VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Havířovští v play-off poprvé padli, v Táboře se jim podařilo vstřelit jen jednu branku

Klára Bártková | 07.04.2024

Semifinálová série se po dvou utkáních na havířovském ledě přesunula na jih Čech. Tam sice Slezané v nedělní podvečer otevřeli skóre zápasu, jenže udržet ho nedokázali. Naopak Tábor čtyřmi góly stav otočil a připsal si první vítězství v sérii, ve které tak nyní AZet po třech zápasech vede 2:1.

2. liga - 0.kolo ne 7.4.18:00
HC Tábor - AZ Havířov

Branky a nahrávky: 14. Severa (Hubata), 37. Zadražil (Hajič), 43. Hajič (K. Černý), 55. J. Duda (Hajič) – 2. Kunc (Franek, Klimša). Rozhodčí: Hlinka, Čáp - Hradil, Sýkora. Vyloučení: 8:5, navíc Ćmiel (HAV) 5+OK. Využití: 1:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 3 221. Průběh utkání: 0:1, 4:1.

HC Tábor: Žajdlík – Hubata, Gajdolín, Hajič, Suchánek, K. Černý, Říha, Plášil – Krliš, Milfait, J. Duda – A. Zeman, Matušík, Zadražil – Nevšímal, Severa, Huna – Šulek, Prášek, Zíb.
AZ Havířov: Šimonů - Michálek, Kunc, Ševčík, Valenta, Vosátko, Ficek, Ščurek - Klimša (A), Křivohlávek, Karafiát - Franek, Haas (C), Bednář - Apolenář, Spratek, Kratochvil - Antoníček, Ćmiel, Mrva - Pavlík

Havířovským hokejistům se vstup do utkání povedl o něco lépe než domácímu celku. Už po minutě a půl šli totiž do vedení. Svěřenci Jiřího Raszky se v přesilovce hře usadili v pásmu, kde krátkou dobu kombinovali, pak to vzal na sebe Marcel Kunc, jenž táborského brankáře překonal střelou nad rameno - 0:1.

Početní převahu o malou chvíli později zahrávali také domácí, kteří byli hodně k blízko k vyrovnání, neboť Plášil se postaral o střelu od modré v tu chvíli, kdy havířovský gólman neměl úplně dobrý rozhled. Šimonů však se štěstím zasáhl a vytěsnil puk těsně vedle tyče.

Delší dobu pak nebyla k vidění žádná vyložená šance, jenže to se změnilo ve druhé polovině úvodní dvacetiminutovky. Havířovský Ćmiel obdržel pětiminutový trest a trest do konce utkání za vražděni na hrazení, což znamenalo dlouhou výhodu pro Tábor.

Nejdříve to z předbrankového prostoru zkoušel Duda, kterému chyběla přesnost. Následně se ve výborné střelecké pozici ocitl Milfait, jenž dostal dobrou přihrávku od Severy, jenže ani jeho zakončení se mezi tři tyče nevešlo.

Nakonec ale domácí přece jen tuto příležitost využili. Jiří Severa si v právem kruhu počkal na přihrávku a zamířil ke vzdálenější tyči, kde strážce havířovské branky vůbec nestihl zareagovat - 1:1.

V prostředním dějství se o více akcí postaral Havířov. Ten mohl stav utkání několikrát překlopit na svou stranu. Třeba hned na začátku se po přečíslení tři na dva ocitl v ideální pozici Spratek, nicméně zamířil nad. Vedoucí branku měl na své holí i Franek, ale ani on svou typickou dělovou neuspěl.

V přesilové hře to ještě znovu zkoušel Spratek, kterého si domácí obrana vůbec nepohlídala, jenže v tu chvíli Táboru pomohla horní tyč, která zazvonila. Kotouč se sice následně odrazil do brankoviště, avšak k dorážce už se žádný hráč AZetu nedostal.

Jak už to tak někdy chodí, brzy se potvrdilo známé nedáš, dostaneš… Matěj Zadražil se ve vlastním oslabení dostal do úniku, ze kterého hostujícímu brankáři nedal šanci - 2:1. Vstřelená branka dodala domácím energii a minutu před druhou sirénou se skóre mohlo měnit znovu, jelikož puk se po nepřehledné situaci před bránou odrazil k Nevšímalovi, který zakončoval z těsné blízkosti. Gólman Šimonů byl ale na místě a kotouč svou výstrojí zastavil.

Poslední perioda byla hodně rozkouskovaná vlivem několika vyloučení a Havířov už si žádnou větší příležitost nevytvořil, zatímco domácí přidali další dvě trefy. Na začátku třetiny si Tomáš Hajič vybruslil až na pravý kruh, odkud svižnou ranou vymetl horní růžek branky - 3:1. No a v čase 54:54 pak Jan Duda upravil na konečných 4:1 střelou do prázdné brány.

Víc už se toho v nedělním utkání nestalo, nicméně už teď je jisté, ze po zítřejším čtvrtém zápase se série vrátí do Havířova.

Jiří Raszka (trenér AZ Havířov): Všechny tři zápasy byly hodně podobné. Dneska jsme ale bohužel nevyužili nabídnuté přesilovky, navíc nám chybělo více síly v útočném pásmu. Každopádně zítra je nový den a my se chceme připravit tak, abychom si odsud odvezli vítězství.

Zítra se na webu můžete těšit na obsáhlejší ohlas.