Gascontrol Aréna je stále nedobytá! AZet poráží Nový Jičín

Klára Bártková | 15.11.2023

Ve středeční podvečer čekalo havířovské hokejisty druhé domácí utkání v řadě. Na programu byl zápas 15. kola proti Novému Jičínu. Byť to dlouho vypadalo, že dnešní utkání moc branek nenabídne, nakonec jich padlo celkem šest. A AZet navzdory tomu, že prohrával, dokázal skóre otočit a uhájit další tři body na domácím ledě.

2. liga - 15.kolo st 15.11.17:30
AZ Havířov - HC Nový Jičín
4:2
(1:1, 0:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 7. Franek (Valenta, Bednář), 44. Klimša (Bednář, Franek), 48. Bednář (Klimša, Franek), 50. Klimša (Bednář, Kratochvil) – 16. Zdeněk (Olesz), 40. Flok (Zdeněk, Konečný). Rozhodčí: Šico – Bartek, Smetková. Vyloučení: 6:7. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1078. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2.

AZ Havířov: Šindelka – Havlík, Valenta, Ševčík, Vosátko, Ficek, Ščurek – Klimša (A), J. Křivohlávek, Kratochvil – Franek, Spratek, Bednář – Mrva (A), Ćmiel, Apolenář – Haas (C), Pavlík, Middleton.
HC Nový Jičín: Šimonů – J. Holáň, Báchor, Hanák, Kuboš, Hruška, Dudáš – Flok, Gebauer (C), Květoň – Hilšer, Zdeněk, Konečný – D. Handl, Tarnoczy, Olesz – Kafka, Maliník (A), Škarka.

Hned po úvodním vhazování musel být brankář Šindelka, jenž dnes nastoupil místo zraněného Sachra, ve střehu. Hosté totiž po vyhraném buly vystartovali do útočné třetiny, kde z pravé strany hodně nebezpečně pálil nejproduktivnější hráč hostí Konečný. Chvíli nato to zkoušel také Báchor, jenže tomu chyběla přesnost. Pak už se však o zajímavé akce staral hlavně domácí celek, Šimonů musel zasahovat hned proti dvěma pokusům Kratochvila. Na začátku třetí minuty došlo k první velké šanci, ze které se AZet mohl dostat do vedení.

Křivohlávek si totiž výborně najel pro puk za bránu a posouval ho zpátky na Franka, před ním sice byla odkrytá klec, neboť Šimonů si vyjel hodně na stranu, jenže domácí útočník se na přihrávku nedokázal natáhnout. V čase 06:40 už ale nejlepší střelec AZetu Tomáš Franek pálil přesně, po přihrávce Valenty překonal hostujícího brankáře z pravé strany – 1:0

Následně zahrávali domácí přesilovou hru a znovu to byl Franek, který zahrozil. Nicméně v tomto případě Novému Jičínu pomohla tyč. Také hosté si o malou chvíli později mohli zahrát početní převahu, jenže ani oni ji nevyužili. Avšak to je nemuselo mrzet, neboť i tak srovnali. Jiří Zdeněk malou chvíli vyčkal na pravé straně a následnou ránou propálil brankáře domácích – 1:1.

Na začátku prostřední části hry hrál AZet aktivněji než jeho soupeř a dostal se do několika dobrých střeleckých pozic, jenže ani z jedné se nedokázal prosadit. To se mohlo změnit ve 23. minutě, kdy jel Mrva sám na brankáře, jenže byl faulován. Nemohl tedy ideálně zakončit a rozhodčí se rozhodl pro trestné střílení. K tomu se postavil Tomáš Franek, který se rozjížděl velice rozvážně.

Chtěl, aby si Šimonů vyjel ven z brány, což se mu sice podařilo, jenže zakončení nad něj už ne. Hostující gólman totiž zasáhl i vleže. O další pěknou akci se postarali rovněž domácí, nejdříve Šimonů zasáhl proti Spratkovi. Následně už se fanoušci v Gascontrol Aréně zvedali ze sedadel, aby oslavili vedoucí gól Ficka, jenže opak byl pravdou, puk skončil jen na boční síti.

Domácí si v přesilové hře nepohlídali novojičínské útočníky, a tak mohli jít Olesz s Kafkou do přečíslení, nicméně druhý jmenovaný branku minul. Nový Jičín byl malou chvíli o něco aktivněji, pak se ale hra znovu srovnala a k vidění byly další šance AZetu. Po druhé třetině však do kabin odcházeli šťastněji hosté, za které se v přesilové hře z levého kruhu prosadil obránce Adam Flok1:2.

Také AZet využil přesilovou hru, a to na začátku poslední periody. Díky brance Davida Klimši bylo skóre znovu nerozhodné – 2:2. Domácí tato branka znovu nakopla a Nový Jičín se skoro k ničemu nedostal, z toho pak vypramenil další faul na hostující straně. No a domácí potrestali i toto vyloučení. Šimonů si totiž nepohlídal pohotovou dorážku Lukáše Bednáře pod horní tyč – 3:2

Skoro v polovině závěrečné dvacetiminutovky hrál AZet dvojnásobnou početní převahu, no a také v tomto případě se jim ji podařilo zužitkovat. Opět to byl David Klimša, který po přihrávce Bednáře doklepl puk za záda hostujícího brankáře – 4:2. Z úniku pak ještě mohl zvýšit Haas, ale nepodařilo se mu to. V posledních minutách se hosté snažili za každou cenu vyrovnat, nicméně všechny jejich pokusy byly neúspěšné.