Havířov zničil na domácím ledě Velké Meziříčí vysoko 12:3!

Josef Nudera | 09.12.2023

V rámci 22. kola 2. hokejové ligy se s domácím AZ Havířov střetlo HHK Velké Meziříčí. Havířov o osudu utkání rozhodl už v první třetině, kterou vyhrál 4:0. Domácí pak postupně navyšovali své vedení, rozjeli brankostroj, který se zastavil až na výsledku 12:3. Řada hráčů si ještě vylepšila osobní statistiky. Další utkání hraje Havířov opět doma, a to v sobotu 16. 12. 2023, kdy vyzve Hodonín.

2. liga - 22.kolo so 9.12.17:00
AZ Havířov - Horácký klub Velké Meziříčí
12:3
(4:0, 3:0, 5:3)

Branky a nahrávky: 9. Apolenář (Ševčík, Mrva), 11. Klimša (Ficek), 12. Spratek, 18. Bednář (Klimša, Šindelka), 22. Spratek (Ščurek, Mrva), 24. Apolenář (Kunc, Tvrdý), 24. Franek (Ćmiel, Kratochvil), 47. Franek (Ćmiel, Kratochvil), 47. Tvrdý (Spratek, Kunc), 52. Bednář (Kunc, J. Křivohlávek), 54. Ševčík (Franek, Klimša), 57. J. Křivohlávek (Kunc, Franek) – 43. Kuba (Vedral), 48. Strnad (Doležal, M. Juda), 49. Krajč (Kochánek). Rozhodčí: Rapák – Návrat, Veselý. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 810. Průběh utkání: 7:0, 7:1, 9:1, 9:3, 12:3.

AZ Havířov: Šindelka – Kunc, Vosátko, Ščurek, Ševčík, Valenta (A), Havlík, Ficek – Bednář, J. Křivohlávek, Klimša (C) – Kratochvil, Spratek, Franek – Apolenář, Ćmiel, Mrva (A) – Tvrdý.
Horácký klub Velké Meziříčí: J. Juda (24. P. Juda) – Ambrož (C), Lašák, Slabý (A), Trnka, Kochánek, D. Dolníček I, Orsech, A. Svoboda – Juráň, Křenek (A), T. Handl – Strnad, M. Juda, Doležal – Krajč, Burian, Kotrba – Kuba, Šantora, Vedral.

Zápas mezi Havířovem a Velkým Meziříčím začal pomalu a na první větší akci jsme museli čekat do 9. minuty, když se k dorážce dostal Jakub Mrva, ale trefil pouze Judu. Ve stejné minutě otevřel stav utkání Jakub Apolenář, který se prosadil střelou k tyčce – 1:0.

V 11. minutě se dostal po několika odrazech k puku před brankou David Klimša, který měl před sebou zcela prázdnou branku – 2:0. Ve 12. minutě se prosadili domácí i potřetí, a to ve vlastním oslabení. Daniel Spratek si vypíchnul puk ve středním pásmu, ujel a prostřelil brankáře Judu – 3:0.

Hrůznou první třetinu pro hosty dokonal Havířov ještě v 18. minutě. David Klimša dokázal ve středním pásmu vypíchnout puk a nahrát ho na hůl Lukáše Bednáře, který opět ujel, položil si brankáře Judu a s přehledem mu zasunul puk do branky – 4:0.

Hosté se do šancí dostávali sporadicky, a když tak Šindelka měl snadnou práci. V poslední minutě ještě ujel havířovský Jiří Tvrdý, zakončení skončilo na pravé tyčce.

Ve 22. minutě utkání dostal Petr Ščurek puk na Daniela Spratka, který z pravého kruhu prostřelil Jaroslava Judu – 5:0. O dvě minuty později se v Havířově znovu slavilo. Jakub Apolenář vystřelil od modré čáry zápěstím tak přesně, že puk skončil nad ramenem Judy až v brance – 6:0. Už po 10 sekundách od této branky se domácí prosadili znovu. Po souhře Kratochvila s Ćmielem se dostal k dorážce Tomáš Franek, který procedil puk za Judu – 7:0.

Sedmá branka Havířova byla poslední kapka pro brankáře Jaroslava Judu. Do branky se postavil Petr Juda. A měl ihned spoustu práce s rozjetým Havířovem. Hosty ale neskutečně držel, což potvrzuje i zneškodnění dvou velkých šancí Křivohlávka a Ćmiela.

Azet se ve druhé polovině druhé třetiny dostával často do velkých šancí, kdy byli domácí sami před brankářem Judou, ale velkou příležitost Kratochvila z 33. minuty dokázal Juda efektivně vytáhnout mimo branku. Pochvalu si hostující brankář zaslouží i po akci Apolenáře, kdy dokázal odrazit puk z bezpečné pozice od branky. Hosté hráli v závěru druhé třetiny ještě oslabení, ale v něm už branka nepadla.

Ve 43. minutě se podařilo hostům poprvé skórovat. Z nenápadné akce se prosadil Tadeáš Kuba – 7:1. Ve 47. minutě se podařilo Havířovu poprvé prostřelit střídajícího Petra Judu. Tomáš Franek dotlačil puk za záda hostujícího brankáře – 8:1. Po 10 vteřinách se domácí prosadili znovu. Spratek našel Jiřího Tvrdého, který si najel mezi kruhy a prostřelil švihem Judu - 9:1.

Ve 48. minutě se hosté znovu kousli a dokázali přidat druhou branku. Po souhře Doležala se Strnadem se prosadil Milan Strnad – 9:2. O minutu později se Valašské Meziříčí prosadilo z nenápadné akce, kdy se dokázal trefit Samuel Krajc mezi tělo a levou tyčku – 9:3.

V 52. minutě dokázal využít Havířov přesilovou hru a vsítit tak desátou branku. Po souhře Křivohlávka s Kuncem se dostal puk na modrou čáru k Lukáši Bednářovi, který příklepem prostřelil Judu – 10:3. V 54. minutě se podařilo AZetu využít i další nabídnutou přesilovku. Od modré čáry se podařilo Ondřeji Ševčíkovi prostřelit Judu – 11:3.

A to nebylo všechno. Domácí hráči byli i nadále při chuti a dokázali se ještě jednou prosadit. Jan Křivohlávek si najel mezi kruhy a prostřelil švihem brankáře Judu nad rameno – 12:3. V poslední minutě se ještě dostal k tvrdé střele Ficek, ale puk skončil pouze na brankáři hostů.

Havířov vyhrál 12:3 a zapisuje si do tabulky dalších tři body. Doma dále zůstává neporažen.