K nezastavení! Havířov devíti brankami smetl Valašské Meziříčí

Klára Bártková | 11.10.2023

Rozjetá havířovská družina se ve středu vydala do Valašského Meziříčí, aby se pokusila navázat na výkony z předchozích zápasů. A povedlo se, úvod zápasu sice nebyl ideální, ještě během úvodní dvacetiminutovky si však AZeťáci vytvořili tříbrankový náskok. I přes potíže s rolbou utkání po delší pauze pokračovalo a Havířov své vedení navyšoval a zastavil se až v tu chvíli, kdy na světelné tabuli svítilo skóre 0:9.

2. liga - 6.kolo st 11.10.18:00
HC Bobři Valašské Meziříčí - AZ Havířov
0:9
(0:3, 0:6, 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Klimša (Franek), 9. J. Křivohlávek (Klimša), 11. Franek (J. Křivohlávek), 26. Pavlík (Kunc), 28. Franek (J. Křivohlávek, Klimša), 34. Kratochvil (Ćmiel), 36. Mrva (Spratek, Ščurek), 37. Apolenář (Franek, Ćmiel), 39. Franek (J. Křivohlávek). Rozhodčí: Šutara - Hladík, Návrat. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 224. Průběh utkání: 0:9.

HC Bobři Valašské Meziříčí: Ševců (41. Slovák) – Velikovský, Holiš, Liss, Kočí, Sviták, Martiník – Melenovský, Vávra, Kozubík – Romančík, Finsterle (C), Andris – Pokorný, Vavřík (A), Stodůlka – M. Urban, Martinec, Kuchařík
AZ Havířov: Sachr – Vosátko, Kunc, Ševčík, Valenta, Ščurek, Ficek, Havlík – Franek, J. Křivohlávek, Klimša (A) – Pawliczek, Spratek, Mrva (A) – Kratochvil, Ćmiel, Apolenář – Haas (C), Pavlík, Tvrdý

Duel pátého celku s prvním odstartoval na zimním stadionu ve Valašském Meziříčí ve středečních 18:00. Domácí sice začali nadějně, když vyhráli úvodní vhazování a přesunuli se před chytajícího Sachra, ten si však první střelu Melenovského z pravé strany pohlídal. V pozoru musel být i o malou chvíli později, kdy Bobři zakončovali znovu. Havířov následně předvedl rychlý protiútok, díky kterému šel v čase 02:34 do vedení.

David Klimša dostal výbornou přihrávku na pravou stranu, odkud našel místečko u tyče, které si domácí brankář nedokázal pohlídat – 0:1. Ač mohli Bobři zahrozit ze dvou přesilových her, nepovedlo se jim to. Havířov minuty ve čtyřech zvládl a jen malou chvíli potom, co se vyloučený hráč vrátil na led, vsítil druhou branku.

Klimša si najel na levý kruh a posunul puk Janu Křivohlávkovi, který bez potíží zakončil do odkryté brány – 0:2, svou branku neoslavil a není se čemu divit, v dresu Valašského Meziříčí totiž strávil předchozí dvě sezóny. O dvě minuty později se havířovští hokejisté radovali znovu, jelikož domácí gólman nahrál přímo na hokejky hostujících útočníků a Tomáš Franek nezaváhal a vedení AZetu zvýšil – 0:3.

Druhá třetina měla začít po klasické přestávce, jenže to by se nesměla pokazit rolba. Dlouho se vůbec nevědělo, zda se ještě bude pokračovat, nicméně rolbu se podařilo spravit, a tak se hráči asi po 45 minutách mohli vrátit na led.

Havířovští nastoupili do prostřední periody velice aktivně, což se jim vyplatilo. Hosté se usadili v útočném pásmu a od pravého mantinelu propálil domácího brankáře Šimon Pavlík0:4. Bobři sice chtěli odpovědět, ale Sachr jim nic nedovolil. V početní výhodě to byli naopak svěřenci Jiřího Raszky, kteří znovu pálili přesně. Svůj druhý přesný zásah přidal velice ostrou střelou Tomáš Franek0:5

Zhruba v polovině utkání vyhrál AZet vhazování před valašskomeziříčským brankářem, k puku se dostal Šimon Kratochvil, jenž střelou z první strážce domácí branky překonal – 0:6. AZeťáci navíc stále neměli dost, nejdříve zakončoval Ščurek, ale puk se zastavil jen v klubku hráčů před bránou, o pár chvil později si však střelou z pravého kruhu mnohem lépe počínal Jakub Mrva 0:7.

Od sedmého gólu neuběhla ani minuta, když se skóre měnilo znovu. Jakub Apolenář totiž dostal puk před brankoviště a Ševců s jeho pohotovým zakončením nedokázal nic udělat – 0:8. Ještě v téže části Tomáš Franek završil svůj hattrick, když po Křivohlávkově přihrávce zamířil do středu brány – 0:9.

Na začátku poslední třetiny došlo ke střídání v domácím brankovišti, místo chytajícího Ševců nastoupil Slovák, jenž hned musel zasahovat proti několika střelám. Sachr měl taky práci, Svitákovo zakončení na hruď však lapil bez problémů. Hrálo se sice z jedné strany na druhou, nicméně žádná branka už nepadla.

Jiří Raszka (trenér AZ Havířov): Dneska se nám nepovedl začátek zápasu, soupeř měl dvě gólovky, kdy jsme si to vůbec nepohlídali, ale právě tyhle situace nám asi pomohly. Pak jsme odpověděli rychlými brankami, kterými jsme se dostali do klidu. Začali jsme hrát lépe, vytvořili si několik šancí a už to bylo lepší, pak sice přišla delší pauza, kdy se vůbec nevědělo, co bude, ale tady musím naše kluky pochválit, protože k tomu přistoupili opravdu dobře. Soupeře jsme přehrávali, napadali nám tam góly, ale hlavně jsem spokojen s naší hrou. Do závěrečné třetiny jsme šli s tím, že musíme pomoct Sachymu, aby po těch předchozích zápasech, kdy nějaké branky inkasoval, odešel s nulou, což se povedlo a jsme za takový výsledek spokojeni.

Během zítřejšího dne se můžete těšit na delší hodnocení dnešního zápasu!