Pro další ligové body vyjeli havířovští junioři do Brna na Techniku, nic lehkého je nečekalo, protože jsou to hráči právě brněnské Techniky, kteří naši skupinu Ligy juniorů vedou. Junioři však podali bojovný a srdnatý výkon, ještě chvíli před koncem, i zásluhou třígólového Konesze, sahali po bodovém zisku, avšak...

Liga juniorů - 19.kolo pá 1.12.19:15
VSK Technika Brno - AZ Havířov
5:4
(1:2, 1:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 5. Staněk (Škodík, Žák), 40. Pigl (Spanel), 52. Škodík (Staněk, Trögner), 54. Trögner (Staněk, Hnízdil), 59. Staněk (Trögner) – 13. Konesz (Vizváry, Čmiel), 18. Siekierka (Kolat, Middleton), 39. Konesz (Siekierka), 53. Konesz (Kreutz, Toma). Rozhodčí: Grygera — Hrabal, Holub. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 57. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 3:4, 5:4.

VSK Technika Brno: Hnízdil — Svoboda, Žák, Spanel, Rossokha, Hrabinec, Kadaňka, Čaňo — Smrž, Novotný, Szemmelroth, Kučera, Sladký, Frimel, Červenka, Škodík, Pigl, Straka, Trögner, Staněk
AZ Havířov: Michalik — Kalina, Kreutz, Čmiel, Valouch, Juřík, Činčala, Maršálek — Middleton, Kubečka, Kósa, Apolenář, Lipka, Siekierka, Žák, Toma, Kolat, Zálesňák, Vizváry, Konesz

Skóre poněkud bláznivého zápasu otevřel už v 5. minutě domácí Staněk, který zužitkoval přihrávky Škodíka a Žáka - 1:0. Havířovští junioři však ještě před odchodem do kabin zápas otočili, pomohli si využitím dvou přesilových her. Nejprve se ve 13. minutě radoval Filip Konesz - 1:1, aby v minutě osmnácté, po přihrávce Kolata, dostal havířovské do vedení Mateusz Siekierka - 1:2

A bylo ještě veseleji, chvíli před koncem druhé třetiny poslal Slezany do dvoubrankového vedení opět Filip Konesz - 1:3. Když už to vypadalo, že bychom do kabin mohli jít s náskokem dvou gólů, tak domácí přeci jen snížili. 12 vteřin před koncem druhé třetiny se při hře čtyř hráčů na obou stranách prosadil Pigl - 2:3

V závěrečném, velmi dramatickém, dějství se nejprve trefil brněnský Škodík - 3:3, avšak prakticky půl minuty po této brance šel AZ znovu do vedení. Přihrávali Kreutz a Toma, šikovný Filip Konesz završil svůj dnešní hattrick - 3:4. Však tak jako nerozhodný stav neudržela dlouho Technika, tak své cenné vedení neudržel příliš dlouho ani havířovský AZet. Opět se zhruba po minutě domácí prosadili, na 4:4 vyrovnal Trögner

To však bohužel nebylo vše. Když už to vypadalo, že si z Brna odvezeme minimálně cenný bod, tak nás necelé dvě minuty před koncem "popravil" svým druhým gólem v utkání Staněk - 5:4. Odpovědět už jsme nestihli, po dobře rozehraném utkání tak v Brně na Technice padli a do tabulky si žádný bod nepřipsali.

Snad našim juniorům tato, možná trochu smolná, prohra nevezme elán a vitalitu do dalších zápasů, protože už v neděli se ve 14:10 utkají v Gascontrol aréně s Chomutovem.