AZ nasázel Havlíčkovu Brodu bůra, Šindelka má čisté konto

Petr Miklas | 25.11.2023

Dnes byl v Havířově k vidění vyrovnaný zápas, oba brankáři chytali dobře, náš Martin Šindelka skvěle a má čisté konto. Domácí ostrostřelec Tomáš Franek nasázel hattrick a AZet nakonec vyhrál 5:0, i když zápas se tak jednoznačně nevyvíjel. Vítěznou branku dal Šimon Kratochvil, jenž otveřel skóre utkání a mezi Frankovy branky přidal tu svou i Jakub Apolenář.

2. liga - 18.kolo so 25.11.14:00
AZ Havířov - HC Rebel Havlíčkův Brod
5:0
(2:0, 0:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 19. Kratochvil (Spratek, Middleton), 20. Franek (Klimša, Ščurek), 45. Apolenář (Ćmiel, Ščurek), 51. Franek (Klimša, J. Křivohlávek), 54. Franek (J. Křivohlávek, Klimša). Rozhodčí: Kapitanov – Konvička, Klimek. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 962. Průběh utkání: 5:0.

AZ Havířov: Šindelka – Kunc, Vosátko, Valenta (A), Ševčík, Ščurek, Ficek, Havlík – Klimša (C), J. Křivohlávek, Franek – Kratochvil, Spratek, Middleton – Apolenář, Ćmiel, Mrva (A) – Tvrdý, Pavlík, Pawliczek.
HC Rebel Havlíčkův Brod: T. Dvořák – M. Krejčí, J. Novák (A), Vaněček, D. Vacík, Kutlvašr, Kerber – Tecl, Kopic, Pavelec – Bureš, Pártl, Voříšek (A) – Endál, P. Kuchta (C), Havlát – Valášek, Dymák.

Vprvní třetině byl dlouho k vidění vyrovnaný hokej se šancemi na obou stranách a výborné zákroky obou brankářů. V polovině 4. minuty měli domácí štěstí, když na Kuchtu zívala odkrytá branka, ale hostující útočník do ní nedokázal dostat puk.

Branky přišly až v závěru třetiny. Na konci 19. minuty dostal Šimon Kratochvil od Spratka nahrávku před branku a střelou z první nedal Dvořákovi šanci. Se závěrečnou sirénou proměnil únik dvou na jednoho po Klimšově přihrávce přesnou ranou do pravého horního růžku Tomáš Franek. Po první třetině tak AZ vedl 2:0.

Ve druhé dvacetiminutovce gól nepadl, ale šancí jsme viděli dost. V polovině 28. minuty při vlastním oslabení ujel hostující Kuchta, ale neuspěl se střelou mezi betony. Ve 30. minutě při přesilovvce pálil z první z levého kruhu domácí Spratek, jenže Dvořák máchl lapačkou a puk chytil.

Pak přišly dvě velké šance Havlíčkobrodských, ve 34. minutě Tecl obkroužil Šindelkovu branku a snažil se zasunout puk k pravé tyči, to se mu ale nepovedlo.Poté měl ještě šanci u druhé tyče Kopic, ale ani nadvakrát nedokázal překonat levý beton domácího gólmana. Ve 40. minutě neuspěl se střelou mezi betony Voříšek a po čtyřiceti minutách to proto bylo stále 2:0.

Ve třetí třetině mohli hosté ještě něco s utkáním udělat, ale nepovedlo se jim to. Martin Šindelka se překonat nenechal a hráči AZetu dali ještě tři branky. Ve 45. minutě zakončil rychlý protiútok Jakub Apolenář, když mu po Ćmielově přihrávce stačilo jen usměrnit puk do odkryté branky.

V 51. minutě zakončil kombinaci celého prvního útoku střelou do odkryté branky Tomáš Franek. A Tomáš Franek dal i poslední branku utkání, když dorazil puk do odkryté branky a zkompletoval tak hattrick. AZ tak získal další tři body a doma zůstává beze ztráty bodu.

Další utkání naši borci odehrají ve středu 29.11. na ledě Kopřivnice.