Trenér Jan Daneček: Do play-off bych si přál Havlíčkův Brod, ale v cestě nám stojí silný Motor

17.02.2014 | David Motloch

Zápas v Berouně museli naši hokejisté bezpodmínečně zvládnout, aby dál živili naději na zisk páté příčky v tabulce. To se jim však povedlo na jedničku a proti předposlednímu celku první ligy si připsali nejvyšší výhru v letošní sezóně (9:2). Nyní je čeká poslední kolo s Českými Budějovicemi a v případě výhry a zaváhání Třebíče může AZet v prvním kole vyzvat celek z Havlíčkova Brodu. Samotný lodivod Havířova Jan Daneček ale dobře ví, jak těžké bude splnit poslední krok k tomuto cíli. A právě tohoto trenéra jsme před rozhodující bitvou s Motorem pro vás vyzpovídali.

Přestože v posledním kole zajížděli naši hokejisté do dalekého Berouna, tedy na půdu předposledního týmu tabulky, vyzněl zápas jednoznačně ve prospěch Havířova. Přesto s právě tímto soupeřem sehrál AZet v základní část vyrovnané zápasy, ve kterých hned ve dvou případech rozhodovala jediná branka. Lodivod AZetu ale mohl po šedesáti minutách hry hodnotit zápas kladně, jeho družina zvítězila vysokým rozdílem 9:2.

"Utkání v Berouně bylo vyrovnané jenom první třetinu, kdy se soupeř snažil za každou cenu, aby body zůstaly u něj doma. Domácí nás dohrávali a hráli fyzicky náročný hokej. My jsme v první části několikrát vedli ale soupeř dokázal vždy rychle srovnat, přesto jsme šli do vedení 3:2. Od druhé třetiny ale Beroun ztratil sílu a my jsme začínali přebírat otěže zápasu na svou stranu. Ve druhé části jsme sice vstřelili jedinou branku, ale Beroun jsme prakticky k ničemu nepustili, což se nakonec projevilo v poslední části hry, kdy jsme vstřelil pět branek."

Na tomto zápasu byl pozoruhodný i jeden fakt. Havířovští dokázali hned tři ze šesti naskytnutých přesilovek využít, čímž své využití v utkání vyšvihli na skvělých 50%. "Soupeř ztratil v první třetině spoustu sil a to se projevilo i při našich přesilovkách. My jsme chodili často do branky a jeden gól jsme vstřelili i ve dvojnásobné přesilovce. Beroun nám tak ty přesilovky hodně zjednodušil," nehledal vědu v přesilovkovém představení AZetu trenér Daneček.

Před posledním kolem se tak situace vyvinula poměrně zajímavě. Přestože by totiž ještě pát utkání zpátky mnoho lidí netipovalo Havířov na konečné páté místo v tabulce, právě tato pozice se stále zdá být více než reálnou. Havířov k tomu potřebuje porazit českobudějovický Motor a doufat v zaváhání Třebíče, která v posledním kole vyzve favorita z Mladé Boleslavi.

Zatímco druhý faktor hokejisté AZetu neovlivní, zápas s Motorem je v jejich rukou. Poslední výsledky a forma Českobudějovických však nevěstí nic dobrého. "Jestli chceme postoupit na pátou příčku v tabulce, musíme porazit Motor, a to rozhodně nebude nic jednoduchého. Stačí se podívat na výsledky Českých Budějovic z poslední čtvrtiny základní části, kdy prohrály snad jediné utkání. Stačí se podívat na jejich sestavu, na které je drtivá většina hráčů s extraligovými zkušenostmi. Nečeká nás tedy nic lehkého ," ví už teď trenér Azetu.

Názory fanoušků lidí kolem AZetu se ve většině schodují a do play-off by si raději přáli Havlíčkův Brod. Tento názor sdílí i trenér Daneček. "Já osobně bych si do play-off raději vybral Havlíčkův Brod, protože jsme s ním v základní části dokázali pravidelně vyhrávat a proti tomuto soupeři se nám daří. Naproti tomu Jihlavu jsme porazili jen jednou, jedná se o ambiciózní mužstvo a v play-off by proti nám platilo za favorita," uzavřel trenér.

Závěrem snad jen dodejme, že Havířov byl jako nováček soutěže pasován do role mírného outsidera, přičemž tuto nálepku ze sebe dokázal slepit a skvělými výkony si nejen zajistil překvapivý ale zasloužený postup do play-off, ale také boj o páté místo. Na poslední domácí zápas základní části s Motorem tak rozhodně přijďte AZet podpořit!