AZetu poslední přípravný zápas nevyšel

Petr Miklas | 02.09.2014

Havířovští hokejisté jeli do Prostějova s cílem vyhrát a vylepšit si sebevědomí před začátkem 1. ligy, ale to se jim nepovedlo, přestože otočili z 1:0 na 1:2. Domácí totiž vyrovnali a na konci druhé třetiny si vedení vzali zpět. Když potom Jestřábi v polovině třetí části zvýšili na 5:2, bylo jasné, že se vyhrát AZetu jen tak nepodaří. Ale na začátku 53. minuty snížil Říčka, který dal v utkání dvě branky, a havířovští se opět přiblížili na dostřel. V závěru ještě mohl AZet utkání zdramatizovat, když měl možnost přesilové hry, ale nedokázal této příležitosti využít.

příprava muži - 0.kolo út 2.9.18:00
LHK Jestřábi Prostějov - AZ Havířov
5:3
(1:0, 2:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 18. Kajaba (Venkrbec, Indra), 35. Venkrbec (Kajaba, Malý), 39. Coufal (Černý, Luňák), 48. Kajaba (Kolibár), 49. Vosátko (Sršeň) – 23. Klimša (Maruna, Šlahař), 26. Říčka (Haas, Ostrčil), 53. Říčka (Krisl). Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 5:2, 5:3.
LHK Jestřábi Prostějov: Šimboch – Švaříček, Roupec, Kolibár, Škvor, Malý, Vosátko, Jedlička, Skřivánek – Venkrbec, Luňák, Poulíček, Duba, Kuchta, Medek, Černý, Belay, Coufal, Sršeň, Indra, Kajaba.
AZ Havířov: Daneček L. (29. Turšner) – Turoň, Dresler, Krisl, Foltýn, Ostrčil, Graca, Repe, Lenďák – Sztefek, Pechanec, Klimša - Maruna, Šlahař, Jakúbek - Říčka, Haas, Daneček J. - Rimmel, Tomi.

Utkání začalo pro Jestřáby dobře, postarali se hned o první střelu zápasu. Brzy na to se ale museli bránit při oslabení a nebýt nepřesné mušky Klimši, prohrávali by. Na skóre nic nezměnily ani následující dvě početní výhody, po jedné na každé straně. Až ve chvíli, kdy byly oba týmy v plném počtu, se diváci dočkali velkých šancí. Fanoušci však zpočátku příliš spokojení být nemohli, neboť to byli hosté, kdo udával tempo hry. Jenže tlak Havířovským nepomohl, stejně jako nepřesné střely Tomiho a Pechance ze skvělých pozic.

Vzápětí se tak potvrdilo staré dobré pravidlo nedáš-dostaneš. Po dlouhém zámku od Havířova se vydali Jestřábi do protiútoku a díky dorážce Reného Kajaby se mohli radovat z vedení. Do konce třetiny se ještě stihl nechat vyloučit Dresler a Prostějované tak mohli hned zkraje třetiny navýšit náskok.

Leč nestalo se tak, a to i přesto, že moc nechybělo. Teč Venkrbce, který zakončoval nenápadnou kombinaci skončila totiž těsně vedle. A mohlo ho to mrzet hned dvojnásob, AZ hned vzápětí srovnal. Svým prvním gólem v utkání z hole Davida Klimši navíc začal uragán. Chvíli po něm se totiž trefil i Robert Říčka a po obrovských šancích Tomiho a hned tria Havířovských v přečíslení to vypadalo s domácími borci bledě. Jestřábům navíc nepřálo zprvu ani střelecké štěstí. Zvláště po smůle Davida Indry v polovině zápasu nic nenasvědčovalo tomu, že by utkání mohlo skončit jinak než výhrou Havířova.

To se však mělo ještě do konce prostředního dějství změnit. Nejprve se prosadil velmi aktivní Matouš Venkrbec a minutu před konce třetiny zmrazil hosty přesilovkovou ránou Viktor Coufal. Opět to tak byli domácí, kdo byl ke konci třetiny spokojenější. Ještě lépe jim navíc mohlo být ve 43. minutě Nakonec se ale Hanákům zadařilo až o pět minut později. Nejdříve zvýšil na 4:2 René Kajaba a to téměř z totožné pozice, jako při svém prvním gólu. Chvíli po něm pak zatloukl hřebíček do rakve s havířovskou výhrou Lubomír Vosátko, který, na obránce docela netradičně, se postaral o dorážku z mezikruží. Havířov alespoň trochu povzbudila branka Roberta Říčky, který se mohl ještě jednou prosadit v samotném závěru utkání. Tentokrát však Juraji Šimbochovi pomohla hokejka spoluhráče a puk tak skončil nad břevnem.

Nakonec tedy Havířov poslední přípravné utkání prohrál, ale to důležité nás teprvé čeká - v pondělí 8.9. začíná první kolo 1. ligy, AZ doma hostí Třebíč - buďte u toho!

Jan Daneček (AZ Havířov): Jelikož to byl poslední zápas před novou sezonou, tak k tomu přistoupil hráči tak, aby neriskovali zranění. Začíná se už vlastně v pondělí a nabírá to hned velké obrátky, hraje se pak hned zase ve středu a v sobotu. Myslím si, že jsme my měli po celou dobu převahu v poli, ale hokej se hraje na góly a domácí vytěžili z minima maximum a dali pět gólů. Zápas však splnil účel, vyzkoušeli jsme si také našeho mladého gólmana a od zítřka se už budeme připravovat v tom složení, v jakém nastoupíme v tom prvním mistrovském zápase.

Tomáš Sršeň (Jestřábi Prostějov): Viděli jsme zápas rozdílných třetin, první třetina byla z naší strany slušná, dostávali jsme se do šancí. Ve druhé třetině jsme už přestali bruslit, Havířov převzal iniciativu a byl v této části lepší. My jsme ale paradoxně dali dva góly a otočili jsme stav zápasu. Ve třetí třetině už to bylo z naší strany dle našich představ. Hráli jsme aktivně a dali jsme branky. Letní příprava nám celkově ukázala na čem máme pracovat a máme toho ještě mnoho zlepšovat. Do prvního zápasu v nové sezoně musíme určitě zapracovat na oslabeních a přesilovkách.