MDO: Třinec vyhrál díky povedené první třetině

Petr Miklas | 17.11.2015

Po poměrně opatrném začátku se Třinec prosadil v 5. minutě, když v polovině první části přidal další branku, narostla mu křídla. Oceláři z tlaku vytěžili další dvě branky a první periodu vyhráli 4:0. Zbylé dvě třetiny už byly vyrovnané, AZet se snažil hrát aktivně až do konce, ale Třinec si vedení pohlídal.

ELMD - 17.kolo út 17.11.17:30
AZ Havířov - HC Oceláři Třinec
2:6
(0:4, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 30. Bambula (Tomeček, Revaj), 43. Damps (Máca) – 5. Indrst, 11. Plandor (Kvasnica, Tománek), 12. Raška (Peterek, Srníček), 19. Indrst (Peterek, Raška), 32. Patlevič (Peterek, Raška), 53. Plandor. Rozhodčí: Kubičík – Ševčík, Marek. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 117. Střely na branku: 29:34. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5, 2:5, 2:6.
AZ Havířov: Šembera (od 31. Dufek) – Zíková, Pavelek, Grygar, Máca, Adámek, Čípera – Janeček, Byčkov, Tomeček, Revaj, Malysz, Pindel, Zíka, Bambula, Přeček, Damps.
HC Oceláři Třinec: Ochman – Patlevič, Konderla, Srníček, Homola, Michálek, Marguš – Radzienciak, Raška, Čmiel, Plandor, Peterek, Tománek, Korčák, Indrst, Miklér, Rybnikár, Kvasnica.

Dnešní utkání začalo opatrně, malinko aktivnější byl Třinec, který měl i nějaké střelecké přiležitosti. Oceláři také vstřelili první gól, úspěšným střelcem byl na konci 5. minuty Filip Indrst, který se prohnal do útočného pásma po pravém křídle, mohl nahrát lépe postavenému spoluhráči, ale rozhodl se vystřelit a trefil se přesně k pravé tyči Šemberovy branky. Hosté si ještě zvýšili sebevědomí, když v polovině 11. minuty přidal druhou branku po závaru před Šemberou Jiří Plandor. Od té chvíle na ledě dominovali a už o minutu později se prosadil Adam Raška, který po Peterkově zadovce zakončoval do odkryté branky.

Po třetí inkasované brance se domácí pouze bránili, nedostávali se do šancí a v 19. minutě inkasovali počtvrté, když situaci 2 na 1 nahrál Petrek přesně na hůl Filipa Indrsta, jenž zakončil do odkryté Šemberovy branky. Po první části tedy Třinec vedl 0:4.

Ve druhé třetině jsme viděli úplně jiný obrázek, AZet srovnal hru a hned na začátku druhé části měl obrovskou šanci, kdy hostujícím obráncům ujel Damps, jeho střelu Ochman vyrazil, ale neměl puk pod kontrolou a tak se k dorážce dostal Pavelek. Situace před Ochmanem byla nepřehledná, domácí hráči se začali radovat, jenže rozhodčí rozpažil a gól z toho nebyl.

Hokejisté Havířova se dočkali až v polovině utkání, když Jan Bambula využil přesilovku. Ale početní výhodu využil ve 32. minutě i hostující Lubomír Patlevič, který dorazil Peterkovu střelu. O pět minut později měl obrovskou šanci domácí Damps, který byl sám před Ochmanem, měl spoustu času k zakončení, ale na hostujícího brankáře si nepřišel. Po vyrovnané druhé třetině platil stav 1:5.

Třetí třetina se podobala prostřední části jako vejce vejci. Už ve 43. minutě snížil na 2:5 Dariusz Damps, který se prosadil povedenou bekhendovou střelou. O deset minut později ale přidal šestou branku Třince Jiří Plandor, když vystihl Grygarovu rozehrávku a přesnou střelou nedal Dufkovi šanci.

Havířovští hráči se i nadále pokoušeli o aktivní hru, ale obrana Třince je k ničemu nepouštěla. Proto nakonec utkání skončilo 2:6, o vítězi rozhodla první třetina, kterou Oceláři vyhráli 4:0.

Tomáš Potěšil (HC AZ Havířov): Třinec přijel na utkání v nejlepší možné sestavě, což svědčío tom, že z nás měli určitý respekt. Absence našich několika hráčů a vytíženost dalších šesti hráčů, kteří odehráli v šesti dnech čtyři a někteří pět utkání, se musela projevit. Udělali jsme několik nevynucených chyb, které Třinec potrestal a my jsme neměli již sílu dopředu. Musím ale kluky pochválit, že bojovali a snažili se hrát až do konce. Musíme si odpočinout a v neděli ve Vítkovicích získat dva body které potřebujeme k postupu do čtyřky. Věřím že se o svoji šanci budeme prát až do konce.