AZet poprvé v sezóně vítězně po samostatných nájezdech

Lukáš Jandora | 07.02.2024

K dalšímu utkání zajížděli hráči AZetu na led Draků ze Šumperka, které letos už třikrát porazili, navíc nasázeli jim dohromady 20 gólů. Dnešní utkání však bylo na branky velmi chudé, zrodil se fotbalový výsledek, na němž měli lví podíl oba brankáři. Ve svatyni havířovské se po dlouhé době ukázal navrátil po zranění - David Sachr. Kdyby se po utkání vyhlašovala 1. hvězda zápasu, kdoví, zda by si ocenění neodnesl právě on, v zápase si připsal hned sedmatřicet úspěšných zásahů...

2. liga - 35.kolo st 7.2.18:00
Draci Šumperk - AZ Havířov
1:2sn
(0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 55. P. Kubíček (Danielčák) - 51. Ćmiel (Franek), rozh. náj. Karafiát. Rozhodčí: Gebauer – Rychlý, Vengřín. Vyloučení: 2:5, navíc Kratochvil (HAV) 5+OK. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 667. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

Draci Šumperk: Irgl – Skopal, Dudycha, Minařík, Rutar (A), Plhal, P. Kubíček, Cekr, Jarmara – Vachutka (A), Šišolák, Jaroš (C) – Scheuter, Polách, J. Horký – Danielčák, Nilsson, Tarnoczy – Lichner, Tomeš
AZ Havířov: Sachr – Kunc, Michálek, Valenta (A), Ševčík, Ficek, Vosátko, Ščurek – Klimša (A), J. Křivohlávek, Franek – Kratochvil, Spratek, Karafiát – Apolenář, Haas (C), Pawliczek – Tvrdý, Ćmiel, Antoníček – Pavlík

První šance na změnu skóre se před necelými sedmi stovkami diváků naskytla našim hráčům, to když v 6. minutě putoval na trestnou lavici domácí Skopal, v přesilové hře pálil velmi tvrdě Franek, leč pozorného Irgla nepřekonal. Zhruba o minutu později ale velkých spálených šancí litovali domácí, útočník Horký však ani nadvakrát Sachra nepřekonal, jedna z jeho střel se navíc otřela o tyč naší svatyně. Tahle šance však domácí jakoby patřičně povzbudila, následovaly střely Polácha a velmi dobrá příležitost Scheutera, proti jehož střele musel vyrážečkou zasahovat navrátilec do havířovské brány. V dalších okamžicích úvodního dějství se ke dvěma zajímavým střelám dostal David Klimša, však bezbrankové skóre se nezměnilo. Nezměnilo se ani v posledních minutách úvodního dějství, kdy po vyloučení Matouše Ćmiela měli domácí možnost hrát přesilovou hru...

Ve třetině druhé bylo, především v její první polovině, k vidění šancí méně, po vyloučení Ščurka, které domácí nepotrestali, se do té největší dostal Slezan Dominik Pawliczek, vydal se na sólo, projel až před Irgla, jenže ten po blafáku havířovského útočníka chytil kotouč do lapačky. Minutu a půl před koncem druhého dějství byl na 5 minut + do konce utkání vyloučen Šimon Kratochvil, domácím se naskytla veliká šanci pohnout se stavem skóre, však do sirény, značící konec druhé periody, si výraznou střeleckou příležitost nevytvořili...

Šumperk si tři a půl minuty své přesilovky přinesl do závěrečného dějství, však ani díky početní převaze nedokázal vstřelit gól, AZet držel nad vodou vynikající David Sachr, který například ve 46. minutě zneškodnil i velkou šanci aktivního Horkého. Následně svou přesilovku nevyužili ani Slezané, jenže chvíli po jejím konci se přeci jen poprvé zaradovali. Matouš Ćmiel dostal puk od Tomáše Franka do mezikruží, odkud střelou k levé tyči a nad lapačku překonal Irgla - 0:1. Z hubeného vedení jsme se však neradovali příliš dlouho. Už několikáté vyloučení v utkání, kterých jsme měli výrazně víc než domácí, Šumperk potrestal, v 55. minutě se Draci prosadili zásluhou Petra Kubíčka, který před Sachrem šikovně tečoval Danielčákovo nahození od modré a srovnal - 1:1

V prodloužení jsme moc šancí neviděli, možná do největší se dostal Tomáš Franek, jeho střelu z levého kruhu ale lapil velmi dobře chytající Irgl. Bylo tedy jasné, že AZet půjde potřetí v sezóně, a potřetí na venkovním kluzišti, na samostatné nájezdy...

A zatímco z domácích se trefil, a hned v první sérii, jen Danielčák, AZeťáci prostřelili syna vynikající hokejisty Zbyňka Irgla, hned tři. Franek, Spratek a Jiří Karafiát, jeho gól svižnou střelou nad lapačku šumperského gólmana se ukázal být vítězným - 1:2

Ve vyrovnaném utkání, ve kterém domácí tu a tam i tahali za delší konec provazu, především díky tomu, že hráli hned šest přesilovek oproti dvěma našim, se tak nakonec radujeme ze zisku dvou bodů, které si, i díky výbornému Sachrovi, vezeme domů do Slezska.

Jiří Raszka (AZ Havířov): Do zápasu jsem vstoupili velmi dobře a nějakých deset minut soupeře tlačili. Byli jsme silní v napadání, získávali kotouče a vytvářeli si šance. Bohužel, od desáté minuty se začal hrát hokej nahoru dolů. Dovolili jsme soupeři několik brejků, domácí chodili do přečíslení. Tam nás podržel Sachy, pro kterého to byla po dvou měsících těžká zkouška. Ve druhé části jsme sice soupeře přestříleli, ale odklonili se od herního plánu, neplnili, jsme co jsme si říkali před zápasem. Kaňkou jsou určitě zbytečná vyloučeni po faulech v útočném pásmu. Za extra bod jsme nakonec rádi.