AZ si opět zastřílel a z Brna veze 3 body

Petr Miklas | 30.09.2023

Hráči AZetu vyhráli i třetí utkání sezóny, když porazili Techniku Brno na jejím ledě 11:1. Domácí mohli po první třetině pomýšlet na dobrý výsledek, prohrávali sice 0:3, ale po vystřídání brankáře dokázali srovnat krok a snížit. Jenže pak už jim David Sachr skórovat nedovolil a naopak naši borci byli při chuti a přidávali další branky. Dvakrát se trefili Ondřej Ševčík, Marcek Kunc, Jan Křivohlávek a Tomáš Franek. Po gólu vstřelili David Vosátko, David Klimša a Jakub Apolenář. Další utkání nás čeká ve středu 4.10. na ledě Nového Jičína.

2. liga - 3.kolo so 30.9.18:00
VSK Technika Brno - AZ Havířov
1:11
(1:3, 0:2, 0:6)

Branky a nahrávky:

12. Kaukič (Havlát, K. Holík) – 2. Apolenář (Pawliczek, Ficek), 6. Franek (Kunc, Klimša), 7. Vosátko (Franek, Kunc), 27. J. Křivohlávek (Franek, Klimša), 38. Kunc (Ćmiel, Apolenář), 47. Klimša (Franek, Kunc), 51. Ševčík (Klimša, Franek), 52. Kunc (Spratek), 53. J. Křivohlávek (Franek, Klimša), 54. Ševčík (Tvrdý, Pavlík), 58. Franek (J. Křivohlávek, Klimša). Rozhodčí: Rapák – Tvrdý, Frais. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 151. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:11.

VSK Technika Brno: Nešpůrek (7. Šembera) – P. Vašíček, K. Holík, M. Dufek (C), Lašák, Fornál, Úlehla, Kubica – Benýšek (A), Havlát, Kaukič – Masař, Pospíšil (A), Tomaník – Bartes, Picka, M. Pigl – Harmin, Vyroubal, Račický.
AZ Havířov: Sachr – Kunc, Vosátko, Valenta, Ševčík, Ficek, Ščurek, Havlík – Franek, J. Křivohlávek, Klimša (A) – Mrva (A), Spratek, Kratochvil – Apolenář, Ćmiel, Pawliczek – Tvrdý, Pavlík, Haas (C).

Hráči AZetu předvedli velmi dobrý vstup do utkání, když po minutě a půl z rychlého protiútoku překonal Nešpůrka Jakub Apolenář. Na konci 6. minuty AZ využil zásluhou tvrdé rány Tomáše Franka přesilovku a o minute později už to bylo 0:3, protože Nešpůrka prostřelil David Vosátko.

Technika reagovala střídáním brankářů, Jakuba Nešpůrka nahradil Daniel Šembera. A domácím změna v brankovišti pomohla, na začátku 12. minuty snížili. Lukáš Kaukič po kombinaci s Havlátem překonal Sachra a Technika využila přesilovku. Po první části tedy platil stav 1:3.

Ve druhé třetině ale domácí další branku nepřidali, naopak dvakrát inkasovali.Ve 27. minutě zakončil Jan Křivohlávek kombinaci s Klimšou a Frankem střelou do odkryté branky a využil tak přesilovku. Ve 38. minutě nahodil Marcel Kunc puk od modré čásry a ten se zastavil až v brance. Po dvou třetinách tak bylo skóre 1:5.

Ve třetí třetině už si hráči AZetu otevřeli střelnici a šesti brankami dali konečnou podobu skóre utkání na 1:11.

Ve 47. minutě využil třetí přesilovku Havířova David Klimša, jenž doklepl do odkryté branky odražený puk. V 51. minutě se k puku dostal Ondřej Ševčík nabruslil s ním do mezikruží a prostřelil Šemberu. O minutu později přidal další branku AZetu Marcel Kunc, jenž střelou z vrcholu pravého kruhu propálil vše, co mu stálo v cestě. Na konci 53. minuty Jan Křivohlávek po Klimšově přihrávce jen usměrnil puk do odkryté branky.

Na 1:10 navyšoval v polovině 54. minuty Ondřej Ševčík, když se puk po jeho nahození zastavil až v síti. Na konečných 1:11 upravil v 28. minutě Tomáš Franek, který po Křivohlávkově přihrávce propálil Šemberu tvrdou ranou.

Další utkání sehrají naši borci ve středu 4.10. na ledě Nového Jičína.

Jiří Raszka (AZ Havířov): Do utkání jsme vstoupili aktivně a podařilo se nám dát tři rychlé góly. Ale od 10. minuty to z naší strany nebylo dobré, protože jsme ustoupili od zodpovědné hry. Po první třetině jsme v kabině zvýšili hlas a nějaké věci si vyříkali. Zabralo to a od druhé třetiny se náš výkon zlepšil. Vážíme si využitých přesilových her, protože nám to v nich v prvních dvou utkáních nepadalo. Důležitý byl výkon brankáře, který udržel koncentraci a podržel nás při několika šancích soupeře. Celkově jsme předvedli dobrý výkon a myslím, že jsme zaslouženě vyhráli.