FINÁLE PLAY-OFF 2024, AZ HAVÍŘOV - CHOMUTOV. Sedmé utkání FINÁLE v pondělí 29.4. od 17:30!

Havířov zvládl první finálové utkání i díky teči Davida Klimši

Michal Farmačka | 17.04.2024

V prvním finálovém utkání 2. ligy přijel na havířovský led Chomutov. Piráti, kteří se chtěli rvát za první bod do série odcházejí jen se svěšenými hlavami. I s přispěním brankáře Sachra se z prvního bodu v sérii raduje Havířov.

2. liga - 0.kolo st 17.4.17:30
AZ Havířov - Piráti Chomutov
2:1p
(0:0, 1:1, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 28. Franek (Bednář, Vosátko), 70. Klimša (Franek, Valenta) – 36. T. Svoboda (Eret, Hübl). Rozhodčí: Vaněk, Šudoma – Mikšík, Kučera. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2774. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

AZ Havířov: Sachr – Michálek, Kunc, Ševčík, Valenta, Vosátko, Ficek, Ščurek – Klimša (A), Křivohlávek, Karafiát – Franek, Haas (C), Bednář – Antoníček, Ćmiel, Mrva (A) – Pavlík, Spratek, Apolenář – Tvrdý.
Piráti Chomutov: Altrichter – Kadeřávek, Březák, Ulrych, Eliáš, Havel (A), Záruba, Váchal, Seemann – T. Svoboda, Hübl (C), Zajíček – J. Svoboda, Eret, M. Tůma – Veselý, Putz, Jouza – Mála, T. Koblížek, Chrpa (A).

Do první třetiny finálového klání vletěl lépe domácí Havířov. Gól sice úvodní vichr nepřinesl, ale nabídl pár dobrých šancí. V polovině čtvrté minuty jeli na hostující branku Kunc. Puk, který vyslal, měl směřovat na najíždějícího Bednáře, ten ale jen o milimetry puk netečoval. V průběhu třetiny si oba týmy vypracovávaly dobré příležitosti. Do těch lepších se dostávali domácí, gól nedali, a i s přispěním brankáře hostů Altrichtera bylo skóre po úvodní dvaceminutovce bezbrankové.

Diváci očekávali, že druhá třetina prolomí gólový půst a uvidí první branku zápasu. Branku dostali, ale museli si na ní počkat, až do poloviny třetiny. V tom čase obávaný ostrostřelec Tomáš Franek ujížděl po pravé straně. Dobře odmítl tělem bránícího hráče a jednou rukou, ještě k tomu na backhand, dokázal nadzvednout puk a poslat ho do bližšího růžku Altrichterovy branky. Havířov tak vedl 1:0.

V druhém dějství viděla aréna ještě jeden gól. Potom, co domácí Havířov daroval Chomutovu přesilovku se dobře do mezikruží postavil Tadeáš Svoboda a svou úvodní brankou ve finálové sérii vyrovnal skóre. Na Svobodův gól nahrávalo dobře známé jméno v české nejvyšší soutěži, Viktor Hübl.

V průběhu třetiny Gascontrol aréna gól neviděla a do šaten se šlo za stavu nerozhodného – 1:1.

Na začátku třetí třetiny byl AZ opět aktivnější, ovšem gól z toho nevytěžil. Chomutov si ale taktéž zaútočil, ty dobré šance zneškodnil brankář Sachr a Chomutov tak branku nedal. Potom, co Fickovu střelu dorážela dvojice Klimša a Haas, si Havířov vybojoval přesilovku. Střely byly, ale góly ne, a i to bylo faktorem, že skóre po dvou třetinách bylo stejné jako po druhé třetině 2:2 a Gascontrol aréna podruhé v ředě viděla prodloužení.

Prodloužení, které odstartovalo ve velkém tempu, přineslo hodně šancí na obou stranách. Lukáš Bednář se na pravé straně zmocnil kotouče, ale jeho sólové zakončení mu přes vyrážečku Altrichtera nevyšlo. V polovině prodloužení přišla facka pro hosty. Jouza zapomněl hokejku pod Klimšovými bruslemi a šel si odpočinout. Chomutov si ani nešáhl na kotouč a bylo hotovo. Frankovu dělovku od modré netečoval nikdo jiný než David Klimša a ten si tak vybojovaný trest taky využil.

Havířov po gólech Franka a Klimši slaví první vítězství ve finále a krůček po krůčku se přibližuje Chance lize.