Mladší dorost veze 2 body z Třince!

Petr Miklas | 03.10.2015

V Třinci dnes bylo k vidění atraktivní utkání mladších dorostenců domácích Ocelářů a jejich vrstevníků z Havířova. Zápas přinesl spoustu šancí, AZet se dostal do vedení, ale domácí otočili. V závěru přišlo vyrovnání Havířova a v prodloužení naši mladíci získali bod navíc, když Potočný nadvakrát překonal brankáře domácích.

ELMD - 8.kolo so 3.10.13:30
HC Oceláři Třinec - AZ Havířov
2:3p
(2:1, 0:0, 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 10. Bulava, 10. Rybnikár (Mikler) – 9. Bochnak (Žídek), 57. Žídek (Pliska), 61. Potočný. Rozhodčí: Fiedler – Lederer, Poruba. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 101. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.
HC Oceláři Třinec: Ochman – Bulava, Patlevič, Srníček, Homola, Sz. Radzienczak – Raška, Čmiel, Plandor, Peterek, Korčák, Indrst, Mikler, Rybnikár, Tobiáš Marguš
AZ Havířov: Dufek – Zíková, Pavelek, Grygar, Ševěček, Pliska – Janeček, Tomeček, Revaj, Potočný, Juhász, Bochnak, Zíka, Bambula, Přeček, Žídek

První velkou šanci si v utkání vytvořili Oceláři, až před Dufka se dostal Korčák, který byl ale faulován a zvednout puk nad betony havířovského gólmana už tak nedokázal. Na druhé straně krátce nato zahrozil Revaj, jenž ale z brejku na Ochmana nevyzrál. Po nahození Homoly byl sám před hostujícím gólmanem Čmiel, ani on ale nedokázal úspěšně zakončit. Z úvodní branky se tak radovali hráči AZetu poté, co střela Ernesta Bochnaka prošla do třinecké sítě.

Jenomže z vedení se havířovští mladíci dlouho neradovali, už o necelou minutu později bylo vyrovnáno po přesném pokusu Lukáše Bulavy, který tak zaznamenal svou první branku v kategorii mladšího dorostu. To ale nebylo ze strany Třince všechno a po sedmadvaceti sekundách zvedali Oceláři znovu ruce nad hlavy, když po přihrávce Miklera překonal Dufka Ondrej Rybnikár, druhý premiérový střelec. Hosté mohli vyrovnat zásluhou Potočného, který nejprve napálil pouze tyč a radovat se nemohl následně ani z brejku.

Potočný si jako první vypracoval obrovskou šanci také ve druhé třetině, který se dostal před třineckou branku, ani tentokrát ale hostující útočník na Ochmana nevyzrál. Další příležitost měl na svědomí nejproduktivnější útok Třince, Indrst s Raškou ale nakonec dostrkat kotouč o sítě nedokázali. Do zajímavé pozice se poté dostal znovu Potočný, který ale se střelou pod horní tyč neuspěl.

Krátce po startu třetí části mohl přidat pojistku na vedení Ocelářů Indrst, který si nejprve položil Dufka, poté už ale nedokázal kotouč zvednout nad jeho betony. Mohlo tak být vyrovnáno, střelu Juhásze v přečíslení ale zastavil výborný zákrok Ochmana. Následně tečoval Plandor kotouč těsně nad branku a po střele Jana Žídka z pravého kruhu už tak bylo srovnáno. Vrátit vedení na stranu domácího týmu poté mohl vrátit Indrst, který ale místo odkryté klece trefil pouze tyč.

Duel tak dospěl až do prodloužení, ve kterém třinecký gólman nejprve v početní výhodě vyrazil střelu Matěje Potočného, havířovský útočník ale nakonec dokázal procpat kotouč do sítě a zajistil tak druhý bod pro hosty.

Fotografie z utkání najdete ve fotoglerii.