V dlouho vyrovnaném utkání AZet nakonec vítězí 7:2

Klára Bártková | 13.01.2024

Série venkovních zápasů je u konce, AZet ji dnes zakončil v havlíčkobrodské Kotlině, kde mohli fanoušci sledovat vyrovnané utkání, i když podle výsledku to tak vůbec nevypadá. Havířov se sice v sedmé minutě ujal vedení, jenže ho udržel jen čtyři minuty. Pak domácí vyrovnali a během chvíle překlopili skóre na svoji stranu. Svěřence Jiřího Raszky to ale nezlomilo a během druhého dějství otočili stav ve svůj prospěch. V poslední dvacetiminutovce AZet své vedení ještě zvýšil, a tak si na cestu z Vysočiny přibalil tři body.

2. liga - 29.kolo so 13.1.17:00
HC Rebel Havlíčkův Brod - AZ Havířov
2:7
(2:1, 0:2, 0:4)

Branky a nahrávky: 11. Endál (Tecl, Valášek), 14. Tecl (D. Vacík) – 7. Haas (Ševčík, Klimša), 30. Haas (Franek), 39. Havlík (Bednář, Franek), 54. Antoníček (Ševčík), 56. Karafiát (Klimša, J. Křivohlávek), 58. Ševčík (Karafiát, Pawliczek), 58. Klimša (Spratek, Bednář). Rozhodčí: Šperl - Kučera, Kubíček. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 345. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:7.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Č. Novák – J. Novák (A), A. Dvořák, J. Kuchta, Benák, D. Vacík, Kutlvašr, M. Krejčí – Tecl, P. Kuchta (C), Dymák – Havlát, Valášek, Kopic – Bureš, Pártl, Endál – Pavelec, Janko
AZ Havířov: Šimonů – Vosátko, Kunc, Ševčík, Valenta (A), Michálek, Ficek, Havlík – Klimša (A), Křivohlávek, Karafiát – Franek, Haas (C), Bednář – Pawliczek, Spratek, Antoníček – Tvrdý, Ćmiel, Apolenář – Pavlík

Začátek utkání patřil domácím, kteří byli v úvodních minutách hodně nebezpeční. Hned v první minutě si havířovská defenziva nepohlídala Valáška, který se tak ocitl až před bránou. Nicméně na připraveného hostujícího brankáře nevyzrál. Také další dobrou situaci měl na starost Havlíčkův Brod. Šimonů nejdříve vyrazil ránu Tecla, s následnou dorážkou Kuchty mu ale pomohla až tyč. Aktivita Bruslařů trochu vyhasla, neboť museli jít do čtyř. Avšak AZetu se dlouho nedařilo usadit v pásmu, nakonec se k dobrému zakončení z levé strany dostal Bednář a Čeněk Novák jeho pokus skvěle chytil.

Pak to od modré zkusil Ševčík a domácí brankář nedokázal zasáhnout proti šikovné teči Marka Haase, takže hosté vedli – 0:1. Své vedení mohli havířovští hokejisté navýšit už o tři minuty později, kdy ve vlastním oslabení nebezpečně pálil Pawliczek, ale Čeněk Novák byl na místě. Bruslaři pak vyrovnali ve dvojnásobné početní převaze, to totiž Lukáš Endál z první vymetl horní růžek branky – 1:1. A brzy se domácí dostali do vedení, protože rána Marka Tecla od modré doletěla až za záda brankáře – 2:1. Byť měli hosté v závěru první dvacetiminutovky šance vyrovnat, nepodařilo se jim to, a tak do kabin odcházeli šťastněji domácí.

Po návratu na led se do ideální střelecké pozice vybruslil havířovský Spratek, jenže brankář domácích se výborně přesunul k tyči, kde zasáhl lapačkou. Také Šimonů už se chystal na další zákrok, avšak nakonec byl bez práce, neboť Dymák nakonec nemohl vystřelit, protože ho zastavila havířovská obrana. V polovině utkání se o střelu od modré postaral Franek a u brány se opět nacházel skvěle postavený Marek Haas, jenž kotouč usměrnil do brány – 2:2. Ještě v závěru prostřední periody přidal Havířov další branku. Nahození Tomáše Havlíka si totiž jeden z domácích obránců srazil smolně do brány – 2:3.

V závěrečné části se domácí za každou cenu snažili vyrovnat, měli k tomu několik příležitostí, jenže žádnou z nich využít nedokázali. To Havířov pak během čtyř minut skóroval čtyřikrát, a tak bylo o vítězi jasno. Nejdříve havlíčkobrodského brankáře překonal bekhendovým zakončením Petr Antoníček, který si tak po návratu do AZetu připsal první branku – 2:4. Následně domácí celek zkusil hru bez brankáře, jenže Havířov se dostal ke kotouči a Jiří Karafiát ho usměrnil do prázdné brány – 2:5

A to nebylo vše, dva domácí hráči se totiž provinili sekáním a AZet tak zahrával přesilovou hru pět na tři. Ta netrvala ani půl minuty, neboť AZet ji rychle využil. S ostrou ránou Ondřeje Ševčíka nemohl domácí brankář nic dělat – 2:6. Na konečných 2:7 pak v čase 57:35 upravil David Klimša, který puk se štěstím protlačil přes beton gólmana.

Aleš Kraučuk (trenér BK Havlíčkův Brod): Výsledek je sice 2:7, nicméně od první minuty jsme s Havířovem hráli vyrovnaný hokej. Vedli jsme 2:1, ale soupeř pak skóre díky dvěma šťastným gólům otočil. My v poslední třetině měli do 10. minuty pět vyložených šancí, kdy jsme to mohli otočit na naši stranu, jenže se trápíme v zakončení. Soupeř pak měl jednu jedinou šanci, ze které dal gól na 4:2. My jsme zkusili power play, ale dostali jsme v něm pátou branku. Pak nás rozhodčí poslal do třech, údajně i za kecy, to už neberu... Musím klukům za těch 55 minut vyseknout poklonu. Hráli jsme dobrý hokej a bylo tam vše, co jsme po nich chtěli.

Jiří Raszka (trenér AZ Havířov): Dneska jsme byli špatní v osobních soubojích, zvlášť v první třetině. Soupeř měl lepší pohyb, vyhrával souboje v obranném pásmu. Nám tzv. nejely nohy, možná se trochu projevily tři týdny těžkých tréninků, od druhé třetiny se náš pohyb však zlepšil. Sice jsme čekali, že na nás domácí nastoupí, protože před vlastními fanoušky hrají vždycky dobře, jejich hra je hodně založena na forčekinku, ale úplně jsme si s tím v první třetině nevěděli rady. Téměř nikdy to nedělám, ale musím soupeře pochválit, protože opravdu hrál dobrý zápas. O to víc si cením vítězství, protože hlavně ve třetí třetině jsme zvládli těžké okamžiky. Podržel nás brankář, protože jsme domácím povolili několik gólovek. Šimi nás ale opravdu podržel. My naši sílu ukázali v pravý moment, když se utkání lámalo. Využili jsme přesilovky, na což taky spoléháme, a jsme spokojeni.