AZet padl na nájezdy a z Vyškova se vrací s bodem

Klára Bártková | 02.12.2023

Mrazivá a zasněžená sobota přinesla 20. kolo 2. ligy, ve kterém se AZet vydal do Vyškova. Havířovští vedli celou první třetinu, nicméně pak o svůj náskok přišli a museli dotahovat. Což se jim sice nakonec povedlo, jenže v samostatných nájezdech byli úspěšnější domácí. Havířov si tak připisuje jeden bod.

2. liga - 20.kolo so 2.12.15:00
Hokej Vyškov - AZ Havířov
5:4sn
(0:1, 4:1, 0:2 - 0:0 - 2:1)

Branky a nahrávky: 23. Žižka (Komínek, Lehečka), 25. Janeček (Komínek, Lehečka), 31. Tomajko (Studený), 35. Janeček (D. Štefka, Mikulík), rozh. náj. Popelka – 3. J. Křivohlávek (Klimša, Spratek), 26. Apolenář (Mrva), 45. Klimša (TS), 46. Apolenář (Ćmiel). Rozhodčí: Rapák - Voznička, Frais. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 165. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:4, 5:4.

Hokej Vyškov: Kořének – Holemý, Hefka, Dluhoš, Studený, Mikulík, D. Hohl, Žižka (C) – Krejčiřík, Lehečka (A), D. Vašíček – Janeček, Tomajko, Sebera – Popelka, D. Štefka, Ramert – Komínek (A
AZ Havířov: Šindelka - Vosátko, Kunc, Ševčík, Valenta (A), Ficek, Ščurek, Havlík - Franek, Křivohlávek, Klimša (C) - Bednář, Spratek, Kratochvil - Mrva (A), Ćmiel, Apolenář - Middleton, Tvrdý

Na úvodní branku utkání nemuseli diváci čekat dlouho, neboť už v čase 02:30 se radovali hosté. Spratek sice z prostoru před brankou nedokázal překonat vyškovského brankáře, nicméně dorážka Jana Křivohlávka už za záda Kořénka propadla – 0:1. Chvíli nato Havířov opět zahrozil, když se dostal do přečíslení tři na jednoho. Jenže Bednářovi se nepodařilo procpat puk na své spoluhráče, a tak z této situace nic nebylo. Několik šancí si pak vytvořil i Vyškov, hostující celek ale podržel brankář Šindelka.

Začátek druhé periody byl hodně nervózní z obou stran, ani jednomu týmu se nedařilo udržet se na puku. Přece jen se po necelých třech minutách měnilo skóre. To když se mezi kruhy ocitl Tomáš Žižka, jenž zamířil přímo pod víko, bylo tedy srovnáno 1:1. Navíc neuběhly ani dvě minuty a Vyškov slavil znovu. Šindelka totiž první ránu vyrazil před sebe, kde se nacházel Michal Janeček, který kotouč dorazil do brány – 2:1

Avšak ani toto skóre nevydrželo moc dlouho, protože AZet srovnal. Jakub Apolenář se zmocnil odraženého kotouče a vystartoval na brankáře, kterého překonal střelou mezi betony – 2:2. Zanedlouho čelil vyškovský brankář dalšímu nájezdu, Ćmiela ale vychytal. Vyškovští si své vedení vzali zpět, Šindelka se totiž soustředil na jednu stranu a nestihl se v bráně přesunout, proto mohl Matěj Tomajko zakončovat do prázdné – 3:2. Havířov začal chybovat v obraně a Vyškov toho využil. Domácí se dostali hodně blízko k bráně a Michal Janeček našel malý prostor pod betonem havířovského gólmana – 4:2.

Na začátku posledního dějství se jeden z havířovských hráčů přibližoval k bráně, byl ale nedovoleně zastaven a za tento zákrok bylo nařízeno trestné střílení. K tomu se postavil David Klimša, jenž s pukem několikrát zamíchal a pak ho zametl mezi betony – 4:3. Fanoušci ve Vyškově se rozhodně nemohli nudit, protože stav utkání se znovu rychle měnil. Jakub Apolenář se natáhl na vyražený kotouč a umístil ho ke vzdálenější tyči – 4:4.

V základní hrací době už nikdo neskóroval, proto se pokračovalo prodloužením. V něm se sice domácí dostali do několika dobrých šancí, ale Šindelka je všechny zneškodnil. Ani po 65 minutách nebylo rozhodnuto, takže na řadu musely přijít samostatné nájezdy. V těch Adam Popelka rozhodl o tom, že bonusový bod zůstane ve Vyškově – 5:4sn.

Jiří Raszka (trenér AZ Havířov): Z toho pohledu, že jsme se zase vrátili do zápasu, je ten bod možná dobrý. Nicméně poslední dva zápasy nebyly z naší strany ideální. My si prostě nemůžeme dovolit v každém utkání vypadnout na 20 minut. Minule jsem říkal, že jsem hlas zvyšovat nemusel, dnes to ale bylo naopak. Protože se to pořád opakuje a my tak nemůžeme hrát. Už od prvních minut musíme svému soupeři ukazovat naši sílu a to, kdo má na hřišti dominovat… Ale pokud bych měl být trochu optimistický, tak je samozřejmě dobře, že hrajeme taková těžká utkání, protože nám můžou jen pomoct.