Ve středu WSM liga pokračuje, hostíme Jihlavu

13.09.2016 | Petr Miklas

Další soupeř zvučného jména vyzve domácí AZet, tentokrát přijede Dukla Jihlava, tedy přemožitel Havířova ve čtvrtfinále play-off a pozdější vítěz WSM ligy. Pikantní souboj to bude také pro bratrskou dvojici Semanů, odchovanců AZetu. Starší Daniel, který je kapitánem Havířova, se těší na mladšího Filipa, jenž hájí barvy Dukly. Kdo se bude radovat více? To zjistíme ve středu. Buďte u toho!

Dukla má za sebou dva zápasy a stejný počet bodů na kontě

Jihlava svůj zápas druhého kola odložila až na 19. prosince, takže má za sebou jen dva zápasy. V prvním z nich hostila Prostějov, který pokořila až v prodloužení. Přitom to byla domácí Dukla, kdo neustále dotahoval vedení soupeře. V prodloužení vstřelil vítězný gól Filip Seman, ten ale v pondělním zápase proti Benátkám chyběl. V tomto zápase domácí Dukla odešla bez bodu, přestože šla v závěru druhé třetiny do vedení. Ve třetí třetině ale hosté třemi brankami rozhodli o svém vítězství.

Takto se vyjádřil k zápasu s Benátkami asistent trenéra František Zeman: Utkání se mi nehodnotí lehko. Podmínky byly pro hokej hrozné, ale pro obě strany to bylo stejné. Věděli jsme, že sem přijede dobře bránící tým, což se potvrdilo a skoro dvě třetiny jsme se proti němu nemohli prosadit, i přes nějaké naše šance. Až v závěru druhé třetiny to Jirka Říha propálil. Ale ve třetí třetině jsme se zbytečně zbavovali kotoučů a soupeř toho dokázal využít de facto jednou přesilovkou, brejkem a zbavením se kotouče našeho hráče v útočném pásmu nám odskočil na 1:3. Ačkoliv jsme dali kontaktní gól, tak přišel dvacet vteřin před koncem a přesto, že Benátky mají mladý tým, zkušeně si to pohlídali a po právu si odváží tři body.”

Tomáš Čachotský opět tahounem Dukly

V dresu Dukly opět řádí navrátilec z extraligového Zlína Tomáš Čachotský,stejně jako loni prokazuje své kvality Josef Skořepa. Novou posilou je útočník Filip Stoklasa, jenž loni působil v Přerově. Poměrně dost změn proběhlo v obranných řadách Jihlavy, mezi novými posilami jsou exliberečtí Jiří Říha a David Kajínek. V brankovišti Dukla sází na Jakuba Škarka, stále teprve šestnáctiletého gólmana.

Havířov na Slavii padnul až v závěru

Velké překvapení se nakonec nekonalo, i když k němu AZet neměl daleko. Po úvodních dvou výhrách vedl na Slavii 0:1, i když hokejisté Havířova vedení neudrželi, drželi velmi slibný stav 1:1. Jenže necelé tři minuty před koncem třetí části se trefil domácí Kverka a tři body zůstaly v Praze. Přesto mohou být havířovští po třech kolech spokojeni, nejen s předváděnou hrou, ale hlavně se šesti body.

Ani trenér AZetu Štefan Mikeš nešetřil chválou: „Byl to v každém případě výborný zápas. Ještě tři minuty do konce jsme tady hráli vyrovnanou partii, dostali jsme smolný gól po chybě v obranném pásmu. Tak či tak, nemůžeme náš výkon zatracovat, jde na něm jenom stavět. Odvedli jsme dobrou práci, hráči do toho dali všechno. Jen škoda, že jsme nedali další gól. Jsme spokojení, protože Slavia je aspirant na vysoké příčky. Ale jeden bod navíc bychom si ještě zasloužili. Celkově jsme ale v prvních třech zápasech položili dobrý základ do zbytku sezony a není žádná hanba prohrát na Slavii.“

S Duklou budou chtít naši borci svou formu potvrdit a přidat další body, přijďte je podpořit. Můžete se těšit na novou tvář v dresu AZetu, pokud se vše stihne administrativně vyřídit, nastoupí proti Jihlavě posila do útoku.

Z utkání bude samozřejmě uskutečněn také textový on-line přenos. Pokud nebudete moct zápas přímo navštívit, můžete jej sledovat na odkaze zde.

V průběhu zápasu bude po ledové ploše jezdit vůz z Autodomu Vrána, bude se soutěžit o auto na víkend!

Zápas startuje ve středu 14.9. od 18 hodin! Buďte u toho!