Atraktivní šlágr kola rozhodl Vyškov v prodloužení

Matěj Juřík | 20.01.2024

Šlágr 31. kola přinesl setkání dvou nejlepších týmů východní skupiny – domácího Havířova a Vyškova, který do Gascontrol Arény přilákal 1307 diváků. Vypjatý zápas, který se nesl ve vysokém tempu a nebyla v něm nouze o akci, v prodloužení rozhodl hostující Adam Popelka.

2. liga - 31.kolo so 20.1.17:00
AZ Havířov - Hokej Vyškov
4:5p
(1:0, 0:1, 3:3 - 0:1)

Branky a nahrávky: 6. Bednář (Ševčík), 43. Pavlík (Apolenář, Havlík), 45. Ćmiel (Antoníček, Kunc), 50. Spratek (Pawliczek, Kunc) – 37. D. Hohl (Janeček), 42. D. Hohl (D. Vašíček), 56. Janeček (Tomajko), 58. D. Štefka (Janeček, Komínek), 62. Popelka (Hefka). Rozhodčí: Blaha – Jurčík, Voznička. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1307. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2, 4:5.

AZ Havířov: Šimonů – Kunc, Vosátko, Ščurek, Ševčík, Ficek, Michálek, Havlík – Kratochvil, Karafiát, Klimša (A) – Bednář (A), Haas (C), Franek – Antoníček, Spratek, Pawliczek – Apolenář, Ćmiel, Pavlík.
Hokej Vyškov: Synek (52. Šarman) – Studený, Holemý, Mikulík, D. Hohl, Žižka (C), Hefka – Lekeš, D. Štefka, Krejčiřík – Lehečka (A), Kořenek, D. Vašíček – Janeček, Tomajko, Sebera – Komínek (A), Popelka.

První třetina nabídla hned od začátku atraktivní hokej, který bychom od vedoucích týmů skupiny východ čekali. Hned po necelých šesti minutách hry poslal Ondřej Ševčík z obranného pásma průnikovou přihrávku na Lukáše Bednáře, který se z pravého kruhu nemýlil a poslal puk hostujícímu Synkovi pod vyrážečku. Šance se na obou stranách objevovaly i nadále, několik šancí měl domácí Franek. Z řad hostů několikrát ohrozil branku domácích Komínek, který dokonce i nastřelil horní tyč, všechny jeho střely ovšem zůstaly bez úspěchu. První třetina tak skončila stavem 1:0.

Ve druhé třetině se hra výrazně přiostřila. Oba týmy začaly hrát velmi tvrdě, drsně dohrávaly osobní souboje a nechyběly ani časté šarvátky v obou brankovištích. Přibývalo hraničních zákroků, několik otřesených hráčů zůstalo ležet na ledě. Rozhodčí byli ale i přesto s vylučováním opatrní, v druhé části jsme viděli, stejně jako v první, pouze jeden trest, a to pro Lukáše Bednáře za zásah do oblasti hlavy a krku. Této příležitosti se Vyškov patřičně chytil, a i po skončení havířovského oslabení pokračoval v náporu, který v 37. minutě završil střelou pod lapačku domácího brankáře Dominik Hohl, kterému hned po buly naservíroval puk Michal Janeček. Do třetí periody tak napjatý duel lídrů vstupoval za stavu 1:1.

Třetí třetina nabídla velmi napínavou partii, která jako by vypadla z play-off. Nechyběly emoce a hrál se rychlý hokej na obou stranách. Ani ne dvě minuty po začátku třetí části zachytil přihrávku na modré čáře Dominik Hohl, který si puk ještě vyměnil s Dominickem Vašíčkem a pak se vydal do úniku, ve kterém domácího gólmana překonal střelou na lapačku. Ale hned o minutu a půl později střílel od modré čáry domácí Tomáš Havlík, jehož střelu před sebe Synek vyrazil, puk se rychle snažil dorazit Apolenář, dotlačit puk do brány se ale povedlo až Šimonu Pavlíkovi. Ve 45. minutě se v útočném pásmu dostal k puku úplně osamocený Matouš Ćmiel, který vyškovského brankáře překonal tvrdou střelou na bližší tyč. Atmosféra na ledě houstla a šarvátek přibývalo, celkem sudí ve třetí části rozdali 18 trestných minut, nejčastěji za hrubost. Pořád bylo ovšem na ledě vidět spoustu šancí na obou stranách, v jedné z nich jel po levé straně Dominik Pawliczek, který puk poslal střílenou přihrávkou na lopatu Danielu Spratkovi, od jehož hole se kotouč odrazil za Synkova záda. Hosté ale za stavu 4:2 odmítli mít zápas za rozhodnutý, vystřídali brankáře, Synka nahradil Šarman, a jejich snaha se projevila i gólově. V 56. minutě se Matěj Tomajko dostal u mantinelu k puku a poslal jej před bránu volnému Michalu Janečkovi, který domácího brankáře překonal. V 58. minutě pak natřikrát dorazil kotouč do brány David Štefka a bylo znovu vyrovnáno a za stavu 4:4 se šlo do prodloužení.

V prodloužení si kotouč v obranném pásmu vzal vyškovský Adam Popelka, který z pravého kruhu vystřelil pod pravou horní tyč a dnešní napínavou reklamu na hokej ukončil v neprospěch domácího AZetu. Zápas skončil stavem 4:5 po prodloužení pro Vyškov.