Na slovíčko s trenérem - Jiří Raszka po utkání v Havlíčkově Brodě

15.10.2023 | Klára Bártková, Lukáš Jandora

Šestizápasová vítězná série havířovského A-týmu je u konce. Slezané si v Kotlině sice vytvořili dvoubrankový náskok a mnozí si mohli myslet, že utkání bude podobné těm předchozím, jenže vedení jsme udržet nedokázali a nakonec padli v prodloužení. Havlíčkův Brod tak naši šňůru ukončil. My se ke včerejšímu utkání vrátíme ještě jednou, protože právě po něm jsme si malou chvíli povídali s hlavním koučem Jiřím Raszkou.

Prší. Prostranství před zimním stadionem, kde parkuje reprezentativní autobus AZ Havířov, skrápějí kapky deště. Hráči vycházejí z kabiny, jako první Tomáš Havlík, chvíli po něm David Vosátko, starají se o to, aby se do zavazadlového prostoru naložila spousta potřebných věcí, které si mančaft vozí k utkáním na hřišti soupeře. Z kabiny vycházejí další a další hráči, trenéři si tentokráte dávají trochu na čas. Vycházejí až mezi posledními. Deště není málo, není se kam schovat, i přesto pan Raszka kývne na krátké povídání. Dnes bude opravdu kratší, počasí nepřeje...

Pane trenére, ve druhé třetině jsme se dostali do rychlého vedení 2:0. Kdo z fanoušků na utkání nebyl, mohl si myslet, že ten průběh bude podobný jako v předešlých vítězných zápasech. Kdo však havlíčkobrodskou Kotlinu navštívil, viděl, že domácí se prezentují úplně jiným hokejem než naši předchozí soupeři. Je to tak?

Musím říct, že domácí se na utkání připravili hodně dobře. Svou obětavou a důraznou hrou, která možná někdy byla až za hranou, jelikož se tam objevila třeba spousta háčků (drobné zahákování holí - pozn. autora), nám byli nepříjemným soupeřem. Sice jsme dali dva góly v přesilovkách, což je fajn, ale taky jsme dva dostali při přesilovce soupeře.

A pak domácí vsítili i třetí branku...

Hlavně tento gól, vteřinu před koncem druhé třetiny, mě mrzí hodně. Protože takhle pustit do vedení soupeře, který nám nenechá centimetr ledu a nehraje se nám proti němu úplně snadno… Pak jsme to ještě dotáhli, bohužel se nám ale nepodařilo využít finální střelu v prodloužení, kdy nám protivník šanci zblokoval. Naopak my takovou příležitost domácích zastavit nedokázali a inkasovali, proto soupeř bere dva body. Nám to dneska vůbec nevonělo, nepopasovali jsme se s tím. Když bych to měl ale zhodnotit tak nějak celkově, tak ten jeden bod je pro nás dobrý.

Změnilo se něco na hře soupeře za stavu 2:0 pro nás? Nebo pořád hrál stejně?

Ne ne, oni nezměnili vůbec nic. Stejně jako my, tak i domácí se dvakrát prosadili v přesilovkách, ale jinak se nedá říct, že by během toho zápasu měli nějaké vyložené šance. Nám se dneska dařilo kolem vlastní brány, opravdu jsme tam byli silní. Jenže v těch důležitých chvílích jsme bohužel nepokryli hráče, nebo špatně proti soupeři vystoupili, a on to trefil. U druhého gólu došlo k obstřelení hráče a mezi deseti těly to nějak propadlo do brány. Je to škoda, ale nám dneska prostě vůbec nesedla ta důrazná hra domácích.

Dneska poprvé chytal Martin Šindelka. Kdy jste měl jasno, že dneska nastoupí právě on?

Rozhodovali jsme se asi někdy v polovině týdne. Takže si myslím, že Šindy to věděl už od středy nebo čtvrtku. Dnes to pro něj bylo velice těžké, protože nastoupil po hodně dlouhé době, ještě k tomu na ledě soupeře, odkud se body vozí těžko. Myslím si však, že se s tím popasoval dobře.

Máme za sebou sedm zápasů, ve kterých nastoupila prakticky stejná sestava v poli. Vnímáte to i tak, že nám jakýsi "osud" v tomto směru přeje? Je to velká pomoc, když nejsou zranění a nemusí se do sestavy nijak zasahovat, že?

Určitě ano. Ono, když je ten tým bez zranění, uspokojují nás výsledky i hra, tak opravdu není důvod něco měnit. Uvidíme ale, jak to bude dál...

Pane trenére, děkujeme za váš čas a přejeme, ať se vám v dalších zápasech daří!