Souboj prvního s druhým vyhrál AZ, Vyškov jede domů s prázdnou

Petr Miklas | 21.10.2023

AZ vyhrál 7:3, ale vítězství se nerodilo lehce. Hráči AZetu si vypracovali náskok 3:1, jenže hosté dokázali srovnat. Havířovu pomohla přesilovka 5 na 3, kterou využil a využil i následnou klasickou přesilovku. Vyškov měl dlouhou přesilovku 5 na 3 na začátku třetí třetiny, jenže domácí hráči ji dokázali ubránit a při své početní výhodě ještě navýšili své vedení na konečných 7:3.

2. liga - 9.kolo so 21.10.17:00
AZ Havířov - Hokej Vyškov
7:3
(2:1, 4:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 9. Haas (Tvrdý, Bednář), 15. Pavlík (Kunc, Haas), 22. Ćmiel, 37. Kunc (Franek, Spratek), 38. Franek (J. Křivohlávek, Klimša), 38. Bednář (Pawliczek), 50. Klimša (Kunc, Franek) – 10. Komínek (D. Hohl), 26. Janeček (Sebera, Štefka), 26. Štefka (Lekeš, Komínek). Rozhodčí: Šico – Gančarčík, Jurčík. Vyloučení: 5:8. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1288. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 7:3.

AZ Havířov: Sachr – Kunc, Vosátko, Valenta, Havlík, Homola, Ficek, Ščurek – Klimša (A), J. Křivohlávek, Franek – Mrva (A), Spratek, Pawliczek – Apolenář, Ćmiel, Kratochvil – Tvrdý, Pavlík, Haas (C) – Bednář.
Hokej Vyškov: Synek (38. Šarman) – Žižka (C), Hefka, D. Hohl, Mikulík, Studený, Dluhoš – Popelka, Štefka, Komínek (A) – Sebera, Lekeš, Tomajko – Janeček, D. Vašíček, Kořenek – Lehečka, Krejčiřík.

První třetina přinesla řadu šancí a také tři branky. V polovině 8. minuty se domácí Franek prosmýkl obranou Vyškova a dostal se až před Synka, ale s forhandovým blafákem neuspěl.

O minutu později už domácí vedli, když rychlou kombinaci s Bednářem a Tvrdým zakončil střelou k pravé tyči Marek Haas. Jenže za další minutu bylo vyrovnáno, protože Tomáš Komínek přebruslil obranu AZetu a střelou pod horní tyč překonal Sachra.

Na konci 13. minuty se dobře uvolnil hostující Vašíček a střelou z mezikruží orazítkoval tyč Sachrovy branky. Na začátku 15. minuty Šimon Pavlík střelou z pravého kruhu poslal puk přesně k pravé tyči Synkovy branky. Po první třetině tak Havířov vedl 2:1.

Na začátku druhé třetiny měl Vyškov přesilovku, ale v ní se prosadil střelou přímo z buly Matouš Ćmiel. Jenže Vyškov se nevzdal a dvěma góly ve 26. minutě srovnal.

Při přesilovce po pěkné kombinaci se Seberou a Štefkou dostal puk bekhendem o levou tyč do branky Michal Janeček. A po rychlém protiútoku po Lekešově nahrávce srovnal Jan Štefka.

Rozhodující byla přesilovka Havířova 5 na 3, kterou ve 37. minutě využil Marcel Kunc, jenž střelou zápěstím z vrcholu levého kruhu poslal puk k levé tyči Synkovy branky. Minutu po něm využil klasickou přesilovku Tomáš Franek, který dorazil puk po Křivohlávkově střele. Tím skončil zápas pro brankáře Vyškova Tobiáše Synka, kterého nahradil Dominik Šarman.

Nového muže v brance hostí za dvacet vteřin přivítal Lukáš Bednář, který po Pawliczkově přihrávce poslal bombu k levé tyči Šarmanovy branky. Po dvou třetinách tak AZet vedl 6:3.

Na začátku třetí třetiny hrál Vyškov skoro dvě minuty přesilovku 5 na 3, ale na rozdíl od Havířova se v této výhodě neprosadil. V 50. minutě využil přesilovku Havířova povedenou tečí David Klimša, čímž dal výsledku konečnou podobu.

AZ tak získal další tři body. Další utkání nás čeká ve středu 25.10. na domácím ledě proti Opavě.