Havířovská kanonáda nad posledním týmem

Michal Farmačka | 09.03.2024

V posledním zápase základní časti přivítal domácí Havířov na svém ledě soupeře z Velkého Meziříčí. Po vyrovnané první třetině přišly dvě gólově nabité třetiny, které celkem přinesly 17 gólů. Havířov utkání zvládl na výbornou a s domácím publikem se před play - off rozloučil vítězně.

2. liga - 44.kolo so 9.3.17:00
AZ Havířov - Horácký klub Velké Meziříčí
17:1
(1:0, 8:0, 8:1)

Branky a nahrávky: 13. Ćmiel (Apolenář, Mrva), 21. Klimša (J. Křivohlávek), 23. Franek (Bednář, Ševčík), 24. Karafiát (Ščurek, Klimša), 25. Pawliczek (Mrva, Ševčík), 26. Vosátko (Antoníček, Apolenář), 28. Franek, 32. Franek (J. Křivohlávek, Haas), 38. Klimša (Karafiát, J. Křivohlávek), 41. Klimša (J. Křivohlávek, Karafiát), 42. Franek (Haas, Bednář), 45. Karafiát (Klimša, Valenta), 46. Mrva (Klimša, Kunc), 48. Spratek (Franek), 56. Franek (Kratochvil), 56. Kratochvil (Valenta, Spratek), 58. Mrva – 57. Doležal (Paleček, Vedral). Rozhodčí: Koziol – Konvička, Klimek. Vyloučení: 4:2. Využití: 2:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 1036 . Průběh utkání: 16:0, 16:1, 17:1.

AZ Havířov: Sachr – Kunc, Michálek, Valenta, Ševčík, Ficek, Vosátko, Ščurek – Karafiát, J. Křivohlávek, Klimša (A) – Bednář, Haas (C), Franek – Kratochvil, Spratek, Pawliczek – Apolenář, Ćmiel, Antoníček – Mrva (A).
Horácký klub Velké Meziříčí: P. Juda – Slabý (A), D. Dolníček II, Lašák, Orsech, Ambrož (C), Kochánek – M. Juda, Kotrba, Paleček – Burian, Doležal, Vedral – Hrnčíř, Bíbr, Šantora.

První třetina byla velmi vyrovnaná. Do dobrých příležitostí se dostávaly oba týmy, ale góly nevytěžily. O tom, že je Havířov dobře sehraný se přesvědčil skoro dvoumetrový velikán 4. havířovského útoku Matouš Ćmiel, který dostal pěknou přihrávku z pravého rohu od Jakuba Apolenáře a střelou mezi betony otevřel skóre sobotního klání.

Ve druhé třetině musel mít každý divák oči do jedné strany. Havířov totiž deklasoval hosty hned osmi góly! V prvních pěti minutách se domácí Havířov trefil čtyřikrát a určil směr utkání. David Klimša si nadělil k 35. narozeninám gól, když u levé tyčky pomátl brankáře a zpoza brankové čáry zasunul puk do branky, 2:0. Když se za 2 minuty prosadil Tomáš Franek, přiblížil se historickému rekordu v počtu bodů v 2. lize, 3:0. Gólová hostina pokračovala i nadále, Jiří Karafiát se dobře vytočil před brankářem Judou a přidal další položku do zápasové účtenky. V čase 24:31 výborně zakončil akci domácích Dominik Pawliczek, když dostal přihrávku přes osu hřiště od Jakuba Mrvy a bylo to 5:0.

David Vosátko nešetřil hostující obranu a z otočky od modré čáry, spíše nahozením, dostal puk do branky pošesté. Tomáš Franek pokračoval v gólovém účtu, a ještě do poloviny zápasu prostřelil hostujícího brankáře posedmé. Jeho střela nejdříve vypadala jako neškodná, ale brankáři propadla mezi betony do brány. Když se z pravé strany napřáhl a vystřelil Tomáš Franek, přidal osmý havířovský gól. Gólové hody uzavřel až David Klimša, který střelou z mezikruží překonal Judu podeváté v zápase.

Byla to bláznívá třetina, ale třetí byla ještě víc.

Do dvou minut závěrečné třetiny nasázel Havířov další dvě branky. Nejdříve David Klimša, který si svoje narozeniny okořenil hattrickem, a poté Tomáš Franek, který nabídku na hattrick neodmítl a navýšil na 11:0. Touto trefou vyrovnal rekord v počtu bodů v jedné sezóně 2. ligy. Havířovu se dařilo skórovat z každé pozice. Důkazem toho byl gól Jiřího Karafiáta, který dokázal prostřelit bránícího hráče i brankáře a přidal gól s pořadovým číslem 12. Třináctou branku přidal po skvělém úniku Jakub Mrva a navýšil na demoličních 13:0. Daniel Spratek poté přidal nádherný gól, když skvěle tečoval střelu Tomáše Franka a vstřelil gól na na 14:0. Touto asistencí Tomáš Franek zmíněný rekord překonal a nastavil tak novou hranici.

Patnáctou a šestnáctou branku od sebe dělilo pouze 7 sekund. Přihrávku Šimona Kratochvila nejdříve využil Tomáš Franek, 15:0, a poté přidal hned po buly gól Šimon Kratochvil, když se dokázal proškrábat mezi dvěma bránícími hráči. Gól útěchy dal v čase 56:47 Jiří Doležal, když dokázal backhandem překonat bezmocného domácího brankáře, 16:1. Posledním hřebíčkem do hostující rakve byl gól Jakuba Mrvy, který vystihl rozehrávku hostů a zakončením mezi betony dal sedmnáctý a poslední gól.

Havířov doma deklasoval poslední Velké Meziříčí, kterému nadělil hned sedmnáct gólů.