Havířov nadělil Novému Jičínu šest branek

Josef Nudera | 14.02.2024

Utkání mezi Havířovem a Novým Jičínem začalo vlažným tempem. První branku jsme viděli až v 17. minutě z hole Lukáše Bednáře. Ve druhé třetině domácí navýšili vedení, ale Ďáblové dokázali snížit na rozdíl jediné branky. Třetí třetina už ale byla jasně v režii domácího Havířova, který nakonec zvítězil 6:1.

2. liga - 37.kolo st 14.2.17:30
AZ Havířov - HC Nový Jičín
6:1
(1:0, 1:1, 4:0)

Branky a nahrávky: 17. Bednář (Haas, Franek), 32. Antoníček (Tvrdý, Ćmiel), 42. Klimša (Bednář, Kunc), 52. Klimša (Valenta, Spratek), 53. J. Křivohlávek (Klimša), 59. Tvrdý (Valenta, Klimša) – 35. Maliník (Konečný, Dudáš). Rozhodčí: Čech – Bartoň, Frais. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 821. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1.

AZ Havířov: Šimonů – Kunc, Michálek, Valenta (A), Ševčík, Ficek, Vosátko, Ščurek – Karafiát, J. Křivohlávek, Klimša (A) – Bednář, Haas (C), Franek – Apolenář, Ćmiel, Antoníček – Kratochvil, Spratek, Pawliczek – Tvrdý.
HC Nový Jičín: Hořejší – Dudáš, Andrýsek, J. Holáň, Hruška, Hanák, D. Holáň, Gřesík, Báchor – Svoboda, Kafka, Škarka – Zdeněk, Hilšer, Gebauer (C) – Flok, Berka, Hudeček – J. Sluštík (A), Konečný, Maliník (A).

První třetina odstartovala aktivní hrou AZetu. Bohužel byla celá třetina tak nějak ospalá a postupem třetiny se dostával i Nový Jičín do šancí. Od modré střílel hostující Dudáš, ale dobré měli i jeho spoluhráči, kteří se málem dostávali i do situací jeden na jednoho.

Havířovskou smečku ale v 17. minutě rozjásal Lukáš Bednář, který po Haasově přihrávce ujel obraně Ďáblů a střelou nahoru o tyčku dostal puk za hostujícího brankáře, 1:0. Zbytek třetiny byl jako začátek, AZ byl střelecky výraznější, ale brankář Hořejší všechny střely zlikvidoval. Do šatny se šlo za vedení AZetu 1:0.

Druhá perioda odstartovala tak, jak první skončila. AZ byl aktivnější ale opět chyběla přesnost zakončení. Nový Jičín ale daroval Havířovu přesilovku, ve které pálil po přihrávce Franka Bednář, puk proletěl vedle branky.

V 31. minutě povstala Gascontrol aréna podruhé. Petr Antoníček dorazil puk po zmatku v brankovišti do brány a zvýšil na 2:0. O tři minuty později střílel z levého kruhu Roman Maliník, a i se štěstím prostřelil brankáře Šimonů, když trefil mezeru mezi betony v momentě, kdy se Šimonů zvedal.

Dobrou příležitost měl i Nový Jičín hned po kontaktním gólu, když Berkovu střelu dorážel Gebauer, Šimonů ale udržel na ledě vše, co měl a gól nepřipustil.

Do třetí třetiny Havířov vstoupil pravou nohou, již po dvou minutách skóroval David Klimša, který precizně tečoval střílenou přihrávku Lukáše Bednáře a zvýšil na 3:1. Minutu po polovině periody poslal výbornou střelu David Klimša a poslal puk do levého horního růžku Hořejšího branky, 4:1.

Krátce po Klimšově gólu skóroval Jan Křivohlávek, který z pravého kruhu, střelou na lapačku, zvýšil na 5:1. V závěru zápasu, v signalizované výhodě pro Havířov, dorážel do odkryté branky, nikým nehlídaný Jiří Tvrdý a ušetřil tím hosty dalšího vyloučení.

Další góly již nepadly, a tak se domácí Havířov radoval z tříbodového vítězství nad Novým Jičínem 6:1.