Druhý zápas zvládli lépe hosté a vyrovnali sérii na 1:1

Michal Farmačka | 18.04.2024

Druhý zápas finále přinesl velmi emočně nabité utkání. V první třetině Gascontrol aréna gól neviděla, a když byl remízový stav i po třech třetinách, bylo jasné, že se bude opět prodlužovat. Prodloužení zvládli tentokrát lépe hosté a sérii vyrovnali.

2. liga - 0.kolo čt 18.4.17:30
AZ Havířov - Piráti Chomutov
1:2p
(0:0, 0:1, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 47. Bednář (Haas) – 27. M. Tůma (Hübl, Eret), 77. Hübl (Eliáš, M. Tůma). Rozhodčí: Micka, Rapák – Zídek, Augusta. Vyloučení: 7:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2496.  Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

AZ Havířov: Sachr – Michálek, Valenta, Ševčík, Ščurek, Vosátko, Ficek, Havlík – Klimša (A), Křivohlávek, Karafiát – Franek, Haas (C), Bednář – Antoníček, Ćmiel, Mrva (A) – Pavlík, Spratek, Apolenář – Tvrdý.
Piráti Chomutov: Běhula – Březák, Kadeřávek, Eliáš, Ulrych, Záruba, Havel (A), Seemann, Váchal – Zajíček, Hübl (C), T. Svoboda – M. Tůma, Eret, J. Svoboda – Jouza, Putz, Veselý – Chrpa (A), T. Koblížek, Mála.

V první třetině to doslova bouchalo. Nebyla to jen ohnivá děla, která vítala domácí hráče, ale také emoce v hledišti. Rozhodčí se totiž rozhodli nastavit nízkou laťku a hodně věcí vylučovat. Domácí AZet byl sice v první polovině třetiny aktivnější, ale hlavní sudí jim aktivitu kazili. Sice se Havířov dostal dvě minuty před koncem do přesilovky, ale podrážení Křivohlávka vyrovnalo síly na ledě. Jenže to nebylo vše, a 19 sekund do konce třetiny zde bylo ještě jedno vyloučení domácích. Opět to bylo za podrážení, tentokrát Ševčík. Havířovu se podařilo zbytek třetiny ubránit a do kabin se šlo za stavu 0:0.

Havířov ve druhé třetině, stejně jako v té první, trápila nedisciplinovanost. Sice ve druhé třetině nejdříve zasedl na trestnou chomutovský Ulrych, nicméně Havířov svou početní převahu nevyužil. Chomutov ale na druhé straně ano.

Když byl podruhé v zápase na trestnou lavici vykázán domácí Ficek, Chomutov byl i s přispěním svých fanoušků na koni. 29 sekund před koncem Fickova vyloučení viděla Gascontrol aréna gól, který skončil v Sachrově brance. Viktor Hübl si z pravého kruhu dobře našel parťáka přes osu hřiště. Zakončující Martin Tůma už měl potom lehký úkol, který splnil.

Chomutov si i přes bouřlivé emoce vedení udržel a do třetí třetiny šel spokojenější a s vedením 1:0.

Třetí třetina přinesla další dvě havířovské vyloučení, pro štěstí AZetu nebyly využity. Konečně, řekli si domácí fanoušci, když se Havířov prosadil. Po buly v útočném pásmu vybojoval puk Marek Haas. Jeho střelu sice hostující brankář Běhula chytil, ale puk z něho zase vypadl. Tohoto zaváhání využil Lukáš Bednář, když pohotově dorazil puk za záda gólmana.

Za 5 minut mohl Havířov překlopit vedení na svoji stranu. Franek se dobře protáhl po levé straně, tvrdě vystřelil, ale jeho pumelice trefila jen horní tyčku. Viktor Hübl daroval v závěru třetiny domácím přesilovku, mohl si oddychnout, protože si Havířov kromě pár dobrých střel víc nevypracoval.

Brankář David Sachr chytal všechny tři třetiny famózně, a i díky jeho zákrokům se šlo opět do prodloužení za stavu 1:1.

Prodloužení odstartoval Havířov velmi aktivně. Nejdříve Havlíkovu střelu tečoval Bednář, nechybělo málo a puk by byl v bráně. No a poté hledal Spratek Pavlíka před bránou, Běhula si ale všechen prostor pohlídal.

V posledních minutách se ale hra otočila. Chomutovský Eret si nejdříve vypracoval velmi dobrou příležitost, kdy se při vysokém tempu prokličkoval až před Sachra, Eret ale zařízení minul. Rozhodnuto bylo v čase 76:19, kdy se puk dostal před nehlídanou část branky Sachra a Viktor Hübl dorazil puk pohotově do branky.

Viktor Hübl se tak stal chomutovským hrdinou, když gólem a asistencí rozhodl o vítězství Chomutova 1:2 v prodloužení a série se tak stěhuje na západ Čech za stavu 1:1 na zápasy.