Plameny vzdorovaly do poloviny utkání, nakonec přesvědčivě zvítězil AZet

Petr Miklas | 07.10.2023

Havířov dnes prohrál první třetinu, když hosté díky Mašterovi využili přesilovku a předvedli důraz v brankovišti, ze kterého vytěžil gól Kadleček. AZ dal pouze jednu branku, o kterou se postaral Pawliczek. Plameny držely vedení do poloviny druhé třetiny, tu ale vyhrál AZ 3:1 a strhl tak vedení na svou stranu. Ve třetí části už si hráči AZetu vedení pohlídali a dvěma brankami vylepšili skóre na konečných 6:3. Zaslouženě si tak připsali další tři body. Po dvou brankách dali Franek a Klimša, jednou se trefil Křivohlávek. Další utkání sehrají naši borci ve středu 11.10. na ledě Valašského Meziříčí.

2. liga - 5.kolo so 7.10.15:00
AZ Havířov - SKLH Žďár nad Sázavou
6:3
(1:2, 3:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 10. Pawliczek (Ćmiel), 30. Klimša (Havlík, J. Křivohlávek), 32. Franek (Ševčík, Havlík), 40. Klimša (Ševčík, Havlík), 45. Franek (J. Křivohlávek, Kunc), 48. J. Křivohlávek (Spratek, Klimša) – 5. Maštera (Dušek, Kukla), 19. Kadleček (Čejka, Grauer), 31. Jícha (Polodna). Rozhodčí: Čech – Konvička, Návrat. Vyloučení: 4:2, navíc Franek (AZ) 10 min. OT. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 824. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 6:3.

AZ Havířov: Sachr – Kunc, Vosátko, Valenta, Ševčík, Ficek, Ščurek, Havlík – Klimša (A), J. Křivohlávek, Franek – Mrva (A), Spratek, Pawliczek – Apolenář, Ćmiel, Kratochvil – Tvrdý, Pavlík, Haas (C).
SKLH Žďár nad Sázavou: Maleček – Kukla, Adam, Pleva (C), Grauer, Půža, Jar. Ludvík – Maštera, Jícha, Dušek – Čejka, Wasserbauer (A), Kadleček – Chlubna, T. Ludvík, Gregar – Polodna, Paleček.

V první třetině byl hráči AZetu aktivnější, třikrát nastřelili tyč Malečkovy branky, ale skóre utkání otevřely Plameny. Konkrétně Vojtěch Maštera, jenž v 5. minutě využil přesilovku, když po Duškově křižné přihrávce pálil do odkryté branky.

V 10. minutě využil přesilovku také domácí Dominik Pawliczek, jenž se prosadil v předbrankovém prostoru. Minutu před koncem první části si Plameny vzaly vedení zpět, když se Slavomír Kadleček dostal k puku, který po Čejkově střele prošel skrz Sachrovy betony a poslal jej za brankovou čáru. Po první třetině tak Havířov prohrával 1:2.

Ve druhé třetině se karta obrátila. V polovině třetiny Havlíkovu střelu tečoval David Klimša a vyrovnal. O minutu a půl později hosté znovu vedli, protože Lukáš Jícha dobře napadal, vyměnil si puk s Polodnou a střelou k pravé tyči překonal Sachra.

Pak už ale dával góly jen AZet. Ve 31. minutě vyrovnal střelou z mezikruží Tomáš Franek a v poslední minutě prostřední části poslal do vedení David Klimša. Ten dostal přihrávku přes celé hřiště a přesnou střelou překonal Malečka. Po 40 minutách vedl AZ 4:3.

Ve třetí třetině domácí své vedení ještě navýšili. Ve 45. minutě zakončil krásnou kombinaci s Křivohlávkem a Kuncem střelou do prázdné branky Tomáš Franek. Ve 48. minutě využil přesilovku Jan Křivohlávek, který po Spratkově střele doklepl puk do odkryté branky.

AZ tak získal další tři body. Další utkání nás čeká ve středu 11.10. na ledě Valašského Meziříčí.