Havířovští mají sedmou výhru v řadě, ve 28. kole porazili Valašské Meziříčí

Klára Bártková | 10.01.2024

Ve středeční podvečer čekal havířovské hokejisty třetí venkovní zápas v řadě. Utkání, jehož úvodní buly bylo naplánováno na 18:00, zahájil lépe AZet, který už po čtyřech minutách vedl o dvě branky. Domácí Bobři se svým soupeřem nedokázali udržet krok a skórovali jen jednou. AZet si tak i díky dalším vstřeleným gólům mohl dokráčet pro plný bodový zisk.

2. liga - 28.kolo st 10.1.18:00
HC Bobři Valašské Meziříčí - AZ Havířov
1:5
(0:2, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 35. Foltýn (Vavřík, Stodůlka) – 2. Franek (Bednář, Spratek), 4. Ćmiel (Antoníček), 31. Ševčík, 48. Karafiát (Ševčík, Kratochvil), 55. Karafiát (J. Křivohlávek). Rozhodčí: Čech - Bartek, Vojtášek. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 189.  Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5.

HC Bobři Valašské Meziříčí: Ševců – Holiš, Sviták, Velikovský, Baroš, Foltýn, Liss – Kozubík, Vávra (A), Pokorný – Kuchařík, Vavřík (A), Stodůlka – Melenovský, Martiník, Finsterle (C) – M. Urban, Romančík, Kočí
AZ Havířov: Šimonů - Vosátko, Kunc, Ševčík, Valenta (A), Michálek, Ficek, Havlík - Karafiát, Křivohlávek (A), Apolenář - Franek, Haas (C), Bednář - Pawliczek, Spratek, Kratochvil - Antoníček, Ćmiel, Tvrdý - Pavlík

Valašské Meziříčí šlo už v úvodní minutě do čtyř. AZet na nic nečekal a tuto první příležitost využil hned v čase 01:17, kdy si Tomáš Franek vypálil z první zpoza levého kruhu, Ševců byl proti tomuto zakončení úplně bezmocný - 0:1. Netrvalo to dlouho a Havířov se radoval znovu, neboť Matouš Ćmiel vystihl rozehrávku domácího celku a od modré čáry se vydal sám na brankáře. Ten ani v této situaci nedokázal zasáhnout, protože havířovský útočník procpal puk přes jeho beton do brány - 0:2

V první třetině už moc zajímavých akcí k vidění nebylo. Až ke konci musel domácí brankář dávat velký pozor. Hodně nebezpečně se k němu totiž protáhl Pawliczek a o malou chvíli později to podobně zkoušel Karafiát. Nicméně oba pokusy havířovských útočníků skončily jen na připravených betonech.

Na začátku prostředního dějství se domácí dostali do přečíslení, nevyřešili ho však ideálně, protože Šimonů nakonec vůbec nemusel zasahovat. V dobré situaci se ocitl také Havířov. Po vlastním zakázaném uvolnění se totiž navrátilec do AZetu Antoníček protlačil před brankáře, jenže recept na něj nenašel. O pár chvil poté už mohli hosté zvedat ruce nad hlavu. Ondřej Ševčík si najel do pravého kruhu, odkud zamířil do horního růžku branky - 0:3. Ševců se sice natahoval na puk, ale nezachytil ho.

I když pak Valašské Meziříčí hrálo oslabení, tak dokázalo skórovat. Michael Foltýn totiž nezaváhal a našel místo u tyče - 1:3. Stejně jako závěr první dvacetiminutovky, i konec té druhé byl hodně hektický. Křivohlávek se pokusil několika kličkami zmást domácího brankáře a necelou půl minutu před druhou sirénou už se hosté znovu radovali po ráně Franka, jenže domácí obrana puk na poslední chvíli odeslala pryč.

V závěrečné periodě měli sice domácí pár šancí, nicméně žádnou z nich využít nedokázali. Naopak AZet díky Jiřímu Karafiátovi, který se trefil do vrchního růžku, vedl znovu o tři branky - 1:4. Právě Jiří Karafiát se postaral také o poslední pátou branku Havířova, tentokrát puk z těsně blízkosti dorazil za záda domácího gólmana - 1:5.

Jiří Raszka (trenér AZ Havířov): Vstup do utkání jsme měli dobrý, ale dneska nám to tam bohužel tolik nepadalo. Jejich brankář předvedl skvělý výkon a pochytal nám několik stoprocentních šancí, takže soupeř pořád cítil nějakou šanci. Musím dnes vyzdvihnout naši hru dozadu, naopak nám ale drhl přechod přes střední pásmo.

Zítra vám přineseme rozšířený ohlas hlavního trenéra!