Havířov i dnes potěšil své fanoušky a vrátil se na vítěznou vlnu

Klára Bártková | 18.10.2023

Do čtvrtého domácího zápasu v této sezóně nastoupili havířovští hokejisté s cílem vrátit se na vítěznou vlnu. Nakročeno k tomu měli dobře, protože už v polovině utkání vedli 5:0, nicméně Kopřivnice pak několikrát skórovala a dostala se na rozdíl pouhých tří branek. Nicméně v závěrečné periodě si AZet své vedení pohlídal, navíc ho ještě navýšil, a tak si proti Kopřivnici připsal další vysokou výhru 9:4.

2. liga - 8.kolo st 18.10.17:30
AZ Havířov - HC Kopřivnice
9:4
(3:0, 3:3, 3:1)

Branky a nahrávky: 13. Spratek (Mrva), 14. Ćmiel (Pavlík), 20. Pawliczek (Spratek, Mrva), 25. Bednář (Spratek), 28. Kunc (Tvrdý, Pavlík), 38. Ficek (Kratochvil, Haas), 45. Spratek (Mrva, Bednář), 55. Klimša (Franek, Vosátko), 56. Ćmiel (Kratochvil, Sachr) – 37. Brodek (Pindel), 39. Pindel (Brodek, Indrst), 40. Hrůzek (Pindel), 49. Marek (Pargač). Rozhodčí: Rapák - Vengřín, Veselý. Vyloučení: 7:4, navíc Franek (HAV) a Hrůzek (KOP) oba 5+OK. Využití: 0:1. V oslabení: 2:1. Diváci: 883. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1, 6:3, 7:3, 7:4, 9:4.

AZ Havířov: Sachr – Vosátko, Kunc, Havlík, Valenta, Ščurek, Ficek – Franek, J. Křivohlávek, Klimša (A) – Pawliczek, Spratek, Mrva (A) – Kratochvil, Ćmiel, Apolenář – Haas (C), Pavlík, Tvrdý – Bednář
HC Kopřivnice: Baldik – Marek, Petrek, Kelnar, Bartošák, Hlaváč, Hrůzek, Zeman – Raška, O. Sluštík (A), A. Urban – Indrst, Pindel, Brodek – Pargač (A), J. Mach (C), M. Mach – Pastor, Kubík, Gola

První polovina úvodní dvacetiminutovky nabídla šance na obou stranách, asi do té největší se dostal Pavlík, který vystihl rozehrávku Kopřivnice a přihrál Tvrdému, jenže ten zakončil pouze do betonu. Chvíli nato dorážel u domácí klece Urban, nicméně i tady si brankář připsal první zákrok. Baldik poprvé inkasoval v čase 12:17, kdy se domácí ve vlastním oslabení dostali do opravdu dobré šance, bekhendové zakončení Mrvy sice brankář zastavil, už si ale neporadil s dorážkou Daniela Spratka1:0

Ani ne po minutě přidali domácí druhou branku při hře 4 na 5. A to po přečíslení 2 na 1. Pavlík přihrával na pravou stranu, kde se nacházel Matouš Ćmiel, jenž doklepl puk do brány, kam se Baldik nestihl vrátit, neboť si vyjel hodně dopředu – 2:0. Bylo vidět, že po vstřelených brankách měl AZet lehkou převahu, ale i Sachr musel být ve střehu. Nicméně s ostrým zakončením Indrsta práci neměl, neboť puk letěl mimo. Sedm vteřin před první sirénou se domácí radovali ještě jednou. Bylo to po velice pěkné akci Dominika Pawliczka, který si najel mezi kruhy a přes obránce zamířil mezi betony brankáře – 3:0.

Už po půl minutě hry ve druhé třetině se domácí dostali do dalšího přečíslení, kdy zakončoval Mrva, na odražený kotouč ale Pawliczek nedosáhl, a tak Baldik mohl zůstat v klidu. Nicméně skóre se za malou chvíli stejně měnilo, protože navrátilec do sestavy Lukáš Bednář vyslal výstavní trefu pod víko – 4:0. Právě Bednář se dostal ještě do dvou obrovských šancí, jenže poprvé proti němu zasáhl gólman a v druhém případě si kotouč nezpracoval ideálně.

Ně, pětku né. Tak zní známá česká písnička a fanoušci se jí znovu dočkali, protože Marcel Kunc se po vhazování přemístil k modré čáře a vystřelil k tyči – 5:0. Domácí sice vedli vysokým rozdílem, jenže Kopřivnice zahrozila několika dorážkami z prostoru před brankovištěm. V závěrečných čtyřech minutách přišla gólová smršť.

Nejdříve v čase 36:16 snižoval Jiří Brodek, který prostřelil brankáře domácích – 5:1. Za malou chvíli se na druhé straně mezi betony trefil Dominik Ficek 6:1 a z další akce skóroval Vojtěch Pindel6:2. Jestli si myslíte, že v druhé třetině bylo vše, tak nebylo. Půl minuty před jejím koncem totiž na rozdíl tří branek snížil Filip Hrůzek6:3.

Na začátku poslední periody vypálil z pravého kruhu Matěj Mach, ale Sachr zasáhl. Hostující útočník to pak zkusil ještě jednou, když objel bránu a pokusil se zasunout puk kolem tyče, jenže to se mu nepovedlo. Daniel Spratek následně obdržel přihrávku mezi kruhy a svou druhou brankou v utkání překonal Baldika – 7:3. Kopřivnici se skoro v polovině třetina naskytla přesilová hra, která moc dlouho netrvalo, jelikož hosté ji po dvaceti vteřinách využili zásluhou Miroslava Marka7:4

Na bránu pak ujížděl osamocený Ćmiel, avšak tentokrát recept na strážce hostující branky nenašel. AZetu to ale stále nestačilo, a když Franek dostal nabito mezi kruhy, vyslal takovou střelu, která Baldikovi propadla za záda, u brány se nacházel David Klimša, jenž pohotově dorazil puk za čáru – 8:4. Střelecký účet završil v 56. minutě Matouš Ćmiel, který rovněž všímavě dorážel z prostoru před bránou – 9:4.

Oblíbené desítky se sice fanoušci nedočkali, i tak si ale mohli vychutnat pozápasovou děkovačku s týmem, který se znovu vrátil na vítěznou vlnu.