl), 14. Korím (Sztefek, Krisl), 22. Kalus (Tomi, Maliník), 30. Kalus (Bahounek, Kanko), 33. Štumpf (Kanko, Korím), 39. Hudeček (Ostrčil, Gřeš), 43. Sedláček (Mazanec, Kanko), 46. Kalus (Kanko, Sedláček), 58. Mazanec (Hudeček). Rozhodčí: Zubzanda – Svobodová, Špringl. Vyloučení: 7:10. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 241. Střely na branku: 41:39. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:8, 2:8, 2:9.
HC Most: Mouček (22. – 46. Horák) – Gula, Grin, Havelka, Strejček, Hora, Cvrk, Vaněk – Doležal, Tauš, Rindoš – Kubinčák, Hanzl, Slavíček – Baránek, Přeučil, Smolka – Procházka, Trübenekr
AZ Havířov: Laco – Krisl, Bahounek, Mazanec, Graca, Ostrčil, Korím – Pechanec, Sztefek, Štumpf – Sedláček, Meidl, Kanko – Maliník, Kalus, Tomi – Gřeš, Matějek, Hudeček – Kotala
Autor reportáže: Sabina Prantová

První dvacetiminutovka přinesla vyrovnaný hokej. V úvodu měli značnou převahu domácí hráči. V 7. minutě otevřel skóre utkání domácí Bohumil Slavíček, když objel branku hostí a puk se od betonu Laca odrazil do branky. Toto skóre však nevydrželo dlouho. Už o tři minuty později se prosadili hosté. Kankovo střelu Mouček vyrazil k Sedláčkovi, jehož další střela se odrazila od obránců k Jiřímu Krislovi, který zpoza kruhu propálil vše, co mu stálo v cestě.

Dále následovala další větší šance na straně Havířova, který se ocitl v přečíslení 2 na 1, ale Mouček byl tentokrát pozorný. Poté došlo k prvnímu vyloučení na domácí straně. Hosté svou výhodu v přesilové hře využili. Ve 14. minutě Sztefek našel mezi kruhy Karola Koríma, který nejprve nastřelil Grina, puk se k němu ale odrazil zpátky a napodruhé obránce AZetu už svou šanci proměnil. Dále bylo k vidění ještě po několika málo příležitostech na obou dvou stranách, ale žádná jiná branka už nepadla a tak byl stav utkání po první třetině 1:2.

Hned v úvodu 2. třetiny se opět prosadil Havířov. Ve 22. minutě po levé straně vystřelil Tomi, Mouček jeho střelu neudržel, puk zůstal ležet na brankovišti, což Mouček vůbec nezaregistroval a dojíždějící Marek Kalus v pádu přes dva hráče dokázal dorazit puk do branky. Následovalo vyloučení na hostující straně, ale domácí se v přesilové hře nedokázali prosadit. O chvíli později opět Havířov fauloval, ale ani tentokrát Most svou početní výhodu nevyužil. Naopak chvíli po ukončení přesilovky se znovu prosadili hostující hráči.

Ve 30. minutě Korímovu střelu od modré tečoval před Horákem opět Marek Kalus a hosté tak odskočili na rozdíl tří branek. Dále se znovu provinili hráči z Havířova, Most se v přesilovce neprosadil, naopak hosté zaútočili ve čtyřech, a tak ve 33. minutě skóroval Daniel Štumpf. Následoval sled vyloučení na obou dvou stranách. V závěru třetiny hosté zvýšili už na 1:6 po střele Jana Hudečka.

Na začátku 3. třetiny byl vyloučen domácí Baránek. Hosté ve 43. minutě přidali už sedmý gól, když využili přesilovku. Meidl přihrál na modrou na Mazance, který se zbavil obránce Strejčka a vystřelil. Jeho střelu ještě před Horákem dokázal tečovat Pavel Sedláček. O tři minuty později nastalo na hostující straně přečíslení 2 na 1, a tak ve 46. minutě mohl završit svůj hattrick Marek Kalus. V závěru třetiny dokázal Most ještě snížit po brance Baránka. Na to hosté ještě odpověděli devátým gólem v řadě. V 58. minutě se prosadil Martin Mazanec. Konečný stav utkání tedy zní - 2:9.