Starší dorost: Havířov podlehl po bojovném výkonu Zlínu 2:3

Josef Nudera | 19.11.2011

H A V Í Ř O V - Havířov odehrál aktivně začátek zápasu a dostával se do více příležitostí, které ale ke vstřelení branky nevedly. V 16. minutě bylo nařízeno trestné střílení, které Zlínský Dominik MATULA dokonale využil, druhá perioda přinesla havířovské vyrovnání z hole KŘIBÍKA, když dostal ideální přihrávku od Kotaly. Zlín ale dokázal dvěma brankami reagovat a díky STUCHLÍKOVI s MATULOU, tak vedli 3:1. Třetí perioda přinesla další možnost Havířova vrátit se do zápasu, když Dominik KOZACZKA z nenápadné akce vytěžil branku. Havířov už ale žádnou další šanci nevyužil a nepomohlo mu ani odvolání brankáře a hra v šesti. Zlín si odvezl tři body stejným výsledkem jako ve čtvrtek Třinec 3:2.

Extraliga staršího dorostu - 21.kolo so 19.11.13:30
AZ Havířov - PSG Berani Zlín
2:3
(0:1, 1:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 21. Křibík (Kotala), 45. Kozaczka (Kotala) - 16. Matula, 25. Stuchlík (Dalajka), 38. Matula (Tomiga). Rozhodčí: Mikula - Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 122. Střely na branku: 37:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3.
AZ Havířov: Tomšů (Dohnal) - Ryška, Staš - Graca, Bahounek - Weisser, Flamík - Potočný J., Potočný V. - Křibík, Matěj, Stanislav - Malík, Kozaczka, Kotala - Caruk, Vyčesaný, Klečka - Školoud, Sonnek, Synek
PSG Berani Zlín: Čepila (Svoboda) - Řezáč, Stuchlík, Velčovský, Macharáček, Kužílek - Kratochvíl, Talán, Haničinec, Tomiga, Skočík, Zaremba, Matula, Hlaváč, Dalajka, Mika, Galuška

Do utkání vstoupil Havířov aktivně, první střelu vyslal na Čepilu Adam Weisser, který ale neuspěl. Ve 14. minutě to už hořelo u havířovské branky, střelu Matuly vytěsnil vpádem do rány Flamík, nedlouho na to Vít Míka nastřelil z levého křídla tyčku havířovské svatyně! V 16. minutě bylo nařízeno trestné střílení, které bylo zlomovým momentem první periody. Zlínský Dominik MATULA se přesnou střelou pod lapačku dostal ke gólové radosti – 0:1.

Na přelomu první a druhé třetiny dostal Havířov k dispozici přesilovou hru, kterou nevyužil, ale poté co se hosté dostali do pěti, předvedl Jakub Kotala a Jan Křibík parádní akci. Jakub Kotala poslal ideální přihrávku pod obráncem na Křibíka a Jan KŘIBÍK vyrovnal – 1:1. Ve 24. minutě nastřelil Lumír Galuška tyčku! O minutu později se už ale zlínští mohli radovat. Michal STUCHLÍK trefil dokonale přízemní střelou prostor mezi pravým betonem Tomšů a tyčí volné místo a po parádní střele sklidil pochvalu svých spoluhráčů, zaslouženě – 1:2.

Ve 38. minutě Zlín dokonale zaskočil AZet, když Dominik MATULA , který využil trestné střílení v první třetině, zvyšoval nenápadnou střelou zápěstím, kterou zaskočil i brankáře Tomšů – 1:3. Ve 44. minutě nejprve Jakub Kotala mířil dolů, na pravý beton Čepily, ale brankář zlínského PSG střelu s problémy vyrazil. Když bylo zlínské vyloučení na konci a Tomiga naskočil na ledovou plochu, vystřelil přesnou a překvapivou ránu havířovský Dominik KOZACZKA a vrátil AZetu naději na obrat – 2:3!

Po kontaktní brance se bojovalo o každý milimetr ledu a dokonce se Havířov více prosazoval. Malík v 57. minutě málem překvapil Čepilu střelou z velkého úhlu! Když se Havířovu nepodařilo vyrovnat, vzal si trenér Sztefek oddechový čas. A něco přes minutu hrál se šesti bruslaři v poli. Poslední minuta byla od Havířova téměř dokonalá, puky létaly v pásmu Zlína ohromnou rychlostí a vyrovnání bylo na spadnutí, nakonec se to AZetu nepodařilo. Za závěrečnou snahu si Havířov zasloužil vyrovnat, nicméně Zlín si odvezl za výhru 3:2 tři body.

Stanislav SZTEFEK (AZ Havířov) - Utkání mělo dobrý náboj, podali jsme dobrý výkon a bohužel jsme vyhořeli na proměňování vyložených šancí, a to i v přesilových hrách, kde jsme měli dvě nebo tři obrovské šance i ve třetí třetině, kdy jsme dostali Zlín pod tlak, ale nedokázali jsme z vyložených příležitostí skórovat. Měli jsme na to, aby jsme tento zápas vyhráli, začínáme se zase utápět na tom, že neproměňujeme ty vyložené šance.