V úterý pokračuje předkolo play-off, vyhraje AZ i v Litoměřicích?

22.02.2016 | Petr Miklas

Poté, co hokejisté Havířova vyhráli oba domácí zápasy, pokračuje předkolo play-off třetím utkáním, tentokrát na ledě Kalich arény v Litoměřicích. V úterý v 18 hodin bude vhozeno úvodní vhazování tohoto duelu, kdy domácí musí za každou cenu vyhrát, jinak mají po sezóně. Naopak AZet jede do severních Čech s cílem ukončit sérii v nejkratším možném čase. Kdo bude úspěšnější? Odpověď budeme znát v úterý večer.

AZ na svém ledě nezaváhal

První utkání série začalo opatrně, zpočátku měli více ze hry hosté, ale těsně před polovinou střetnutí se prosadil po parádní akci Jiří Krisl, kterého chvíli na to napodobil další obránce Karol Korím. Za další čtyři minuty už to bylo 3:0 pro Havířov, když skóroval Václav Meidl. Marek Laco nepovolil Kališníkům ani gól a tak Havířov tímto výsledkem i vyhrál.

O druhé výhře AZ také rozhodl v polovině utkání, ve kterém hosté od 7. minuty zásluhou Milana Valáška vedli. Jejich vedení ale už za minutu smazal ranou do levého horního rohu Pavelkovy branky Martin Mazanec. V 11. minutě Havířov vedl 2:1, když se prosadil další obránce Martin Lenďák. Na tuto branku ještě ve 24. minutě odpověděl hostující David Švagrovský, ale na dvě branky během 31. minuty už hosté zareagovat nedokázali. Úspěšnými střelci byli Tomáš Gřeš a Daniel Štumpf. Ve třetí třetině přidali další branky AZetu Antonín Pechanec a Marek Kalus, čímž určili konečné skóre na 6:2 a stav série na 2:0.

Litoměřice budou hrát o prodloužení série

Mohlo by se zdát, že je série rozhodnutá, ale poslední krok bývá nejtěžší. Stadion určitě udělá pro úspěch na ledě domácí Kalich arény vše, takže hokejisty Havířova nečeká nic lehkého. Nicméně ti si na Litoměřice věří a chtějí sérii ukončit už v úterý.

Infografika

Sestavy z posledního utkání

AZ Havířov: Laco – Lenďák, Krisl, Mazanec, Doudera, Korím, Punčochář – Štumpf, Pechanec, Kotala – Kanko, Meidl, Sztefek – Kalus, Sedláček, Maliník – Bednář, Hudeček, Gřeš.

Trenéři: Štefan Mikeš, Martin Janeček.

HC Stadion Litoměřice Pavelka – Toman, Mikliš, Pavlas, Bažant, Šulc, Bílek – Švagrovský, Kalla, Doležal – Kopta, Nedvídek, Horna – Přeučil, Berger, Valášek – Beránek, Brandejský, Rousek.

Trenéři: Miloš Říha, Daniel Tvrzník.

Utkání začíná 23.2. v 18:00 hodin na ledě Litoměřické Kalich Arény. Pokud se na zápas nemůžete podívat přímo na místě, můžete jej sledovat díky textovému on-line přenosu na stránkách www.onlajny.com.