VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Juniorka sehrála v Polsku zápas Silesia Bisset cupu

Tomáš Vlček | 02.12.2015

Havířovští junioři si letos, kromě hraní své ligy juniorů, zpestří sezonu také účastí v Silesia Bisset cupu. Akce se odehraje jako dlouhodobý turnaj a vyvrcholí v březnu 2016 vyřazovacími zápasy a finálovým soubojem v katovické sportovní hale. Jeho účastníky je totiž 8 českých regionálních týmů (Havířov, Opava, Karviná, Poruba, Frýdek-Místek, Vsetín, Přerov a Prostějov), ale také polský mládežnický výběr. A právě proti němu nastoupil AZ minulou středu na ledě v Sosnowci.

LJ - 0.kolo st 18.11.
Polsko do 20 let - AZ Havířov
Branky a nahrávky: 22. Jarosz (Krezolek), 31. Goscinski (Bryk), 42. Pas (Krezolek, Jarosz), 52. Filip (Musiol) - 15. Bednář (Chroboček), 30. Šmíd, 58. Chroboček (Šmíd). Rozhodčí: Kozlowski - Grelich, Madeksza. Vyloučení: 8:11 navíc Heinzl (HAV) OT do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 30. Střely na branku: 41:27. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2, 4:3.
Polsko do 20 let: Studzinski - Wsol, Michalowski, Chorazyczewski, Nowak, Zielinski, Musiol, Krok, Podlipni - Groscinski, Skrodziuk, Bryk - Sroka, Filip, Gozdiewicz - Pas, Jarosz, Krezolek - Pelaczyk, Bichta, Zygmunt
AZ Havířov: Turšner (od 31. Sonnek) - Heinzl, Trombik, Chroboček, Bednář, Chujac, Mrowiec - Stružík, Stoklásek, Baláž - Šmíd, Caruk, Polak R. - Kristian, Pawliczek, Dobrzynski - Polak E., Schmied

Zápas ještě ani pořádně nezačal a už si oba týmy zahrály po jedné přesilovce. Branky z toho však nebyly a tak skóre otevřel až na začátku 15. minuty Havířov. Obránce Chroboček předložil puk Lukáši Bednářovi a ten překonal Studzinského v polské brance. AZ pak přežil další přesilovku a do šaten se tak po jinak vyrovnaném průběhu šlo za nejtěsnějšího vedení havířovských.

Polští mladíci do druhé třetiny vstoupili s velkou snahou vyrovnat a to se jim také hned po necelých dvou minutách díky Dominku Jaroszovi podařilo. V následujících minutách se spíš vylučovalo, než hrálo, až si těsně před polovinou utkání vzal AZ své vedení zpět. Tentokrát se samostatnou akcí prosadil Jan Šmíd. Jenže za minutu bylo opět vyrovnáno, o což se zasloužil domácí útočník Mateusz Goscinski. Ve 33. minutě se na ledě strhla hromadná šarvátka a trestná lavice se na obou stranách zaplnila téměř do maxima. Do druhé sirény ještě havířovští stihli ubránit další dvě přesilovky a polský tým tak svou střeleckou převahu ve vedení nepřetavil.

To se domácím podařilo až ve 42. minutě po střele Dominika Pase. Další branka byla k vidění o 10 minut později. Jejím autorem byl Kamil Filip a znamenala vedení 4:2 pro polský tým. Havířovští se ale nevzdali a odměnou jim bylo snížení v přesilovce necelé tři minuty před koncem. Rána obránce Davida Chrobočka nakonec uzavřela skóre zápasu na stavu 4:3. Odvetu pohárového zápasu AZetu s polským mládežnickým výběrem uvidí K&K PNEU Aréna 3. února 2016.

SILESIA Bisset Cup

SILESIA Bisset Cup 2015/2016 se hraje dvoukolově každý s každým s tím, že do dlouhodobé tabulky se započítávají výsledky zápasů s polským výběrem a také vzájemné výsledky českých účastníků poháru z první a z druhé části východní skupiny Ligy juniorů. Zápasy s Polskem budou v případě nerozhodného výsledku pokračovat pětiminutovým prodloužením a případně třemi samostatnými nájezdy, s následným jedním až do rozhodnutí.

Do play-off postupuje prvních osm týmů turnaje. Vyřazovací část se hraje na dva zápasy, přičemž první na ledě hůře postaveného celku. Finále je na programu 23. března 2016 v Katovicích.

Termínová listina
Základní část: 25. 9. 2015 – 14. 2. 2016
Čtvrtfinále: 17. 2. 2016 (odveta 24. 2. 2016)
Semifinále: 2. 3. 2016 (odveta 9. 3. 2016)