VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

První přípravný zápas je tady – ve čtvrtek hostíme Vítkovice, buďte u toho!

03.08.2016 | Petr Miklas

Po roce nepřicházejí Vánoce, ale Vítkovice. Ano, již po třetí za sebou zahájí hokejisté AZetu Havířov přípravné zápasy utkáním s extraligovým celkem z Ostravy. V předchozích letech byl o tato utkání velký zájem, když přišlo 3 483 a 2712 diváků. Dokážeme letos tato čísla překonat? Dokáže AZet extraligového soka porazit? Přijďte ve čtvrtek 4.8. do hlediště K&K PNEU Arény a dostanete na tyto otázky odpověď.

Vítkovice obměňují kádr, vrátili se Jan Výtisk a Ondřej Roman

Vítkovice pokračují v budování mužstva pro následující sezóny. Pro tu příští má trenérské duo Jakub Petr – Pavel Trnka hodně široký kádr, ze kterého si má z čeho vybírat. Velkou posilou je ostravský rodák Jan Výtisk, který se vrací po dlouhých 13 letech. Tento řízný obránce je ve svých 35 letech nejstarším hráčem týmu. Kromě něj posílí obranné řady Vítkovic Patrik Urbanec, Ivan Baranka a Daniel Krenželok, ten se do Ostravy vrací z kanadské juniorky QMJHL. V útoku jistě fanoušci modro-bílých ocení návrat Ondřeje Romana a pak také novou posilu, kterou je David Květoň. O místo v sestavě se pere i odchovanec AZetu Daniel Kurovský, tento osmnáctiletý forvard je naopak nejmladším hráčem současného kádru Vítkovic.

Odešlo 11 hráčů, ale Rostislav Olesz zůstává

Velký vítr profičel kabinou Vítkovic a odnesl, mimo jiné, dlouholetého kapitána týmu Jiřího Burgera, který se vrátil do Kladna. Modrobílý dres nebudou oblékat ani Jan Káňa a Petr Strapáč, klub opustili obránci Jan Štencel a Tomáš Pastor. Změny se nevyhnuly ani brankářům, protože v Ostravě skončili Pavel Kantor a Filip Šindelář, oba uvidíme ve WSM lize – první posílil Prostějov, druhý Litoměřice.

Naopak zůstává Patrik Bartošák, což je gólman se zkušenostmi ze zámoří. Zůstává i Rostislav Olesz, který byl loni nejlepším hráčem Vítkovic v kanadském bodování, přestože odehrál jen 34 zápasů.

Kompletní soupisku HC Vítkovice Steel najdete ZDE.

Jak oba celky nastoupí?

Tak to můžeme jen hádat. Pro oba týmy to bude první přípravný zápas, Vítkovice asi nenasadí to nejlepší, co mají, ale dost možná uvidíme známé tváře, které jsme byli zvyklí vídat v dresu AZetu. Jsou to Daniel Kurovský, Tomáš Gřeš, Jakub Illéš, Petr Kolouch, Lukáš Kucsera, Erik Němec, Vojtěch Tomi, Patrik Zdráhal nebo Lukáš Klok.

A co AZet? Trenér Štefan Mikeš má o sestavě víceméně jasno, ale ještě nechce zveřejňovat konkrétní jména: „Je to klasická příprava, i když nás čeká zvláštní soupeř, kterým jsou extraligové Vítkovice. Já neočekávám, že nastoupí v nejsilnější sestavě, ale přesto z třicítky hráčů a tria brankářů, které máme k dispozici, postavíme spíše silnější tým. V přípravě dáme postupně šanci všem, rozhodnutí o tom, kdo v týmu zůstane, uděláme po domácím turnaji.“

Po těchto slovech nebude příliš těžké vydedukovat, kdo bude ve čtvrtek za AZet hrát. Můžete to zkusit sami a pak porovnat svou sestavu s tou, kterou nasadí trenéři.

Současný kádr vypadá takto:

Brankáři: Marek Laco, Kamil Šimeček, Jiří Matoušek
Obránci:
Jiří Krisl, Marcel Petran, Karol Korím, Martin Lenďák, Jakub Peslar, David Bahounek, David Chroboček, David Nesvadba, Marek Charvát, Tomáš Drtil
Útočníci:
Antonín Pechanec, Michal Sztefek, Jan Maruna, Václav Meidl, Jakub Kotala, Marek Kalus, Marek Haas, Radim Valchař, David Dvořáček, Radovan Cútt, Lukáš Bednář, Samuel Ollender, Dominik Matula, Radek Pořízek, Jakub Orság, Daniel Štumpf.

Bouřlivá atmosféra na tribunách

Jedná se sice „jen“ o přípravné utkání, ale určitě je pro fanoušky atraktivní. O tom jsme se přesvědčili při minulých dvou zápasech, proto očekáváme velkou návštěvu a mohutné povzbuzování svých celků z obou fanouškovských táborů. Přijď podpořit AZet i TY!

Z utkání bude samozřejmě uskutečněn také textový on-line přenos. Pokud nebudete moct zápas přímo navštívit, můžete jej sledovat na odkaze ZDE.

Zápas začíná ve čtvrtek 4.8. v 18 hodin! Buďte u toho – přijďte včas!