AZ je doma stále stoprocentní, Kopřivnici dal sedm gólů

Petr Miklas | 17.01.2024

Po vyrovnané první třetině se hráči AZetu rozstříleli a ze skóre 0:1 se dostali až na konečných 7:1. Velmi dobrý výkon předvedl brankář Martin Šindelka. Dominik Pawliczek nasázel hattrick a navíc přidal dvě asistence.

2. liga - 30.kolo st 17.1.17:30
AZ Havířov - HC Kopřivnice
7:1
(1:1, 3:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 18. Spratek (Pawliczek, Antoníček), 29. Apolenář (Ficek), 30. Pawliczek (Spratek), 38. Pawliczek (Spratek, Vosátko), 50. Ševčík (Pawliczek, Antoníček), 54. Pawliczek (Antoníček, Spratek), 55. Franek (Bednář, Spratek) – 12. Brodek (Pindel). Rozhodčí: Hranoš – Rychlý, Hladík. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 918. Průběh utkání: 0:1, 7:1.

AZ Havířov: Šindelka – Kunc, Vosátko, Valenta (A), Ševčík, Ficek, Michálek – Karafiát, J. Křivohlávek, Klimša (A) – Bednář, Haas (C), Franek – Antoníček, Spratek, Pawliczek – Apolenář, Ćmiel, Tvrdý – Pavlík.
HC Kopřivnice: Baldik – Marek, Petrek, Fojtík, Kelnar, Zeman, Hrůzek, Janiczek – Suchý (A), O. Sluštík (A), A. Urban – Brodek, Pindel, J. Mach (C) – Indrst, Spurný, Pargáč – Kubík, Raška.

Skóre utkání otevřel ve 12. minutě Jiří Brodek, jenž pálil z mezikruží a trefil skulinku mezi betony Šindelky. Vyrovnání přinesla 18. minuta, když rychlý protiútok AZetu proměnil v gól Daniel Spratek, který po Pawliczkově přihrávce poslal puk bekhendem z velkého úhlu k levé tyči Baldikovy branky. Po první třetině tak platil stav 1:1.

V polovině 29. minuty Jakub Apolenář prokličkoval mezi obránci soupeře až před Baldika, v rozhodující chvíli mu utekl puk, který prošel mezi betony gólmana Kopřivnice do branky. Neuplynula ani minuta, když Spratek vyhrál buly v útočném pásmu a Dominik Pawliczek střelou na vyrážečku prostřelil Baldika.

Ve 38. minutě opět skóroval Dominik Pawliczek, jenž se dostal k puku v mezikruží a bekhendem jej poslal do levého horního růžku. Po dvou třetinách tak AZet vedl 4:1.

V 50. minutě dostal přihrávku do jízdy Ondřej Ševčík a po bekhendovém blafáku poslal puk do sítě. V 54. minutě zkompletoval hattrick Dominik Pawliczek, který se protlačil před Baldika a poslal puk zkrz jeho betony do sítě. Brankový účet uzavřel v 55. minutě Tomáš Franek, jenž bombou z první prostřelil Baldika a využil tak po pěti vteřinách přesilovku AZetu.