FINÁLE PLAY-OFF 2024, AZ HAVÍŘOV - CHOMUTOV. Sedmé utkání FINÁLE v pondělí 29.4. od 17:30!

AZet ovládnul první semifinále, hosty z Tábora uvítal 4 góly

Matěj Juřík | 03.04.2024

První semifinálové utkání bylo nabité akcemi hned od samého začátku a tempo nepolevilo až do úplného konce. Z utkání, ve kterém domácí už jednou o vedení přišli ale vyšel vítězně AZet a před 1647 diváky v Gascontrol Aréně mohl slavit výhru 4:2 a první semifinálový bod.

2. liga - 0.kolo st 3.4.17:30
AZ Havířov - HC Tábor
4:2
(2:1, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Valenta (Antoníček, Ćmiel), 5. Kratochvil (Vosátko), 33. Franek (Kratochvil, Bednář), 47. Kratochvil (Pawliczek, Spratek) – 17. Krliš (Hajič), 21. Hubata (Šulek, A. Zeman). Rozhodčí: Maťašovský, Maršálek – Bezděk, Augusta. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1647. Průběh utkání: 2:1, 1:1, 1:0.

AZ Havířov: Šimonů (Sachr) – Kunc, Michálek, Valenta, Ševčík, Ficek, Vosátko, Ščurek – Karafiát, Křivohlávek, Klimša (A) – Bednář, Haas (C), Franek – Kratochvil, Spratek, Pawliczek – Mrva (A), Ćmiel, Antoníček – Apolenář.
HC Tábor: Žajdlík (Gába) – Plášil, Hubata, Suchánek (A), Jáchym, K. Černý (A), Hajič, Gajdolín – A. Zeman, Matušík (C), Šulek – Prášek, Milfait, Severa – Nevšímal, Zadražil, Krliš – J. Duda, Zíb, J. Bárta – Šimák.

První třetinu začal Havířov aktivně, již po třech minutách hry se podařilo čtvrté formaci domácích udržet se v útočné třetině, za což byl AZet odměněn brankou Tomáše Valenty, který nahazoval od modré čáry a přes skvěle clonícího Petra Antoníčka na puk brankář Žajdlík neviděl, na branku přihráli Antoníček a Ćmiel. Ani ne o dvě minuty později získal v obranném pásmu puk David Vosátko, který jej posunul na Šimona Kratochvila. Ten přebruslil celé hřiště a z pravého kruhu vypálil k levé tyči a poslal Havířov do dvoubrankového vedení. Ale i hosté si vytvořili několik šancí, párkrát dokonce uzavřeli AZet v pásmu, jenže často se hráči Tábora nebyli schopni dostat ke střele. Teprve až necelé čtyři minuty před koncem utekl obraně domácích po pravém křídle Václav Krliš a střelou na vyrážečku snížil náskok Havířova. Před druhou části tak platil stav 2:1.

Do druhé periody měl lepší nástup pro změnu Tábor, hned po 55 vteřinách srovnal vývoj utkání Tomáš Hubata, který se trefil střelou od modré čáry mířenou ke vzdálenější tyči domácí svatyně. Následně si Tábor vybudoval silný tlak, při kterém se domácí měli problém dostat z obranného pásma, hosté ale z tohoto náporu nebyli schopni nic vytěžit. Radost skleslým domácím fanouškům navrátil ostrostřelec Tomáš Franek, který z mezikruží vymetl pravý horní roh Žajdlíkovy brány a poslal AZet zpět do jednobrankového vedení. Na gól mu přihráli Kratochvil a Bednář. Do poslední dvacetiminutovky se tak vstupovalo za stavu 3:2.

Ve třetí části si domácí borci zkušeně pohlídali své vedení, i přes nepříjemné útočné pasáže Tábora, který se stůj, co stůj snažil o vyrovnání. To ale AZet nedovolil, naopak ještě své vedení navýšil, když Šimon Kratochvil nachytal střelou z rohu kluziště brankáře Žajdlíka a připsal si tak svou druhou branku večera, asistenci připsali Pawliczek a Spratek. Po třech třetinách tedy hráči mohli s domácími fanoušky slavit výhru 4:2 a první skalp v semifinálové sérii.