AZet nasázel Žďáru 11 branek a veze si tři body

Petr Miklas | 06.01.2024

Ve Žďáru nad Sázavou byl dnes k vidění divoký zápas, který nakonec vyhrál AZet vysoko 4:11. Čtyři branky vstřelil Tomáš Franek, který si navíc připsal asistenci. Havířovští využili čtyři přesilovky a zaslouženě vezou tři body.

2. liga - 27.kolo so 6.1.17:30
SKLH Žďár nad Sázavou - AZ Havířov
4:11
(2:3, 1:3, 1:5)

Branky a nahrávky: 12. Pleva (Kadleček, Rohlík), 15. Půhoný (Kulhánek, Dušek), 33. Dušek (Půhoný, Kulhánek), 55. Wasserbauer (Půhoný, Dušek) – 5. Valenta (Franek), 7. Pavlík (Ćmiel, Apolenář), 20. Franek (Valenta, Karafiát), 36. Bednář (Ficek, Franek), 36. Ševčík (J. Křivohlávek), 39. Franek (Bednář, Klimša), 45. Franek (Haas, Bednář), 49. Franek (Bednář, Klimša), 51. Klimša (Spratek, Franek), 52. Karafiát (Valenta, Kratochvil), 52. Havlík (Ćmiel, Ščurek). Rozhodčí: Grygera – Kučera, Štěrba. Vyloučení: 8:9. Využití: 2:4. V oslabení: 0:0. Diváci: 356. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 3:2, 3:11, 4:11.

SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma – Půža, Kulhánek, Pleva (C), Grauer, Jar. Ludvík, Adam – Dušek, Wasserbauer (A), Půhoný (A) – Rohlík, Kadleček, Čejka – Jícha, T. Ludvík, Chlubna – Maštera, Štola.
AZ Havířov: Šimonů – Vosátko, Kunc, Ševčík, Valenta (A), Ščurek, Ficek, Havlík – Klimša (A), J. Křivohlávek, Karafiát – Franek, Haas (C), Bednář – Pawliczek, Spratek, Kratochvil – Tvrdý, Ćmiel, Apolenář – Pavlík.

V první třetině padlo hned pět branek. AZet se dostal do dvoubrankového vedení, když v polovině 5. minuty otevřel skóre Tomáš Valenta a o minutu a půl později překonal Slámu Šimon Pavlík.

Jenže v polovině 12. minuty domácí využili zásluhou Martina Plevy přesilovku a v 15. minutě se při hře 4 na 4 prosadil Jiří Půhoný. Vyrovnaný stav ale do konce třetiny nevydržel. Vteřinu před jejím koncem využil přesilovku AZetu Tomáš Franek. Po první třetině tak platil stav 2:3.

Ve druhé dvacetiminutovce jsme viděli čtyři branky. V polovině 33. minuty využil přesilovku Plamenů přesnou střelou Dominik Dušek a vyrovnal. Vyrovnaný stav vydržel do začátku 36. minuty, kdy se při hře 4 na 4 pezentoval pěknou individuální akcí Lukáš Bednář, který obešel obránce domácích a poslal puk do levého horního růžku Slámovy branky. Na konci té samé minuty, už při hře 5 na 5, přidal pátou branku AZetu Ondřej Ševčík, když prostřelil Slámu z mezikruží.

Ale to nebylo vše, ve 39. minutě AZet využil další přesilovku, když Tomáš Franek nedal bombou z vrcholu pravého kruhu Slámovi šanci. Po dvou třetinách tedy svítilo na světelné tabuli skóre 3:6.

Nejvíce gólů bylo k vidění ve třetí části dnešního utkání. Padlo jich hned šest. Ve 45. minutě po Haasově přihrávce poslal Tomáš Franek bombu z mezikruží mezi Slámovy betony. Ve 49. minutě využil AZet přesilovku, úspěšným střelcem byl opět Tomáš Franek, jenž tentokrát pálil z levého kruhu.

Čtvrtou přesilovku AZetu využil v 51. minutě David Klimša, který dokázal trefit puk ve vzduchu a poslat jej do levého horního rohu Slámovy branky. Neuplynula ani minuta a hráči Havířova se znovu radovali, když puk za Slámova záda poslal Jiří Karafiát. Přesně v čase 52:00 přidal jedenáctou branku AZetu Tomáš Havlík, jehož projektil trefil domácího obránce, od něhož se odrazil do branky.

Poslední slovo měli domácí, konkrétně Jan Wasserbauer, který se z pravého kruhu trefil k protilehlé tyči branky Šimonů. Byla to už jen kosmetická úprava skóre, Havířov si ze Žďáru odvezl tři body po vysoké výhře 4:11.

Další utkání sehrají naší borci ve středu 10.1. na ledě Valašského Meziříčí.

Jiří Raszka (AZ Havířov): Utkání se hrálo ve vysokém tempu, domácí dobře bruslili a využívali svého širokého kluziště. My jsme se s tím ale dobře vypořádali a nepouštěli soupeře do brejků. Druhá třetina byla hodně rozkouskovaná a hráli jsme dvanáct minut v oslabení, z toho dvě minuty 5 na 3. To je hrozně moc, obzvlášť při kvalitě přesilovky soupeře. Ale musím říct, že metr rozhodčích byl dnes hodně přísný. Naštěstí jsme to zvládli a dostali jen jeden gól. Naopak jsme dokázali odskočit na rozdíl tří branek, což byl klíčový moment utkání. Třetí část jsme odehráli velmi dobře, přidali jsme další branky a odvážíme vítězství.