Po dni volna je tu další zápas, AZ zaměřuje Jestřába

29.12.2016 | Jozef Valenčík

Středeční vítězství s Přerovem ještě nestačilo pořádně odlehnout a již čeká na hokejisty AZ Havířov další utkání. Ve vůbec posledním zápase letošního roku vyzvou v pátek 30. prosince Prostějov. Souboj osmého s dvanáctým začíná na prostějovském zimním stadionu v 18:00.

Prostějov uspěl v Benátkách a zastavil sérii porážek

Bez inkasované branky a se čtyřmi góly na své straně zakončil Prostějov středeční zápas v Benátkách nad Jizerou. V Benátkách se hrálo ve výborné atmosféře, o kterou se postarali hlavně fanoušci Jestřábů, kterým za toto děkoval také trenér Arnošt po zápase:

Pro nás to byl velice důležitý zápas. Nedávno měl celý tým zdravotní problémy, vánoční pauza mu tedy určitě prospěla. Mužstvo se dalo zdravotně do pořádku, potrénovali jsme a mentálně jsme si odpočinuli. Do utkání jsme dnes vstoupili bojovně a odhodlaně. Podali jsme velmi kvalitní výkon, ke kterému nám pomohli výborní fanoušci, kteří dorazili a vytvořili nám domácí prostředí. Naši příznivci byli naším šestým hráčem.“

V první třetině ještě Benátky držely nerozhodný stav, jenže ve 24. minutě Prostějov poprvé udeřil a nakonec druhou i třetí třetinu vyhrál shodně 0:2. V brance Prostějova se představil Pavel Kantor, který odchytal 27 utkání letošní sezóny. Ve dvanácti případech jej nahradil Jakub Neužil.

V defenzívě si bude muset AZet dávat pozor především na Matouše Venkrbce, který je se čtrnácti góly nejlepším střelcem soupeře. Kanadskému bodování poté vévodí Martin Novák, jenž k 10 gólům přidal 22 asistenci.

Sestava Prostějova z posledního zápasu

Kantor – A. Holík, Vokurka, V. Zadražil, T. Kvapil, Štindl, Protivný, Grebeňuk, D. Kolář – Rudovský, Fiala, Martin Novák – Venkrbec, Šlahař, Luňák – L. Krejčík, Matuš, Žálčík – Indra, Hozák, Augustin.

AZ ubojoval tři body s Přerovem

Na sekvenci dvou zápasů s hanáckými celky si už fanoušci Havířova zvykli. Poprvé v letošní sezóně se však tým postaví Prostějovu po výhře nad Přerovem. Toto vítězství se nerodilo vůbec snadno a Zubři podporováni početným kotlem svých příznivců Havířov přestříleli 18:33.

Novinkou ve WSM lize je fakt, že tyto statistiky již nepočítají vedoucí týmů, ale již k tomuto určení lidé a to ve všech týmech soutěže. Kromě samotných střel týmů se evidují také konkrétní hráči, kteří střelu mezi tři tyče vyslali. Za AZ byli v tomto ohledu v posledním zápase nejaktivnější Petr Kanko a Michal Hlinka se čtyřmi pokusy – oba shodně z těchto čtyř střel dvakrát mířili přesně.

Den před utkáním vedení klubu oznámilo příchod brankáře Dušana Šafránka. Tento gólman působil v posledních letech ve druholigové Opavě, kde patřil k nejlepším brankářům celé soutěže. V týmu by měl vytvořit brankářskou dvojici s Marekom Lacom

Asistent trenéra a manažer klubu Patrik Rimmel k tomuto ještě dodává: „Dušan s námi pojede na utkání už do Prostějova. Další hráči poté dle zdravotního stavu.“

Sestava AZ Havířov z posledního zápasu

M. Laco – Petran, L. Doudera, Chroboček, Krisl, D. Seman, Holomek, Bahounek – Kotala, Hubáček, Kalus – Maruna, Hlinka, Bednář – Kanko, Haas, Dvořáček – Rác, Pořízek, Gřeš.

Ve vzájemných zápasech vítězí domácí

Již dva zápasy odehrály oba celky proti sobě v letošní WSM lize. V 11. kole AZ na ledě Jestřábů nezvládl druhou třetinu a po pěti inkasovaných gólech v této části hry prohrál celkově 7:3. Domácí bitva v polovině listopadu přinesla mnohem vyrovnanější souboj, který nakonec patřil Havířovu po vítězství 2:1.

Počínání AZetu v Prostějově můžete sledovat prostřednictvím textového přenosu na onlajny.com.

Ostatní zápasy 37. kola (pátek 30. prosince)

15:00 SK Trhači Kadaň – SK Horácká Slavia Třebíč
17:30 ČEZ Motor České Budějovice – HC Benátky nad Jizerou
17:30 HC Most – HC Stadion Litoměřice
18:00 Hokej Ústí nad Labem – HC Slavia Praha
18:00 HC ZUBR Přerov – Rytíři Kladno

Utkání HC Frýdek-Místek - Dukla Jihlava je odložen z důvodu marodky domácích na 16. ledna.