Havířovský dorost zakončil 1. část Extraligy porážkou 1:5 se Zlínem

Josef Nudera | 12.12.2011

H A V Í Ř O V - Havířovský dorost dnes nastupovat do utkání, které bylo poslední z první části Extraligy, nyní se už liga rozdělí na úspěšné a méně úspěšné. Do zápasu vstoupili lépe hosté, když využil v 11. minutě přesilovku Pavel Sedláček. V 18. minutě se přidal těsně po skončení početní výhody ještě Juraj Talán a hosté vedli o dvě branky. Druhá třetina pokračovala jako ta první, ale prosadili se i domácí. Za výborný pohyb byl odměněn Daniel Graca, Zlín ale reagoval po hrubce Šimečka, to vsítil branku David Macharáček. Ve třetí části Zlín přidal ještě dvě branky, to se dvakrát prosadil Jakub Řezáč.

Extraliga staršího dorostu - 28.kolo po 12.12.18:00
AZ Havířov - PSG Berani Zlín
1:5
(0:2, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 25. Graca (Pořízek) - 11. Sedláček (Matula), 18. Tomiga (Matula), 31. Macharáček, 41. Řezáč, 52. Řezáč (Talán). Rozhodčí: Fiala - Konvička, Čaja. Vyloučení: 4:5 navíc Skočík (ZLN) 10 min. OT. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 88. Střely na branku: 30:39. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5.
AZ Havířov: Šimeček - Gawlas, Klečka, Bahounek, Bureš, Staš, Flamík, Ryška, Graca, Matěj, Pořízek, Bednář, Synek, Potočný, Plhoň, Caruk, Stanislav, Křibík, Kozaczka, Vyčesaný, Školoud
PSG Berani Zlín: Haloda - Řezáč, Stuchlík, Velčovský, Matula, Macharáček, Kužílek, Kratochvíl, Talán, Tomiga, Skočík, Zaremba, Hlaváč, Dalajka, Sedláček, Mika, Hrazdíra, Galuška, Malý

Do utkání vletělo PSG jako uragán. Dokonce ve 2. minutě trefil Miroslav Zaremba tyčku havířovské brány. Další velkou akci předvedl zlínský Vít Mika, když se po levém křídle prodral do zakončení, které Šimeček pokryl. V 10. minutě putoval na trestnou lavici Radek Pořízek a PSG zahrozilo. V 11. minutě se ve velkém závaru nejlépe zorientoval Pavel SEDLÁČEK a doklepnul puk za Šimečka – 0:1.

AZ pak dostal výhodu přesilové hry, nedokázal ji ale využít. To hosté v přesilovce byli opět nebezpeční. David Macharáček nastřelil už druhou zlínskou tyč. Když už se Havířov ubránil, tak ihned na to inkasoval. Matula vystřelil a Juraj TALÁN tečoval kotouč za Šimečka, nechytatelné – 0:2. Na začátku druhé periody zahrozil Havířov. Školoud vystřelil střelu po ledu, která jen o pár centimetrů minula levou tyčku branky, kterou hájil Haloda.

Havířov nedlouho na to sice nevyužil přesilovku, ale přesně ve chvíli kdy vstoupil na led vyloučený, tak udeřil. Daniel GRACA se dostal ke kotouči a prostřelil Halodu, který už ležel – 1:2. Pak PSG opět rozeznělo tyčky na havířovském stadionu. Nejprve vystřelil ve velkém chumlu jeden ze Zlínských, nedlouho na to si s tyčkami zahrál Patrik Dalajka, kdy se kotouč od jedné odrazil do druhé! Ve 31. minutě už měli hosté ze Zlína ruce nad hlavou opět. Šimeček nahrál kotouč přímo na hokejku Davidu MACHARÁČKOVI , který spolehlivě minely využil, střelou nad lapačku od modré zvýšil na 1:3.

Ve třetí třetině se Havířov prezentoval dobrým bruslením, a to i podle slov trenéra Janečka. Přesto ve 41. minutě si s AZetem zahrál odraz od brusle. Jakub ŘEZÁČ se trefil přesně, tak jak potřeboval a Šimeček byl bez šance reagovat – 1:4. Poté se dobrými akcemi prezentoval Synek, Potočný a Stanislav, ale ani jeden ze jmenovaných, branku nevsítil. Ve 47. minutě Hlaváč nastřelil další z tyček!

V 52. minutě putoval na trestnou právě Jan Potočný a hosté ihned po dvaceti vteřinách trestali. Ke střele z modré se dostal Jakub ŘEZÁČ a velkou ránou propálil všechno, co mu stálo v cestě, a připsal si druhou branku v utkání – 1:5. Havířov ale sympaticky pokračoval a hrál až do konce. Velké šance měl Stanislav, ale nedokázal je využít. A v 59. minutě měl poslední velkou šanci zápasu Denis Klečka, když nedokázal ve velké skrumáži dorazit puk za Halodu.

Martin JANEČEK (HC AZ Havířov 2010) - Navázali jsme na pohyb z utkání v Třinci, kde jsme se výborně pohybovali. Nic méně nám chybí hokejovost a chytrost, taky štěstíčko v koncovce. Pak jsou situace, kterých se musíme vyvarovat. Je potřeba na nich zapracovat, jinak možná do té soutěže vůbec nepatříme. Mužstvo je ochotné pracovat a já jim stále věřím. Myslím si, že dnes přijel soupeř, který byl o třídu někde jinde. Bruslařsky i hokejově, v dovednostech. Naše zápasy teprve přijdou a my se na ně musíme připravit. Jsem rád, že jsme šlapali celých 60 minut, i když stav nebyl příznivý.

Poctivými tréninky a každou tréninkovou jednotku tomu věnujeme. Už se těším na tu přestávku, kdy budeme moci potrénovat. A zlomit trochu tu nepřízeň toho osudu. Bude to těžké, už to říkám teď, ale to mužstvo je ochotné a myslím si, že pracovat chce. A to je to, nejdůležitější z čeho se musíme odrazit.