Havířov veze z Brna dva body

Klára Bártková | 10.02.2024

Ve 36. kole se havířovští hokejisté vydali do Hokejové haly dětí a mládeže v Brně, kde je čekalo utkání proti Technice. V nečekaně vyrovnaném zápase, který začínal už v 15:00, se do vedení jako první dostali domácí. Duel mezi desátým a prvním celkem moc branek nenabídl, a tak po šedesáti minutách bylo skóre nerozhodné 2:2. O tom, že bonusový bod si nakonec připíše AZet, rozhodl v prodloužení Matouš Ćmiel.

2. liga - 36.kolo so 10.2.15:00
VSK Technika Brno - AZ Havířov
2:3p
(1:0, 0:1, 1:1 - 0:1))

Branky a nahrávky: 7. Remta (Benýšek), 56. Benýšek (Račický, M. Dufek) – 27. Klimša (Bednář, Franek), 55. Pawliczek (Haas, Karafiát), 62. Ćmiel (Pawliczek). Rozhodčí: Blaha - Mikšík, Kučera. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 107. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

VSK Technika Brno: Nešpůrek - Fajmon, Kališ, Úlehla, Fornál, M. Dufek, K. Holík, Remta – Martinec, Pospíšil (A), Harmim – T. Pigl, Bartes, Masař – Sladký, Zduba, Vach – Benýšek (C), Račický, T. Handl
AZ Havířov: Sachr - Michálek, Valenta (A), Ševčík, Ščurek, Vosátko, Ficek, Havlík - Franek, Karafiát, Klimša (A) - Pawliczek, Haas (C), Bednář - Antoníček, Ćmiel, Apolenář - Pavlík, Spratek, Tvrdý

Do úvodní třetiny vstoupili lépe domácí, kteří si hned na začátku třetí minuty vypracovali dobrou šanci. Od zadního mantinelu se puk totiž odrazil k volnému Vachovi, který jel sám na brankáře, nicméně ten ho vychytal. O malou chvíli už se Technika ujala vedení, protože z mezikruží zakončoval pod víko Jiří Remta - 1:0. V první dvacetiminutovce už byla k vidění jen jedna větší šance, o tu se postaral AZet. Jeho nejproduktivnější hráč Franek dostal přihrávku před odkrytou část brány, jenže puk usměrnil těsně vedle.

V prostředním dějství se Havířovu podařilo srovnat. David Klimša se totiž trefil do malinké mezírky mezi betony domácího brankáře - 1:1. Mnohem zajímavější však byla až poslední dvacetiminutovka, ve které se oba celky mohly několikrát dostat do vedení. Nejdříve se to povedlo AZetu, jelikož ke vzdálenější tyči zakončil Dominik Pawliczek - 1:2. Nicméně následně znovu došlo k vyrovnání, když po nepřehledné situaci před branou dotlačil puk za záda Sachra Karel Benýšek - 2:2.

V úplném závěru se Slezané dostali do dvou velikých šancí, jenže je nevyužili, takže se šlo do prodloužení. To už ale moc dlouho netrvalo, neboť v čase 61:45 rozhodl střelou nad vyrážečku Matouš Ćmiel - 2:3.

Jiří Raszka (AZ Havířov): Dnes jsme odehráli hodně upracované utkání. Domácí dobře bránili a blokovali střely. Především v první třetině jsme se v útočném pásmu těžko prosazovali. Od druhé části jsme se začali tlačit více do branky, měli několik šancí z předbrankového prostoru. Bohužel se teď ale trápíme v zakončení. Další věcí je, že střídání po vstřeleném gólu hned inkasujeme, to se nám stávat nemůže. V prodloužení jsme byli šťastnější a bereme dva body.