SDO: AZ po skvělém výkonu porazil Třinec

Petr Miklas | 25.10.2014

Mladí AZeťáci svým výkonem překvapili favorita a i když byl poměr střel 26:37, předvedli soupeři lekci z produktivity. Havířov se dostal až do vedení 5:1, pak však Třinec zabral dvěma brankami snížil, přesto nakonec Havířov zaslouženě zvítězil.

ELSD - 16.kolo so 25.10.13:30
AZ Havířov - HC Oceláři Třinec
6:3
(2:1, 3:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Moravčík (Spálovský), 20. Moravčík (Kurovský), 27. Wróbel (Moravčík, Dudek), 30. Kurovský, 31. Wróbel (Moravčík, Spálovský), 51. Kurovský (Moravčík, Kiss) – 20. Hrehorčák (Haman), 35. Roman (Hrehorčák, Adámek), 36. Poruba (Mach). Rozhodčí: Šutara – Mrákava, Řezáč. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 41. Střely na branku: 26:37. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:3, 6:3.
AZ Havířov: Sonnek – Trombik, Frojda, Dudek, Kiss, Spálovský, Mrowiec - Moravčík, Wróbel, Langer, Peterka, Hendrych, Kurovský, Němec, Macuh, Kosina, Cihlář.
HC Oceláři Třinec: Loubal (od 30. Ochman) – Adámek, Haman, Radzienciak, Bartko, Hrachovský, Janiczek, Valíček – Kofroň, Roman, Hrehorčák – Poruba, Stuchlík, Mach – Sztwiertnia, Flok, Bárci.

Zápas začal poměrně vlažně, hosté nepředvedli své umění naplno a na začátku 3. minuty hráli v oslabení, které však bravurně zvládli. Havířov dostal možnost přesilové hry i v 7. minutě, ale Oceláři předvedli bezchybnou hru v oslabení.

Nakonec se však AZ přecejen radoval, když na konci 9. minuty tečoval Spálovského střelu Dominik Moravčík. Až potom začali být hosté nebezpečnější ale Bárciho šanci zlikvidoval Sonnek. Třinec vyrovnal poslední minutě, když se Patrik Hrehorčák dostal před Sonnka, položil si ho, ale dostal se ze střeleckého úhlu, přesto však dostal puk odrazem od brankáře do sítě. Vyrovnaný stav však trval pouze 16 vteřin, tak rychle dokázal vrátit domácím vedení individuálním průnikem Dominik Moravčík, který svou akci zakončil střelou mezi Loubalovy betony. Poprvé do šaten se šlo za stavu 2:1.

Druhá třetina přinesla střelecké hody. Ve 27. minutě se Kamil Wróbel dostal před Loubala, naznačil ránu golfákem, pak přihrávku a nakonec poslal puk zápěstím nad rameno třineckého brankáře. Na začátku 30. minuty už domácí vedli o tři branky, velkou zásluhu na tom měl brankář Třince, který rozehrál puk za brankou tak, že se dostal k Danielu Kurovskému, který neměl problém trefit prázdnou branku. Tím zápas pro Loubala skončil, v brance Třince jej nahradil Radek Ochman.

Na konci 31. minuty AZ využil přesilovku, když předvedla trojice Spálovský, Moravčík a zakončující Kamil Wróbel krásnou kombinaci. Třinec se však nevzdal, v 35. minutě při přesilovce tečoval Hrehorčákovu střelu Miloš Roman a o minutu později se po pěkné akci prosadil Jan Poruba, který zakončil pod horní tyč. Po dvou třetinách tedy platil stav 5:3.

Do třetí třetiny hosté vlétli s úmyslem dát rychle gól a dostat se na dostřel. Třinečtí si dokázali vytvořit šance, jenže Roman trefil jen Sonnka a Hrehorčák ve vyložené pozici netrefil branku. V polovině třetiny mohli skórovat domácí, ale Macuh v situaci 2 na jednoho přestřelil branku.

Na konci 51. minuty se za obranu Třince dostal Daniel Kurovský, který perfektním blafákem vykoupal Ochmana a zvýšil na 6:3. O dvě minuty později hráli hosté přesilovku, ale nedokázali ji využít, naopak mohli inkasovat, když dostal přihrávku za obranu Hendrych, který ale nedokázal prostřelit Ochmana.

Ve zbytku třetiny už si Havířov výsledek pohlídal a dokráčel k vítězství 6:3.

Tomáš Urbánek (AZ Havířov): V první řadě bych chtěl kluky pochválit za předvedený výkon a za to, že vybojovali důležité tři body s momentálně prvním celkem tabulky. Do zápasu jsme vstoupili parádně, odehráli jsme perfektně první třetinu, dostali jsme se do vedení, ale měli jsme smůlu, když Třinec vyrovnal. Štěstí se k nám zase vrátilo při našem gólu vteřinu před koncem. Vstup do druhé třetiny nám taky vyšel, sehráli jsme skvěle přesilovku a dostali se do vedení 5:1. Pak jsme měli asi desetiminutový výpadek, kdy soupeř dokázal snížit až na 5:3. Ve třetí třetině jsme hráli se zbytečným respektem, ale ustáli jsme desetiminutový tlak a po góle na 6:3 jsme se uklidnili a do konce zápasu jsme si už vedení pohlídali.