FINÁLE PLAY-OFF 2024, AZ HAVÍŘOV - CHOMUTOV. Sedmé utkání FINÁLE v pondělí 29.4. od 17:30!

AZet bere z bojovného utkání s Havlíčkovým Brodem tři body

Petr Miklas | 07.01.2015

H A V Í Ř O V - Dnes jsme viděli vyrovnané utkání, které nabídlo bojovnost i hokejovou krásu. Oba týmy drželi brankáři, jak domácí Daneček tak hostující Novák podali výborný výkon. Nakonec byli šťastnější domácí hráči, kteří překonali Nováka třikrát, zatímco Daneček kapituloval jen jednou. Po dlouhé pauze, zaviněné zraněním, se vrátil do hry kapitán týmu Jiří Krisl, snad s jeho příchodem bude AZet už jen vyhrávat. Další příležitost budou mít hokejisté Havířova tuto sobotu v Šumperku.

1.liga - 41.kolo st 7.1.18:00
AZ Havířov - HC Rebel Havlíčkův Brod
3:1
(1:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 12. Šlahař (Lenďák, Chmielewski), 30. Ostrčil (Šedivý, Pechanec), 50. Sztefek (Pechanec, Ostrčil) – 38. Milfait (Minárik, Troliga). Rozhodčí: R. Trombík – K. Lukš, J. Novák. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1543. Střely na branku: 42:32. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
AZ Havířov: Daneček – Krisl "C", Foltýn, Lenďák, Bezuška, Repe, Ostrčil, Bahounek, Graca – Jiránek, Loskot, Fořt – Sztefek, Pechanec "A", Klimša – Tomi, Šlahař, Chmielewski – Matějek, Maruna "A", Šedivý.
HC Rebel Havlíčkův Brod: Novák – Sedlák, Parýzek, Sklenička, Pavlíček, Semrád, Janáček "A", Jelínek – Rousek, Melka "C", Tomek – Babka, Seman, Sedláček – Minárik, Troliga, Milfait – Kozlík, Padělek, Chlubna
Úvod utkání moc velkých šancí nepřinesl. O první střelu utkání se postaral domácí Pechanec, ale Novák puk pokryl. Ve 3. minutě první třetiny poprvé výrazněji zahrozili i hostující hokejisté, střelu Melky zpoza obránce Daneček viděl a lapil. V dalším průběhu třetiny jsme mohli sledovat tuhý boj o každý kousek ledu. V 7. minutě dostal dobrou přihrávku před branku Kozlík, jeho střelu dokázal Daneček ramenem vyrazit.

V 8. minutě se hostům podařilo rozezvonit brankovou konstrukci AZetu. Konkrétně po střele Babky. Ve 12. minutě se dostal AZet do přečíslení, ale střelu Repeho ukryl Novák bez problémů do lapačky. Po těchto šancích se diváci ve stejné minutě dočkali úvodní branky zápasu. Lenďák zachytil puk na modré, nahodil jej na branku, kde stál Jakub Šlahař, který nahozený puk tečoval, Novák vyrazil, ale na dorážku už byl krátký – 1:0.

Po této brance byl AZet hodně aktivní, ale v 15. minutě mohli Rebelové srovnat. Babkovu dorážku z hranice brankoviště dokázal Daneček zázračně vyrazit. Předposlední minuty třetiny ještě nabídly dvě velké šance Šedivého, ale obě dokázal Novák pokrýt.

Nedlouho po začátku druhé třetiny se do velké příležitosti dostal Babka, který vystihl rozehrávku Havířova, rozhýbal Danečka, ale puk namířil pouze do boční konstrukce. Ve 24. minutě našel Matějek volného Šedivého, ale ten trefil pouze tyč. Ve 29. minutě byl v samostatném úniku faulován Melka, hlavní rozhodčí nařídil trestné střílení. Melka svou střelu zamířil do pravé tyčky!

Z následující akce odskočil AZet do dvoubrankového vedení. Těsně po skončení početní výhody ve 30. minutě dokázali Havířovští využít tlaku, který si vytvořili. Šedivý vyškrábl puk na Pechance, ten ho posunul na Radima Ostrčila, který střílel do odkryté branky – 2:0.

Ve 32. minutě promarnili hosté velkou šanci, přečíslení 3 na 1 skončilo nepřesným zpracováním Melky a akce tak velmi záhy skončila v rohu útočné třetiny.

O minutu později pálil z mezikruží Chmielewski, jeho ránu vyškrábl Novák lapačkou nad branku. Z protiútoku to byli zase hosté, kteří mohli skórovat, ale Milfaitova střela šla těsně nad branku. Ve 38. minutě se hosté dočkali zaslouženého snížení. Minárik krásně proniknul po pravém křídle, obešel obránce a naservíroval puk Janu Milfaitovi, který střílel do odkryté branky – 2:1.

Ve 42. minutě našel Sedláček volného Kozlíka před brankou, jeho střela zamířila těsně nad branku Havířova. O 5 minut později zahrozili domácí. Tomi se prokličkoval až před Nováka, ale jeho zakončení nebylo přesné a havířovský hráč trefil pouze beton havlíčkobrodského brankáře.

50. minuta nabídla pro domácí hokejisty důležitý moment zápasu. Havířov dokázal využít početní výhodu. Ostrčil nahodil puk od modré a Michal Sztefek jej tečoval před brankou k levé tyči Novákovy branky – 3:1.

O chvíli později dostali hosté možnost přesilové hry, ale touto šancí pohrdli. V 54. minutě to zkusil Padělek, jeho střelu Daneček bez problémů vyrazil. V závěru utkání si Havířov hlídal své vedení a puky spíše nahazoval na brankáře Nováka. V 56. minutě se do šance dostal Melka s Tomkem, ale střelu Melky Daneček vytěsnil a udržel tak vedení o dvě branky.

Hosté to v závěru utkání zkusili ještě bez brankáře, ale ani tento tah jim body nepřinesl. Havířov vyhrál 3:1 a připsal si důležité a především vybojované tři body.

Tomáš Potěšil (HC AZ Havířov): Dneska můžeme být spokojeni s výhrou a ziskem bodů, což se nám v posledních zápasech nedařilo. S předvedenou hrou, ale spokojeni být nemůžeme. Dělali jsme spoustu chyb v obraně a můžeme být jen rádi, že to soupeř nevyužil nebo brankář Daneček vychytal. Kromě toho nám chybělo i nasazení a bojovnost, což byla vždy naše přednost. Snad nás tato výhra alespoň nakopne do dalších zápasů. S takovým výkonem by jsme ale v dalších zápasech asi neuspěli.

Vladimír Jeřábek (HC Rebel H. Brod): S výkonem a hrou dneska můžeme být určitě spokojeni, protože jsme myslím byli chvílemi i lepším mužstvem, ale bohužel nedokážeme proměňovat příležitosti a tak to k zisku bodů nestačilo. Zápas se rozhodoval ve druhé třetině, tam jsme mohli v těch několika přečísleních utkání otočit v náš prospěch. V poslední třetině už to pak byla z naší strany trochu křeč.