Havířov poprvé narazil a z Kotliny se vrací s bodem

Klára Bártková | 14.10.2023

Když se AZet v loňské sezóně naposledy představil v Havlíčkově Brodě, postoupil do čtvrtfinále. Dnes to byl však úplně jiný příběh, Havířov si sice vytvořil dvoubrankové vedení, jenže o něj přišel, a navíc pak musel dotahovat. Což se sice podařilo, nicméně v prodloužení rozhodl o výhře domácích Endál.

2. liga - 7.kolo so 14.10.17:00
HC Rebel Havlíčkův Brod - AZ Havířov
4:3p
(0:0, 3:2, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 30. Tecl (J. Novák), 39. Valášek (Pártl, Kopic), 40. Kuchta (Vala, Dvořák), 63. Endál (Čermák, Kuchta) – 22. J. Křivohlávek (Klimša, Kunc), 24. Spratek (Franek, Klimša), 59. Vosátko (Kratochvil, Ćmiel). Rozhodčí: Barek - Teršíp, Landsmann. Vyloučení: 8:8. Využití: 3:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 361. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 4:3.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Maláč – J. Novák (A), Zych, Dvořák, Vala, D. Vacík, Čermák, Kerber – Tecl, Valášek, Kopic – Endál, Pártl, Křehlík – Pavelec, Holenda, Voříšek (A) – Košťál, Kuchta (C), Bureš
AZ Havířov: Šindelka – Vosátko, Kunc, Ševčík, Valenta, Ščurek, Ficek, Havlík – Franek, J. Křivohlávek, Klimša (A) – Pawliczek, Spratek, Mrva (A) – Kratochvil, Ćmiel, Apolenář – Haas (C), Pavlík, Tvrdý

Poprvé v letošním ročníku 2. ligy se v havířovské bráně objevil Martin Šindelka, jenž zatím plnil roli dvojky. Na první zákrok dlouho nečekal, neboť už v páté minutě si musel poradit s dotírajícím Endálem a dorážejícím Křehlíkem. Nicméně i domácí brankář musel být ve střehu, protože ještě před havlíčkobrodskou příležitostí to zkusil Apolenář, jenž vyslal hodně ostrou střelu, kterou zastavila až levá tyč. Před bránou se ocitl také Křivohlávek, avšak Maláč proti němu vyšvihl svůj beton.

Diváci měli možnost sledovat velice aktivní hru z obou stran, ze které vyplynuly dvě obrovské šance. O tu první se postarali domácí, ti se totiž dostali do přečíslení dva na jednoho, jenže poslední přihrávka nebyla úplně ideální, a tak Šindelka zasahovat nemusel. Stejná situace nastala i na straně Havířova, kdy Spratek vyslal dopředu Mrvu, který však bránu netrefil, a tak se diváci v první třetině žádné branky nedočkali.

Hned v úvodu té druhé se mohl radovat AZet, který využil přesilovou hru, po přihrávce Klimši se střelou z levého kruhu prosadil Jan Křivohlávek - 0:1, havířovský útočník si tak připsal sedmou trefu v této sezóně. Hodně rychle to mohlo být o dvě branky, Apolenář se pokusil zmást domácího brankáře a procpat puk do brány pod jeho betonem, což se mu však nepovedlo. O chvíli později se Havířovu naskytla další možnost, jelikož na trestnou lavici putoval jeden z domácích.

Z vyloučení neuběhla ani minuta, když si Daniel Spratek zpracoval kotouč v prostoru před brankovištěm a zamířil do středu brány – 0:2. AZet se pak sice ve vlastním oslabení dostal do přečíslení, nicméně Maláč si svůj prostor pohlídal a hostujícím útočníkům nic nedovolil. Hned po přechodu na druhou stranu skórovali domácí, Marek Tecl dostal výbornou přihrávku na levý kruh, odkud svižnou ránou překonal Šindelku – 1:2

I čtvrtá branka v utkání padla z přesilové hry a Havlíčkův Brod díky Milanu Valáškovi, který vypálil od modré čáry, srovnal – 2:2. A to ještě ze druhé třetiny nebylo vše, vteřinu před sirénou totiž domácí převrhli skóre na svou stranu. Od zadního mantinelu se puk odrazil na Petra Kuchtu stojícího u brány, havlíčkobrodský kapitán tak jen doklepl kotouč za záda hostujícího brankáře – 3:2.

To se samozřejmě havířovským hokejistům nelíbilo a pokusil se to změnit Ficek. Jeho střelu, která mířila někam nad rameno, ale Maláč zázračně zastavil. Domácí brankář pak sice nedokázal zasáhnout proti Valentovi, nicméně jeho zakončení skončilo na tyči. Havířovští se tlačili za vyrovnáním a v čase 58:26 se jim to povedlo, David Vosátko dostal ve vlastním oslabení přihrávku mezi kruhy, odkud pak našel místo mezi betony – 3:3. Ještě v závěru mohl tři body pro AZet vystřelit Křivohlávek, ale Maláč jeho střelu zneškodnil svým ramenem.

O první akci v prodloužení se postarali hosté, jenže Havlíčkovu Brodu už po několikáté v zápase pomohla tyč. No a chvíli nato už bylo rozhodnuto, Lukáš Endál nedal z pravého kruhu Šindelkovi šanci – 4:3pp.

Jiří Raszka (trenér AZ Havířov): Dneska bylo vidět, že se na nás domácí velice dobře připravili, kvůli své obětavé a důrazné hře to pro nás byl hodně nepříjemný soupeř, který se prezentoval důraznou hrou. Sice jsme dali dva góly v přesilovkách, ale taky jsme dva dostali... Když bych to měl ale nějak zhodnotit, tak ten bod je pro nás dneska dobrý.

Během zítřka vám s hlavním trenérem přineseme delší ohlas!