SDO: Havířov si v Olomouci upevnil čtvrté místo v tabulce

David Motloch | 09.12.2012

V důležitém souboji dvou tabulkových sousedů se lámal chleba už v úvodu zápasu. Po tyčce Bahounka šli hosté do vedení zásluhou Carbola. Tlak Havířova vyústil v další dvě branky, po první třetině byl tedy stav 3:0 pro Azet. Domácí se ale nehodlali vzdát. V prostřední části hry dokázali snížit a to nejlepší si schovali až na závěr zápasu. Nejprve v 50. minutě střílel Kočiřík, pak čtyři minuty před koncem srovnal Konečný. Divokou koncovku utkání ale strhl na svou stranu Havířov, když se prosadil půl minuty po inkasované brance Caruk a po něm také Orság. Konečný výsledek zápasu tak činil 5:3 pro Azet.

Extraliga staršího dorostu - 26.kolo so 8.12.12:00
HC Olomouc - AZ Havířov
3:5
(0:3, 1:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 25. Beták, 50. Kočiřík (Markl), 56. Konečný (Nesvadba) – 7. Carbol (Chroboček, Bahounek), 14. Gola P. (Bednář), 14. Fejko (Synek), 57. Caruk (Orság, Synek), 59. Orság (Caruk). Rozhodčí: Doležel – Valentík, Velinský. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 89. Střely na branku: 34:29. Průběh utkání: 0:3, 3:3, 3:5 .
HC Olomouc: Urbisch – Nesvadba, Brandýs, Horák R., Gatěk, Majer, Klvaňa, Škoda, Hrabica – Konečný, Beták, Pavlovský – Vrána, Šoustal T., Čamek – Kočiřík, Štefka, Markl – Minařík, Heža J., Ministr T.
AZ Havířov: Sroka – Bahounek, Heinzl, Adamík, Chroboček, Potočný – Orság, Pořízek, Carbol, Fejko, Sonnek, Polak, Gola R., Bednář, Synek, Gola P., Caruk.

Do utkání vstoupil jednoznačně lépe hostující Havířov, který si díky brzkému vyloučení Lukáš Majera dostal do velkého tlaku. Ten dokázal Havířovští přetavit v gól ale až v v sedmé minutě, kdy si do prostoru pravého kruhu sjel Ondřej Carbol a střelou na vzdálenější tyč pokořil Urbische.

Olomouc se ale po inkasované brance paradoxně probudila a vytvořila si řadu šancí, když ale na Sroku Kohouti recept nenašli, chopili se slova opět hosté. Ve čtrnácté minutě totiž dokázali skórovat hned dvakrát. Nejprve domácího brankáře překonal Patrik Gola a o čtrnáct vteřin později olomouckou síť už potřetí v utkání rozvlnil Kryštof Fejko.

Od začátku druhé části působili lepším dojmem starší dorostenci Olomouce, což po čtyřech minutách také vyústilo v branku. Šimon Beták totiž uniknul hostující obraně a přízemní střelou procedil kotouč do branky.

Mora si i ve zbytku druhé části vypracovala řadu příležitostí, v jedné z nich se objevil David Nesvadba, který však Konečného přesný pas nedokázal usměrnit za Srokova záda. Když na druhé straně odolal několika příležitostem i Urbisch svítil na světelné tabuli po druhé třetině stav 1:3.

Do poloviny třetí části byl k vidění hodně bojovný hokej. Avšak po brance Lukáše Kočiříka, který dokázal v bezprostřední blízkosti havířovské branky snížit na rozdíl jedné branky, se začali dít věci.

Při dlouhém obléhání havířovské klece Mora dlouho nemohla najít na brankáře Sroku recept, až čtyři minuty před koncem se povedlo puk do hostující svatyně doklepnout Martinu Konečnému a bylo vyrovnáno.

Domácí ale následně polila opravdu hodně studená sprcha. Havířov se nechtěl tříbodové vidiny vzdát a čtyřicet vteřin po olomoucké vyrovnávací trefě udeřil z protiútoku. Orságovu střelu se Urbischovi nepovedlo udržet a Martin Caruk už neměl problém kotouč zamést do sítě. Pojišťující branku po chvíli přidal ještě Jakub Orság a o výhře bylo rozhodnuto.

Luděk Konopčík (HC Olomouc): Nezvládli jsme první třetinu, i když jsem na to hráče upozorňoval, protože jsme s Havířovem minule doma prohráli podobným způsobem. Nás hlavně trápí neproměňování šancí, na co vždy doplatíme. Už ve druhé třetině jich bylo mnoho a ve třetí části jsme mohli klidně zápas otočit. Hosté asi chtěli více vyhrát, na druhou stranu musím hráče pochválit za to, že se za stavu 0:3 nesložili a ještě bojovali.

Martin Janeček (AZ Havířov): Jednoznačně byl nejdůležitější vstup do utkání, na našich hráčích bylo vidět, že se chtějí udržet v první čtyřce. Já musím před svými svěřenci smeknout, protože jsme museli zápas odehrát jen se čtyřmi beky, a i když Olomouc dokázala srovnat, my jsme nesložili zbraně a možná trochu se štěstím jsme duel znovu otočili v náš prospěch.